Sari la conținut

Isle of Man TT


FlorinHD
 Share

Postări Recomandate

Si eu ma gandeam sa merg, problema e ca se ocupa si se vand toate biletele foarte repede, tre sa fi pe faza cand se scot la vanzare si sa-ti faci imediat si rezervare la cazare.

 

Target to next year...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu si am citit pe net :

- trebuie prenotat traghetul macar cu 6 luni inainte (sunt 2 de fapt, Franta-GB si GB-Isle of Man) pentru ca se ocupa toate locurile

- cazarea e aproape imposibil de gasit, in afara de hoteluri localnicii inchiriaza cate o camera, dar se transmite din an in an la prieteni sau la cunoscuti, deci si asa e greu de gasit

- mai e si varianta la cort, dar cum vremea e capricioasa acolo se poate sa fie frig si ploaie nu numai vreme buna

In rest ... bani sa fie, ca se rezolva tot. Eu planuiesc sa merg la anul, are sotia mea o colega de liceu care traieste exact pe insula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa merg pe 6 iunie dar nu am apucat sa ma interesez, a fost cineva sa ne dea niste sfaturi?

Eu o sa plec din Bristol, care e cea mai buna modalitate de a junge pe insula?

 

Cand pleci din Bristol si cu ce mergi pana acolo?

» Post actualizat in 20 May 2015 07:52

Salut,

 

Eu merg anul asta pt prima oara.

 

Imi e un pic mai usor , sunt deja in UK.

 

Incerc sa revin cu ceva poze de la fata locului dupa :)

 

 

salutare,

 

cat costa ferryboat-ul pana acolo?

 

ca eu am gasit niste preturi "Atractive" aici: http://ww2.directferries.co.uk/ferry/secure/booking_redirect_df.aspx?stdc=DF10&grid=0&rfid=16&psgr=2&curr=1&retn=true&rfidr=64

Editat de vladdiac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand pleci din Bristol si cu ce mergi pana acolo?

» Post actualizat in 20 May 2015 07:52

 

 

salutare,

 

cat costa ferryboat-ul pana acolo?

 

ca eu am gasit niste preturi "Atractive" aici: http://ww2.directferries.co.uk/ferry/secure/booking_redirect_df.aspx?stdc=DF10&grid=0&rfid=16&psgr=2&curr=1&retn=true&rfidr=64

 

O las pentru la anul eu fiindca biletele sunt date si nici cazare nu se gaseste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din Bristol- cu avionul....sau mergi si iei Ferry-ul din Liverpool spre Douglas=50lire/pers...fara masina.

daca esti rider si ai cazare asigurata,mergi pe moto...daca nu, cu van-ul si nu mai platesti cazare.(asa fac cei mai multi dintre riderii de aici-se cupleaza 2-3 intr-un van)


» Post actualizat in 31 May 2015 20:01

http://www.iomtt.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...

A inceput TT-ul, e cineva interesat?

 

Eu am lalait-o din cauza unui prieten din Ro si n-am mai gasit bilete la ferry, am luat de avion pentru perioada 9-11 iunie asa ca fara conserva, fara motor... cortul in spinare...


» Post actualizat in 17 Jun 2016 12:58

Categoric TT-ul este o experienta speciala, mult diferita fata de orice alt eveniment de gen. Fiind prima data nu am stiut la ce sa ma astept si nici nu m-am pregatit prea mult, a fost mai mult o incursiune de recunoastere insa la anul cu siguranta voi incepe pregatirile cu mult in avans. Pana atunci urmaresc un weekend insorit, sau macar fara ploaie sa dau cateva ture cu motorul pe "circuit"...

 

Cateva poze, cu castigatorii din ultima cursa de 1000 seniori si in mod special cu vechiul meu "prieten" John McGuinness (nr.1) care anul asta e iesit pe locul trei in ambele curse. "Not bad for an old fart"... citat din propria declaratie din interviul post-race.

 

post-11356-0-20417800-1466167941_thumb.jpg

post-11356-0-94608700-1466167941_thumb.jpg

post-11356-0-78144500-1466167942_thumb.jpg

 

P.S. Doua lucruri de remarcat, care pe mine unul m-au surprins. In primul rand pozitia pilotilor pe motor, genunchiul fiind pus pe jos mult mai putin decat "racerii" pe care i-am intalnit eu pe cheia si in al doilea rand, doar cu cateva exceptii, evacuarile fiind mult mai putin galagioase decat ma asteptam... sau in orice caz, cu mult mai putin galagioase decat ce auzeam eu cand locuiam in tara, noaptea, pe bulevard...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...