Sari la conținut

Pret ridicol : Motocicleta MZ 175 - segmenti 58mm


sint3tic
 Share

Postări Recomandate

Segmenti pentru motocicleta de epoca MZ 175 . Noi , nefolositi , astepand in vaselina din 1968 ca cineva sa ii utilizeze . Pret pur simbolic 29 ron/buc . Folositi forumul articolului pentru orice detalii doriti . Sau in privat pe sint3tic@yahoo.com , 0722466115

post-89249-0-14143500-1431188533_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru aprecieri . Practic vreau sa ii daruiesc cuiva care sa ii foloseasca pentru ceea ce au fost conceputi acum circa 50 de ani . Chiar gratis nu se poate . Deh, si un pui de matza sau de caine daca iau de la vecinu tot las crestineste un banut ca sa fie intr-un ceas bun .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma scuzi da nu sunt impatimiti.Sunt deadreptu fraieri.Motocicleta chinezeasca,3000 km si ambreiaj kaput.Si nici nu se gaseste.Asta vinde bagaciosul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este sectiune a forumului unde acest Procsi sa nu aiba ceva de spus... O fi semnatura de vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma scuzi da nu sunt impatimiti.Sunt deadreptu fraieri.Motocicleta chinezeasca,3000 km si ambreiaj kaput.Si nici nu se gaseste.Asta vinde bagaciosul ala.

Iar esti habarnist in adversitatea ta, chinezestile sunt licente majoritatea honda(fara san), dar nici yamaha nu a ratat sa vanda patente, piese cacalau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am piese sa va ingrop pe toti cu ele... Nu o data, de 10 ori !

Toate aceste piese arata identic si se potrivesc la multe motociclete, scutere si ATVuri de la marcile Yamaha, Honda, Suzuki, Kawa, ca urmare multi le iau de la mine si nu se vaita :)

 

Multumesc haterilor pentru aprecieri.

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va inteleg . Agitati posturi pe acest thread in dorinta de a ajuta .

Sunteti de admirat in privinta calitatilor omenesti care le expuneti involuntar.

 

Ceea ce totusi pana la urma trebuie retinut este :

 

Segmenti originali MZ 175 : 3 buc x 30 ron/buc = 90 ron .

 

Greu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom' profesor, un segment nou de MZ 175 e cam 2-3 euro.

 

Pici in pret.

Lesiiiin!:))))))..da ai dreptate!. Donatia e donatie, domnilor!..sa nu exageram..Sintetic, fara suparare, domnule...da treci pe mineral!:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Segmentii nu sunt chinezarii noi sau fabricati prin cine stie ce garaj care isi zice uzina. Din aceaste categorii posibil sa existe oferte la 3 euro . Plus taxe de livrare fireste . Ceea ce ofer eu sunt segmenti originali MZ ES 175 fabricati la Motorradstadt Zschopau in 1968 . Daca gasiti in alta parte acelasi produs si la un pret mai mic veniti cu argumentele necesare . Sunt ambalati in hartie cerata si vaselina . Oricine vede ambalajul realizeaza ca asa ceva nu se mai fabrica azi . Oricine se pricepe la metal , prelucrari si tratamente realizeaza este sunt produsi in alte conditii decat ale chinezului cu marfa de 3 euro . Nu ma deranjeaza daca cumparatorul solicita verificare colet . Nu ma deranjeaza daca nu isi gasesc stapan in conditiile numite .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sint3tic,cel caruia nu-i convine calitatea segmetilor tai,poate sa ia de la tov.Proxi segmenti mai buni,mai noi si mai ieftini decat originalele,ca doar ne ingroapa in piese pe toti...

Cred ca suntem niste fraieri ca nu cumparam de la el!sclerosis.gif

 

@sint3tic,sa ma scuzi de off,dar nu m-am putut abtine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai nota 10 Cristian.

'rsi! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint3tic, eu nu m-am legat nici de pretul, nici de calitatea produselor tale - doar am specificat ca definitia cuvantului a dona e diferita... Cat despre priceputul la tehnologie mecanica, cunoastem domeniul si in teorie si in practica.

Eu iti doresc spor la vanzare. (eu nu nicio piesa ca a ta, nu te concurez in niciun fel)

 

Cristian 1, mai e putin si faci sex cu prietenul tau pe acest topic! :tomato:

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... (eu nu nicio piesa ca a ta, nu te concurez in niciun fel)

 

Cristian 1, mai e putin si faci sex cu prietenul tau pe acest topic! :tomato:

"(eu nu nicio piesa ca a ta, nu te concurez in niciun fel)"-nu-i inteligibil!Doreai sa transmiti ceva cu asta?

 

Tov.Proxi,daca doresti,pot incepe sa fac sex cu piesele alea a tale,cacare,aaa pardon,cu care ai scris aici mai sus ca ne ingropi pe toti...

Dar asta,numai daca tii neaparat!

 

@sint3tic,te rog inca odata sa ma scuzi de off-topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da e culmea fraieriei acest proxi,vanzator de tinichele de cea mai joasa speta.A auzit el undeva ca si reclama negativa e ceva.Si merge inainte ,ca netotul,pe aceasta pista.Si cu cat se cearta cu mai multi useri cu atat ii scad sansele sa vanda jegurile alea chinezesti.Vlad zicea ca se fac multe chestii sub licenta in ciaina (marele poluator universal).Ma folosesc de faptul ca sintetic e un baiat de treaba si nu ne injura ,pentru a prezenta una dintre aceste "licente".Am cumparat una dintre cele mai bune baterii de pe piata .Yuassa.Firma de unde am cumparat ,firma mare,serioasa.La bani maxim ,ca sa stam in fata ,sa nu avem probleme .N-a durat un an.E varza.Iata ce se aduce in Romania.Pe aceasta cale recomand Rombat.Daca tine numai doi ani si tot face la raport caitate pret.Asa ca sa nu ne mai abureasca obraznicul ala de proxi cu jegurile lui contrafacute si cu tonele alea de piese de prin cinestiece pivnite.Scuze sintetic si sa stii ca daca as fi avut nevoie de segmenti la motocicleta mea as fi luat de la tine.le vei vinde.Cu precizie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de off dar tinem topicul de vanzare a segmentilor de MZ sus.

@HondaSan pe vremuri de mult apuse eram fericitul posesor al unei baterii Varta pentru Dacia mea. M-a tinut 14 luni, nu mi-a venit sa cred, a crapat de pe o zi pe alta fara niciun preaviz. "Bai da e culmea fraieriei acest proxi,vanzator de tinichele de cea mai joasa speta." jignesti omul gratuit, se cauta si marfa lui, care chiar nu e de cea mai joasa speta, o sa gasesti o gramada de referinte pe net, asta daca vrei sa vorbesti in cunostinta de cauza.

 

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rost au aceste jigniri si atacuri la persoana? Piata decide cine si ce poate vinde. Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca din cauza weekend-ului si probabil un pahar-doua in plus.Zic pacat ca viata poate fi traita si altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din aceaste categorii posibil sa existe oferte la 3 euro . Plus taxe de livrare fireste . Ceea ce ofer eu sunt segmenti originali MZ ES 175 fabricati la Motorradstadt Zschopau in 1968 . Daca gasiti in alta parte acelasi produs si la un pret mai mic veniti cu argumentele necesare .

As fi curios sa vad si eu poza cu hartia aia cerata sa vad scris Motorradstadt ala.

 

Segmentii aia originali sunt optimizati pentru uleiul 2T Hyzett din DDR, care nu se mai fabrica, fara uleiul ala nu sunt chiar asa de buni, la banii aia trebuie sa mearga si 0.5 le de ulei Hyzett.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...