Sari la conținut

Intalniri zilnice Bucuresti


Postări Recomandate

Eu nu inteleg de ce esti atat de agitat... de ce te certi cu mine, ti-am zis eu ceva?

Am vaga impresie ca citesti din 2 in 2, pt ca nu prea pricepi... ERA VORBA DE AIA CARE SE ECHIPEAZA FULL, "DE FIRMA", CA SA DEA BINE PE DOROBANTI SAU LA SPART SEMINTE IN PARCARE. Echipamente scumpe, "ultimul racnet", impecabile, folosite 2-3 km, de acasa pana la intalnire. E mai clar acum, ca am scris cu majuscule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@alexcosmi. Prietene , eu am vazut costume textile dupa accidente si pot spune ca isi fac treba bine. Acuma fiecare cu preferintele si finantele lui dar strict legat de protectie sunt decente.Eu prefer textile in primul rind din cauza confortului si in al doilea rind pentru ca pot sa-l bag la masina de spalat din cind in cind.La fel si casca prefer sa cumpar de 150-200e si sa o schimb in fiecare an sau maxim doi decit sa dau 500e si sa fac 4-5 ani de zile cu ea . Am una pe acasa la care se scoate interioru pentru spalare dar cu timpu s-a labartit si numa fixa nu mai imi vine.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are chef de o "barfa", bere ( suc pentru cei cuminti ) si o plimbare scurta, este asteptat azi la ora 19 la parc Bazilescu. Spor !

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"come to parc Bazilescu we have cookies & beer :tempted: "

 

 

simt ca este de datoria mea sa incerc :crack:


» Post actualizat in 07 May 2015 14:08

na si logo, ca sa o ardem corporate gen :))

post-79735-0-69288000-1431007700_thumb.jpg

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde judecata asta "ia uite-l si p'ala la 56 de grade cu costum de piele! fite dom'le, fite!". Sunt n-cazuri in care baietii fac ture in afara oraselor si seara se strang la povesti nemuritoare, si lumea-i judeca ca vin din colt de strada.

Ok, costum de piele. Ajungi acasa, transpirat, (costumele de calitate se dau jos foarte usor daca au captuseala de panza subtire + aerisiri pe unde trebuie, inclusiv intre craci), faci dus, duci costumul la curatare mai des si ai incheiat balciul. E foarte greu, intr-adevar si extrem de incomod sa te speli mai des.

E un pret destul de mic care-l platesti pentru viata ta Pielea. Parerea mea.

Fixed it!

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce esti atat de agitat... de ce te certi cu mine, ti-am zis eu ceva?

Am vaga impresie ca citesti din 2 in 2, pt ca nu prea pricepi... ERA VORBA DE AIA CARE SE ECHIPEAZA FULL, "DE FIRMA", CA SA DEA BINE PE DOROBANTI SAU LA SPART SEMINTE IN PARCARE. Echipamente scumpe, "ultimul racnet", impecabile, folosite 2-3 km, de acasa pana la intalnire. E mai clar acum, ca am scris cu majuscule?

Nu ma cert cu tine, doamne fereste. Si nu stiu de unde ai dedus asta :laugh:

Nu stiu de unde stii tu ca unii se echipeaza doar sa dea bine pe dorobanti, sau spart seminte in parcare. Daca te-ai fi tinut dupa omu' ala toata ziua te-as fi crezut. Despre JUDECATA ERA VORBA!

 

@alexcosmi. Prietene , eu am vazut costume textile dupa accidente si pot spune ca isi fac treba bine. Acuma fiecare cu preferintele si finantele lui dar strict legat de protectie sunt decente.Eu prefer textile in primul rind din cauza confortului si in al doilea rind pentru ca pot sa-l bag la masina de spalat din cind in cind.La fel si casca prefer sa cumpar de 150-200e si sa o schimb in fiecare an sau maxim doi decit sa dau 500e si sa fac 4-5 ani de zile cu ea . Am una pe acasa la care se scoate interioru pentru spalare dar cu timpu s-a labartit si numa fixa nu mai imi vine.

Si eu am vazut cateva prin poze, si pot spune ca s-a ajuns la pielea motociclistului. Confort? Eu as renunta la o mare parte din el cand stiu ca sunt inconjurat de oameni carora nu le pasa de mine.

Si eu duc costumul la curatatorie din cand in cand. So what? Nu mi-e lene sa-l duc la spalat.

 

Fixed it!

Thanks dude, mi-a scapat cuvantul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@alecscosmi. Man eu admit ca m-am nascut cu o lene in mine...., ceva deosebit , dar nu cind e vorba de chestii de felul asta. Nu sunt singuru motociclist din familie si pina acum nici unu din noi inca nu a gasit o curatatorie care sa para ca iti ia bani macar pe o tentativa de curatare. Daca poti sa-mi dai un pont cu una buna fac cinste cu o bere cu cea mai mare placere. Nu o sa foloseasca foarte mult decit la doi dintre noi ca celalalt petrece atita timp pe burta ca tre sa schimbe costumu inainte sa aiba nevoie de curatare😆,dar apreciem oricum.

» Post actualizat in 08 May 2015 05:17

Ma refeream bineinteles la curatatorie care sa primeasca si costume de piele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alecscosmi. Man eu admit ca m-am nascut cu o lene in mine...., ceva deosebit , dar nu cind e vorba de chestii de felul asta. Nu sunt singuru motociclist din familie si pina acum nici unu din noi inca nu a gasit o curatatorie care sa para ca iti ia bani macar pe o tentativa de curatare. Daca poti sa-mi dai un pont cu una buna fac cinste cu o bere cu cea mai mare placere. Nu o sa foloseasca foarte mult decit la doi dintre noi ca celalalt petrece atita timp pe burta ca tre sa schimbe costumu inainte sa aiba nevoie de curatare,dar apreciem oricum.

» Post actualizat in 08 May 2015 05:17

Ma refeream bineinteles la curatatorie care sa primeasca si costume de piele.

Salut,

 

Cei de la http://ro.5asec.com/ro spala echipament moto.

Eu am dus o pereche de pantaloni piele+textil si au iesit perfect, au echipa specializata pentru astfel de echipament.

 

Cele bune.

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, adevaru e ca pt 3-4-5-7 km pana la munca + inapoi e gigiuc sa te imbraci in combi full, cu cocoasa + cizme moto. Iti ia mai mult sa te imbraci decat drumul in sine :crack: Daca esti asa de speriat de bombe incat te imbraci ca de circuit pt un drum de 10 minute a carui viteza medie e undeva la 20-30 km/h, ia masina sau mietroul/RATB-ul (bicla nu, vezi mai jos de ce). Plm...casca si manusi e de ajuns vara + geaca daca e mai frig. Daca vrei sa stai impacat arunci niste genunchere si-o armura d-aia de plasa...dar combinezon in oras?

 

Iar biciclistii aia super-echipati sunt super-lame, super-ghei. Casca+ochelari+manusi+combinezon/chiloti/tricou mulat din spandex fosforescent+ghiozdanel calare pe o bicla de competitie (fie MTB sau cursiera)...pas pas printre masini la 8:30 spre corporatie. LAME! ....baaa! te duci la munca, in Bucureshit, sau la TourdeFrance? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de unde stii tu bre ca ala merge la munca? :crack: Eu cel putin daca as avea de mers la munca 2-3 km, as lua autobuzul. :cheers:

Evident, din unele teorii, chiar si prin alte tari sunt biciclisti echipati corespunzator da' nu-i arata nimeni cu degetu'.

Editat de alecscosmi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de unde stii tu bre ca ala merge la munca? :crack: Eu cel putin daca as avea de mers la munca 2-3 km, as lua autobuzul. :cheers:

Evident, din unele teorii, chiar si prin alte tari sunt biciclisti echipati corespunzator da' nu-i arata nimeni cu degetu'.

Chiar daca te-ar costa abonamentul 79.5 Euro/luna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mult off topic ptr nimic, deci unde sunt aia nefitosi ? parc bazilescu da cand ?

 

Salut, noi ne vedem in fiecare joi seara, incepand cu ora 19:14

 

mai multe detalii aici

 

/index.php?/topic/198760-zona-bucurestii-noi-chitila-pajura-damaroaia-jiului-straulesti/page-118

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain tare iulian-isaia.

Cu mare placere, si eu tot de la un coleg din comunitate am aflat de aceasta spalatorie.

Numai bine!

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...