Sari la conținut

Honda CBR 1000 RR Fireblade


Sabin Manciu
 Share

Postări Recomandate

Jucaria mea, 1000rr, 19400 km reali,cumparata de aproximativ o luna, estetic arata bine, am schimbat filtre, ulei, cauciuri ca erau uzate acum e ok, astept pareri. poze recente nu am, sunt pozele de la colegu care am luat-o

post-89525-0-69990200-1430992806_thumb.jpg

post-89525-0-05298900-1430992807_thumb.jpg

post-89525-0-40866300-1430992807_thumb.jpg

post-89525-0-78042000-1430992807_thumb.jpg

post-89525-0-23830300-1430992808_thumb.jpg

post-89525-0-61776300-1430992808_thumb.jpg

Editat de Sabin Manciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vorbit cu baiatul la telefon, mi-a spus ca a scris km aia ca sa atraga lume, si cand m-am dus la el sa il vad era 19k, dar odata ce mi-a placut cum merge am luat-o

 

ce tare! jegos din partea lui...dar daca moto e ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ieri am luat un CBR 929 RR (fab. 2001 ) din Buc. Am facut plinul si a consumat 18 litri ( adica toti ) in cei 250 km pana acasa. Fix in fata blocului s-a aprins becul. Vad ca nu are indicator pentru rezervor.

Stie cineva sa-mi spuna cat mai poti merge (avand in vedere consumul, care a fost facut pe un mers relativ sportiv, in niciun caz lejer) dupa ce se aprinde becul ?

Nu de alta, dar as vrea sa stiu pe viitor, sa-mi fac o idee, sa nu ma prinda pe undeva fara peco in apropiere.

Editat de ovay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 sapt si ceva s-au spart motoarele la 2 CBR-uri 1000rr 2008, ambele au avut recall, schimbati segmentii la una si vilbrokenul, segmenti, pistoane. Ambele off.La reprezentate Honda s-au facut reparatiile. Cea la care s-au schimbat doar cuzinetii a facut ceva mii de km, pina s-a oprit. Cea cu vilbrokenul, sub 4000km.

Exista un buletin de la Honda care recunoaste problema vilbrokenului,pt anii 2008-2010, numai ca nu cea cu cuzinetii, ci cea cu dantura rotii turnate pe vilbroken, dintii nu sint tratati termic si se uzeaza prematur.De citeva luni tot zic eu ca fac scanare la acel buletin oficial si-l pun pe forum.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Ii stricati la om topicul cu niste cuzineti si ceva ulei consumat. Daca lui i-a placut (imi place si mie), mai e important ceva ? Nu !

Omul o prezintă, nu o vinde.

Off: la 929 cand se aprinde ledul de rezerva, inseamna ca mai ai in jur de 3 l si poti parcurge maxim 50 km. La a mea asa e. Bafta,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt aproape sigur ca schema de culori e 2008 nu 2009 ... nu alea halesc ulei in draci ?

Uleiul ca uleiul, problema e la vilbrochen. Daca nu crapa motoreta cu vilbrochenul schimbat, adica vilbrochen 2011, conform recall-ului, nu mai pomeneam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii stricati la om topicul cu niste cuzineti si ceva ulei consumat. Daca lui i-a placut (imi place si mie), mai e important ceva ? Nu !

Omul o prezintă, nu o vinde.

Off: la 929 cand se aprinde ledul de rezerva, inseamna ca mai ai in jur de 3 l si poti parcurge maxim 50 km. La a mea asa e. Bafta,

Multumesc frumos pentru acuratetea raspunsului ! Apreciez concretul postarii tale ( si in privinta intrebarii mele, si a...primei observatii - de-aia nu gasesti niciodata ce te intereseaza pe forumuri, ca sunt multe offtopicuri ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai intrebarea ta e singurul offtopic ...omul a cumparat un motor si a cerut pareri ... macar a fost avertizat sa verifice nivelul de ulei din 500 in 500 km.daca crapa ,crapa. asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...