Sari la conținut

Inlocuire geam oglinda?


Vla Doo
 Share

Postări Recomandate

Stiti pe undeva prin bucuresti vreun meserias care are si care îmi poate schimba geamul de la oglinda? M-am gandit sa iau una auto si sa o decupez dar nu am gasit decat cu suportul de plastic lipit pe spate ei.. asadar.. unde pot merge sa o inlocuiesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am confectionat o oglinda dintr-una de Logan (modelul oval), elementul din plastic l-am dezlipit cu ajutorul unui cutter apoi am decupat fasie cu fasie pana i-am dat forma perfecta. Se poate deci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Du-te in Vitan si gasesti acolo oglinzi (geamuri) de auto, cumperi si mergi la geamgerie sa ti-o taie dupa forma ta, apoi o lipesti cu dublu adeziv sau silicon si iti faci treaba. Eu asa am facut si asa am vandut si mobra.

Singura diferenta este ca nu vei mai avea aceasi reflexie ca in cea originala, dar daca te obisnuiesti cu diferenta merge..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unei mici coliziuni mi s-a spart geamul din oglinda de pe partea stanga si vreau sa schimb geamul nu oglinda cu totul...

» Post actualizat in 28 Apr 2015 20:21

Am inteles acum. O sa ma apuc sa cioplesc la una de masina .. sper sa iasa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 lei un geam-oglinda de Logan (modelul oval) convexa fara incalzire, se dsface usor de pe suportul din plastic, se prelucreaza lejer cu diamantul. Am deja cateva la activ, a mea si a altor prieteni. Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...