Sari la conținut

Postări Recomandate

O rugaminte am si eu. Stie cineva care-mi sunt posibilitatile si care ar fi costurile de inaltare a unui f650 din 1996 ?

Adica as vrea sa maresc ground clearance.

 

 

Multumesc mult.

 

» Post actualizat in 21 Apr 2015 10:24

Inca ceva, are cineva pe motor aripa fata inalta, precum gs-ul?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kit-ul de inaltare al basculei nu o sa te ajute deloc. Am avut si eu ideea asta, dar am renuntat. Tot ce se putea ridica pe spate era un centimetru. Deci, fara relevanta. Singura solutie ca sa fie efectiv mai inalta este schimbarea amortizorului cu unul de Dakar. Singura problema e ca valoreaza vreo 800 de euro.

In ceea ce priveste aripa fata, exista la UFO unele care se potrivesc. Se prind cu suruburi de carena pe plasticul de sub far. Dar daca o scoti pe originala risti sa-ti umpli tot radiatorul cu noroi si atunci are de suferit racirea. Asta ca sa nu mai zic cum te face pe tine.

Spor la treaba, dar eu zic s-o lasi asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan spunea ca garanteaza pentru 3 cm mai sus, cu acele piese facute de el, mai era un user care a cumparat si era multumit....voi incerca pentru ca 800 de euro pe amortizor dakar nu sunt dispus sa dau :)

Multumesc de sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un amic, care si-a cumparat amortizor de Dakar din dezmambrari, si a dat cam 150 RON, acum 2 ani ce-i drept dar .....800 euro WTF iti iei aftermarket foarte bun in banii astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan spunea ca garanteaza pentru 3 cm mai sus, cu acele piese facute de el, mai era un user care a cumparat si era multumit....voi incerca pentru ca 800 de euro pe amortizor dakar nu sunt dispus sa dau :)

Multumesc de sfat

daca zice, asa este si eu am montat de curand kit de inaltare de la Dan, nu am avut rabdare sa masor la sea, dar in partea din spate rackul s-a inaltat 5 cm ... probabil 3 cm la sea cum a zis Dan. Eu am cumparat de inox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...