Sari la conținut

Bucuresti, 15.05.2015, Sos. Mihai Bravu, intrare Victor Babes


Val.Hayabusa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

@pacaliciossu, te lasi usor ...pacalit de aparente :-)

A lamuri un lucru neclar nu inseamna ca am ceva de impartit decat in acceptiunea unei minti odihnite..

Apropos..daca tot esti preocupat de orgoliile mele, eu mi le-am canalizat dimineata când am fost sunat de sotia celui accidentat si am stat de vorba vreun sfert de ceas sfatuind-o din experienta mea si recomandandu-i avocatul meu..buna dimineata si tie!

 

@bigFatAss, acelasi lucru valabil si pentru tine..

Vezi ca ti-am raspuns la PM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Oana Catalina - mereu vei gasi aici hateri. Nu ii lua in seama.

 

Daca vrei sa te dai in oras noaptea, poti linistita, dar nu merge singura. Te ajuta mai mult decat o matura prin spatele canapelelor, macar nu inspiri praf...

 

Hematomul cerebral este cu siguranta de la impactul materiei cerebrale cu cutia craniana. Nu are legatura cu casca, la genul acesta de impact calitatea castii este neglijabila. E bine ca suferinta cerebrala a fost limitata in timp, Cip va avea nevoie de timp pentru a se recupera, chiar daca acum pare ok si ciripeste englezeste.

 

Fruntea sus si va tinem pumnii. Cat despre instanta, e dificil. Vorba lui Luigi, depinde pe ce parte se va trezi cocoselul judecatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Va anunt ca Cip e ceva mai bine. E pe drumul cel bun, suntem optimisti. Inca are probleme cu memoria pe termen scurt, insa am inteles ca e normal si ca asta o sa se rezolve de la sine.

 

@Circel: asa este, hematomul asa s-a format. Momentan moto l-am pus in cui, am ales sa mai astept si sa iau o decizie importanta cand o sa fiu linistita.

 

Vizavi de asigurare, penal, civil si toate celelalte... Multumesc Luigi pentru ca ai stat de vorba cu mine. Unele chestii nu le stiam. Nu stiu daca o sa am nevoie de ele, daca spetele sunt la fel, difera sau alte cele...dar orice sfat este mai bun in plus decat in minus. Legat de aspectul asta, ieri m-a sunat un politist arogant, s-a ratoit la telefon... Ma rog, concluzia e ca o sa ma sune cineva de la politie peste o saptamana ca sa imi spuna unde sa ma duc si ce sa fac. Asta de ieri ma sunase doar sa ma intrebe care este starea lui Ciprian ("pentru raport la dosar").

 

Zi buna si... aveti grija de voi. O sa mai revin cu vesti in urmatoarele zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pacaliciossu, te lasi usor ...pacalit de aparente :-)

A lamuri un lucru neclar nu inseamna ca am ceva de impartit decat in acceptiunea unei minti odihnite..

Apropos..daca tot esti preocupat de orgoliile mele, eu mi le-am canalizat dimineata când am fost sunat de sotia celui accidentat si am stat de vorba vreun sfert de ceas sfatuind-o din experienta mea si recomandanda-i avocatul meu..buna dimineata si tie!

 

@bigFatAss, acelasi lucru valabil si pentru tine..

Vezi ca ti-am raspuns la PM!

 

 

Luv-ule, lasa pacalicii i pace. daca tot esti admin pune mana si fa curat la " carantinati"( ianachim, eu etc ) ca e greu sa potezi rar :)

Felicitari pentru "consiliere", chiar e nevoie si stiu ca tu ai "tras" destul.

 

Sanatate la om' si multumim Oanei pentru vestile bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ziuanews.ro/stiri/accident-grav-pe-dn-1-intre-corbeanca-i-otopeni-traficul-restric-ionat-pe-ambele-sensuri-219010

În dimineaţa asta alt conservar inteligent a întors maşina pe DN1.

Din fericire nu s-a ciocnit cu o motocicletă ci cu un jeep.Spre deosebire de idiotul de pe Mihai Bravu ăsta de pe DN1 nu va mai face asemenea greşeli.

Aşa specia evoluează, mulţumim lui Darwin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ziuanews.ro/stiri/accident-grav-pe-dn-1-intre-corbeanca-i-otopeni-traficul-restric-ionat-pe-ambele-sensuri-219010

În dimineaţa asta alt conservar inteligent a întors maşina pe DN1.

Din fericire nu s-a ciocnit cu o motocicletă ci cu un jeep.Spre deosebire de idiotul de pe Mihai Bravu ăsta de pe DN1 nu va mai face asemenea greşeli.

Aşa specia evoluează, mulţumim lui Darwin.

Sa asculti declaratia militianului (ca politist nu poate fi numit) citez: accidentul s-a produs pe fondul unei intoarceri neregulamentare. Se pare sa soferul nu s-a sigurat suficient. !!!!!

Adica pe scurt: intoarceti bai pe unde va vine doar sa va asigurati bine (na ca am facut si versuri). Asta spune militianul. Pai ce sa mai spui ca la urma vine justitia si ii da unui criminal 1 -2 ani cu suspendare? (in cazul de fata soferul neglijent a platit cu viata, dar din pacate si cu viata pasagerului)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca sunt putini care fac asta? Intamplator si eu am un Jeep, si ma mir de numarul urias de potentiali sinucigasi care-mi intorc in fata.

Cred ca sunt cel putin 5 care nu stiu cum au scapat, ca eu pierdusem deja speranta ca reusesc sa opresc sau sa-i evit.

Dar nu stiu de fapt de ce ma mir, ca doar am vazut nenumarati care au facut acelasi lucru in fata tramvaiului, autobuzului sau camionului.

Din cei pe care i-am observat, se impart egal in idioti care pur si simplu nu se uita (deloc adica, se baga ca vita) si cretini care se baga sperand ca franeaza celalalt.

Pe astia din ultima specie ii vad zilnic facand treaba asta in fata tramvaiului, care nu reuseste tot timpul sa opreasca la timp :D

Editat de bcristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...