Jump to content

Mare atentie cand treceti prin Glod, Moroieni, Dambovita

Recommended Posts

Ieri am facut primul meu drum lung - Brasov-Targoviste-Bucuresti.

Am trecut prin Satul Glod Comuna Moroieni si imediat ce am trecut podul si am urmat drumul la dreapta erau cativa puradei pe margine care aruncau cu pietre. Una dintre ele m-a lovit in piciorul stang.

Poliţia trebuie asaltată cu plângeri până se va hotărâ să ia măsuri, dacă se toacă subiectul suficient apare şi interesul televiziunilor să mediatizeze tărăşenia. Pe A2 există un gard de beton care-i ţine departe, poate s-or găsi şi aici soluţii.

E nasoala rau zona aia, drumul trece fix prin sat, bineinteles ca in zona de tigani e si plin de gropi, asa ca esti nevoit sa incetinesti. Am trecut noaptea cu masina pe acolo si imi era tarsala, nu vreau sa ma gandesc pe mobra...

• Admin

Am trecut de nenumarate ori si nu mi s-a intamplat nimic..eu adopt alta tactica, când trec printr-un loc dubios si vad miscari de trupe le fac cu mana, imediat devin pasnici :-))

Am trecut de nenumarate ori si nu mi s-a intamplat nimic..eu adopt alta tactica, când trec printr-un loc dubios si vad miscari de trupe le fac cu mana, imediat devin pasnici :-))

Asa este.... are efect...chiar am batut ''cuba'' cu un shoarec si am trecut printre ei cu aplauze.....si inima cat un purice....

Ieri am facut primul meu drum lung - Brasov-Targoviste-Bucuresti.

Am trecut prin Satul Glod Comuna Moroieni si imediat ce am trecut podul si am urmat drumul la dreapta erau cativa puradei pe margine care aruncau cu pietre. Una dintre ele m-a lovit in piciorul stang.

Pericolul e prezent oriunde, trebuie sa te astepti la orice, asa ca atentia trebuie incordata la maxim peste tot, nu doar in Glod-Moroieni.

Daca am face un topic pentru fiecare pericol prin care trecem, cred ca Bill Gates ar sucomba.

L.U.V., ciudat, dar exact in astfel de locuri cu nivel de trai redus vezi cei mai multi oameni (copii in special) entuziasmati sa vada motociclete, se vede pe fata lor.

Totusi, exista si de astia agresivi, cu pietre si alte proiectile sau gesturi obscene, dar sunt exceptii.

Are dreptate...in 2008 sau 2009, am trecut pe acolo in drum spre Sinaia, eram cu sotia pe motor...din dreapta am primit o piatra in umarul stang care a fost bine simtita, daca era in casca nu stiu ce se intampla... Se practica pe acolo, sunt zeci de tigani la porti de dimineata pana seara..asa fac, dau cu pietre in motoare sau masini, sau se arunca in spatele masinilor cu marfa. Daca opresti apar 10-15 pe tine....Anul trecut a fost o razie, se intra cu 2 dube de jandarmi, la arestari vin cei de la SPIR..

@Proxi ce sa alerg ? Cred ca daca opream se adunau zeci de locuitori si mai faceam cateva vanatai :)

Nasol cu adevarat. Un amic si-a luat-o cu conserva direct in parbriz, facut praf tot geamul...

Poate ar fi buna vizita unui grup "ad-hoc" cu motociclisti pregatiti, sprijiniti si de citeva masini. Macar prezenta masiva, i-ar face sa se gindeasca de 10 ori inainte sa mai arunce cu pietre.

Saracia vine ca un rezultat firesc al lipsei de educatie, iar sa faci educatie !?!?.....la scoala respectiva sunt invatatorii lor, dar profesorii (RO) se schimba in 2-3 serii in fiecare an scolar.

Stiu si eu zona ca fiind cu probleme.

Chiar mai mult, drumul se ingusteaza la o banda pentru ambele sensuri...

Drum prost, soferi care conduc "alcoolizati" si tigani.

Trec de ceva timp pe acolo( si cu masina si cu moto), am auzit si eu de incidente dar nu am patit vreodata. Nu prea ai ce sa cauti pe acolo...

Eu nu vorbeam de scoala, vorbeam de prezenta unui grup masiv de care le este frica. Animalele se educa cu frica, e garantat de Divinitate.

Cam ce crezi ca s-ar intampla daca ar ajunge acolo 15 motociclete si incercam sa discutam cu ei? Cum zici tu *pregatiti* in ce sens...adica sa comunicam frumos cu ei?..Nu ar iesi nimic mai simplu decat un scandal sau o mare bataie cu tiganii..nu intelegi ca acolo cand sunt probleme apare SPIR-UL, mascatii, numai de aia stiu de frica tiganii, politia locala?? Oare exista acolo?

Baieti nu incurajez bataia, nu incurajez razbunarea. NU am incredere in POLITIA ROMANA. Dupa mine cu ea si fara e tot aia. Eu unu mi-am luat-o in freza acum vreo juma de an doar pentru simplu motiv ca nu putea sa dorm :

Langa blocul meu e un restaurant care organiza petreceri cu lautari. Evident geamurile lor toate deschise si la 1-2 noapte se auzea la mine in casa (cu geamurile inchise) ca si cum as da TV in blana. Am sunat la politie, a venit duba, au contatat, au oprit muzica 30 minute si apoi au inceput iar. Care a fost rezultatul telefonului meu ?

A doua zi am fost sunat sa ma prezint la sectia 7 si sa le spun de ce I-am sunat si deranjat ca patrula n-a constatat nimic !!De atunci mi-am luat dop de urechi si sper doar ca dupa ce termin creditul imobiliar sa ma mut din zona...Altceva nu stiu ce as putea face...

Eu am postat aici ca cei care trec prin zona sa fie cu ochii in 4 la bipezi.

Edited by cosmin tudor