Sari la conținut

Devetashka pestera, o noua reusita


Contabil
 Share

Postări Recomandate

prefer SAMBATA

je merge asa:

buc ruse troyan ozn sipka "veliko papa" ruse bucuresti

cu cat mai devreme plecam cu atat mai mult lumina avem pe retur

e oct nu iulie si soarele la 19.30 e dus

» Post actualizat in 01 Oct 2015 10:35

Misto! :)

eu zic ca vei fi dezamagit....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 340
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

prefer SAMBATA

je merge asa:

buc ruse troyan ozn sipka "veliko papa" ruse bucuresti

cu cat mai devreme plecam cu atat mai mult lumina avem pe retur

e oct nu iulie si soarele la 19.30 e dus

» Post actualizat in 01 Oct 2015 10:35

 

eu zic ca vei fi dezamagit....

Poți sa pui, te rog, traseul pe harta sa putem vedea mai detaliat ruta? Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boby tu in ce zi poti veni?

 

@Ianachim Facem acelesi drum ca prima oara ? Adica urcam tot pe acolo, ca drumul pe care l-am facut la coborire-i rupt ...... am mai mers pe acolo (urcare / coborire) si a fost aiurea de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim man, nu mai aveai tu bilete la pestera, nefolosite de data trecuta? :D

PS. vezi ca nu mai avem gps - doar pe telefon eventual.


» Post actualizat in 01 Oct 2015 15:12

http://distanta.ro/bucuresti/43.833469,25.959988/43.287944,25.006438/42.890552,24.710490/42.863171,24.670874/42.848055,24.661055/42.859117,24.666450/42.701500,24.633543/42.736306,25.393842/bucuresti parca asa ne-am jucat data trecuta

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga papica si alimentarile ........ vezi ce iese!

 

PS. zi o ora de la care plecam din petromul de la Jilava .... eu as zice 7.45 sa ne intilnim, ca la 8 sa fim pe drum.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil Gabi ..... dar nu garantat. :hug:


» Post actualizat in 01 Oct 2015 16:43


Salut !

Mai aveti un loc si pentru un incepator ?? :D

 

Pot sa ma lipesc si eu la grupul vostru? As vrea sa merg dar trebuie sa ajung la 19 in Ploiesti, am sanse? Iar cu plecatul de dimineata pentru mine cu cat mai devreme cu atat mai bine.

Vorbind serios ..... sint 2 calatorii : 1 - la ozn 680km pe site zice 11 ore si ceva plecarea pe la 8 petron jilava

2 - pestera devetashka 420 km pe site zice 6 ore si ceva plecarea pe la 9 petrom jilava

 

Ambele simbata, cu mentiunea ca la calatoria 1 are sa se mearga mai tare , sa prindem cit mai putin drum pe noapte.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, chiar daca nu o sa mergem pe aceeasi ruta, ma bag si eu in seama... :)

 

Ce incearca Contabil sa spuna este(Contabil, scuze, o sa platesc drepturi de autor):

O ruta de genul asta, cu multi km si facuta ca si plimbare, nu cu "cu treaba", dureaza de obicei mai mult decat estimat... O spun din experienta-niciodata nu am ajuns acasa la ora stabilita. :) Poate aproape de ea, dar nu inainte.

Asa ca, daca sosirea ta la Ploiesti este "vitala" la ora dorita de tine, think about it.

 

In general, chiar daca se trage tare in deplasare, apar multicei timpi extinsi prn locatiile de vizitat, sau la masa, sau la pipicaca si tigara.

 

Daca nu e chiar asa grav daca depasesti ora, e ok. Go and have fun!


» Post actualizat in 01 Oct 2015 16:46


Nota: Traseul 2 are 493 km(parca) si include Veliko pt masa. L-am postat anterior. Oricum, e clar mai scurt.

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa va alerge Ianachim de o sa va iasa ochii din cap precum la melc , voi nu v-ati prins ca vrea sa treaca pe la simpatica Simona pt o pereche de gume .

700 Km aprox in 11 ore ??? cam care este media ??? Am facut si eu acelasi traseu sap trecuta dar am ramas peste noapte in Arbanasi sa pot sa beau o bere linistit iar duminica si o plimbare prin Veliko .

Asta este ESTE multe curbe .

Plecati macar ceva mai devreme .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc daca as putea sa ma tin dupa grup cu tractorul meu U650. Pana in Veliko e drum drept, de forja. eventual sa plec la 4 AM si sa ma ajungeti din urma :). Nu sunt hotarat si nici nu as vrea sa incurc. Plus ca se intuneca devreme, dar face Contabilu rost de becuri :)

Editat de Kalashnikov545
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, traseul este stabilit de baieti, ti s-a spus si nr de km.

 

Vor fi doua gasti(din anumite considerente asa a fost sa fie de data asta):

 

1 gasca merge pe Veliko, Devetashka Peshtera

1 gasca merge pe traseul mai lung, cu Shipka

 

So, nu exista doua optiuni, din care se va alege o ruta pt toata lumea, ci se va merge pe ambele rute :)


» Post actualizat in 01 Oct 2015 17:14

Ma gandesc daca as putea sa ma tin dupa grup cu tractorul meu U650. Pana in Veliko e drum drept, de forja. eventual sa plec la 4 AM si sa ma ajungeti din urma :). Nu sunt hotarat si nici nu as vrea sa incurc. Plus ca se intuneca devreme, dar face Contabilu rost de becuri :)

Nea "most produced weapon in the world", stim prea bine ce poti tu cu tractorasul tau. Nu cred sa ai probleme sa tii pasul cu baietii. Poate, in anumite zone, or sa avanseze putin, dar ii prinzi din urma candva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


» Post actualizat in 01 Oct 2015 17:14


Nea "most produced weapon in the world", stim prea bine ce poti tu cu tractorasul tau. Nu cred sa ai probleme sa tii pasul cu baietii. Poate, in anumite zone, or sa avanseze putin, dar ii prinzi din urma candva.

 

 

Eu sunt interesat de OZN, traseul cu Shipka. La pestera am fost si am revazut-o recent la tv in filmul Eroi de sacrificiu 2 care s-a filmat si pe acolo.

Ma mai gandesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 01 Oct 2015 17:14

Nea "most produced weapon in the world", stim prea bine ce poti tu cu tractorasul tau. Nu cred sa ai probleme sa tii pasul cu baietii. Poate, in anumite zone, or sa avanseze putin, dar ii prinzi din urma candva.

 

 

Eu sunt interesat de OZN, traseul cu Shipka. La pestera am fost si am revazut-o recent la tv in filmul Eroi de sacrificiu 2 care s-a filmat si pe acolo.

Ma mai gandesc...

Pai la "baietii" de pe ruta cealalta ma refeream si eu... Stiu ca acolo voiai sa mergi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...