Sari la conținut

Mehedinti, 8.05.2015 - (R.I.P)


G B V
 Share

Postări Recomandate

Multi citesc dar putini sunt cei care catadicsesc sa tasteze cool-ul "R.I.P"...

Cine are timp pentru asa ceva atunci cand e vorba de sufletul unui neica nimeni dintr-un uitat colt de tara?...

Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat stirea de pe grupul de facebook: http://www.mhalert.ro/?p=11448

» Post actualizat in 08 May 2015 06:08

Se pare ca "prietenul" la nevoie se cunoaste...

"Prieten"?!! Nu sefu', in acest caz nu a existat o relatie de prietenie... o rivalitate intre doi inconstieni, iar unul din ei a "platit" costul prostiei. Partea buna este ca de aceasta data, acest cost nu a fost platit de un nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o familie nenorocita , pacat de tineretea lui , daca ar da timpul inapoi sar schimba multe , aveti grije mare , viteza ucide . Dumnezeu sa-l ierte , acum menorocirea pica pe capul parintilor care se pregatesc de inmormantare , ce poate fi mai rau decat sa iti ingropi copilul , deacum in colo cand vor mai vedea vrun motociclist viteaz cum croseteaza printre masini o sa le trezeasca amintiri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce in ce mai multi tineri care nu inteleg ce inseamna motociclismul isi cumpara mobre,duminica trecuta am iesit la plimbare cu autoturismul..intr-o comuna la vreo 50km de bucuresti eu mergand regulamentar cu 55km ..aud venind din spate niste motoare galagioase..au trecut pe langa mine cu o viteza incat nu am avut timp sa vad nici macar ce culoare au,pana am ajuns eu pe la jumatatea satului respectiv ei se intorceau 4-5 mobre fara tobe,mobristii toti fara casca,unii in pantaloni scurti,altii in slapi...turau motoarele in limitare,faceau burnout..in clipa aia daca ma intreba cineva daca sunt motociclist de rusinea la ce am vazut le spuneam ca nu sunt.

Unii au accidente nefericite,dar multi tineri chiar si-o cauta si de multe ori si gasesc ceea ce cauta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai este vorba de motociclism aici, ne-am dus in partea care se numeste teribilism. Se putea intampla acelasi lucru cu o masina, daca avea una . Sunt multi de varsta mea care cred ca daca merg cu viteza , daca sunt tari la liniute, aceste lucruri ii fac smecheri . Cum spunea un coleg mai sus, bine ca nu a omorat pe cineva. A mai fost un caz anul trecut cand se intreceau unii si 4 oameni au murit. Sa-l ierte Dumnezeu, dar pe cineva , care alearga cu motocicleta prin sat de parca e pe circut , ar trebui sa il bata cineva zdravan , indiferent daca e vecin sau parinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte !

Pacat de el, totusi, nu vreau sa cred tot ce spun martorii, pana la urma toti cei de pe margine sunt cunoscatori de viteza si mereu spun cat "avem la ora" .

Poate ca nu era cel mai mare vitezoman, poate a avut ghinion si atat.

Nu cred ca sunt nici primul nici ultimul care nu s-a "antrenat" cu un prieten la o viteza putin mai mare decat cea cu care merg de obicei.

 

RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare pacat de viata omului.

Cat despre ceea ce s-a intamplat de fapt, nimeni nu poate sti exact, martorii de multe ori fabuleaza, exagereaza...

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A castigat liniuta, aduna vreo 30 de RIP-uri si the end. Intr-adevar, este o realizare. Mai era o varianta in care ar fi pierdut liniuta și azi ar fi fost la o bere cu prietenii. Pacat ca se duc asa tineri. Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...