Sari la conținut

Bucuresti, 16.05.2015, Stirbei Voda cu Calea Plevnei


un_aiurit
 Share

Postări Recomandate

Buna Seara,

In timp ce ma indreptam dinspre eroilor spre berzei in intersectie din sens opus un passat a vrut sa faca stanga pe plevnei,mi-a intors brusc in fata ,ca sa il evit am franat puternic l-am evitat la milimetru dar nu am mai reusit sa tin motorul drept si la-am scapat pe jos,Avarii: Eu genunchiul rana,si pe coapsa o julitura mare.Motorul carenele pe partea dreapta julite rau,curge ulei,capacul de ambreiaj cu gaura in el,semnal dreapta si oglinda dreapta.

Faza e ca nu l-am atins,el si-a recunoscut gresala,si ne intalnim maine sa imi dea asigurarea.

A chemat cineva smurdul dar am refuzat transportul la spital.A oprit si un baiat care mi-a dat telefonul daca am probleme,el vine ca martor.Poate sa faca figuri cei de la asigurare?

Stiu trebuia sa ma duc la spital,dar daca ma ducea la spital,sigur ii lua permisul,si vreau sa cred ca am facut o fapta buna.

Am pus poze cu motorul,locul accidentului si ranile.

Important e ca sunt bine fiarele se repara.:))

Scuze de poze,

post-52345-0-73252800-1431807207_thumb.jpg

post-52345-0-15275700-1431807249_thumb.jpg

post-52345-0-28148200-1431807270_thumb.jpg

post-52345-0-56507300-1431807311_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu spun prostii dar avand in vedere ca nu l-ai atins, masina lui practic n-a fost implicata in eveniment(desi din cauza lui ai cazut) motiv pentru care RCA-ul lui cred ca nu va face nimic. Am un prieten care a patit ceva similar cu o masina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum se face dar m-am lovit tot la genunchiul la care m-am lovit la accidentul trecut


» Post actualizat in 16 May 2015 20:27

bine dar la motor e diferit ,fiindca de la frana foarte violenta sunt snase foarte mari sa cazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg asta, sper doar ca si asiguratorii au aceeasi optica. Informeaza-te inainte sa te prezinti la ei. Incearca sa-ti amintesti, poate totusi te-a atins, suficient de putin cat sa nu ramana urme pe masina lui, dar suficient de tare ca sa te dezechilibreze ;)

Editat de RPG.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate totuși te-a "sters" pe picior... Suficient cat să te arunce pe jos. :)

Cam asa ceva... in mod sigur te-a sters pe picior, te-a atins cu bara si te-ai dezechilibrat, de aia ai cazut. E mai sigur asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da la asta m-am gandit si eu,sper sa nu faca figuri cei de la rca


» Post actualizat in 16 May 2015 21:22

Baiatul a recunoscut ca e vinovat ,mi-a promis ca nu e nici o problema ca imi da asigurarea,totul sa fie ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt camere in intersectie mai mult ca sigur te-au filmat cum l-ai "sters" pe ala cu masina cand ai incercat sa il eviti. ;)

Daca zici ca a mai fost si un baiat care a fazut faza...e si mai bine.

Sigur l-ai atins cand l-ai evitat si asta a facut sa te dezechilibreze. ;)

Sanatate multa si bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Asta cu fiarele ce se repara ai dreptate, faza cu " fapta buna" cu ocaziia asta se gindeste ca astia pe doua roti este baieti buni si in caz ca scapa (motociclistu) o dai la pace cu ei, data viitoare incerc sa ii mai raresc ca poate asa inteleg si ei ca e soseaua mea si daca vor sa mearga pe sosea sa isi faca strada lor, ca prea se inmultira, din cauza lor nu pot intoarce unde am chef, nu ma intereseaza de ce sint liniile alea pe jos ca eu banda nu o tin daca e sosea merg pe unde vrea pulpa mea, faza cu fapta buna .... eu zic sa te mai gindesti. insanatosire grabinica si nu ii mai purta tu de grije ca nici soferi nu ne poarta noua,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa va puna akolo sa faceti desenul cum sa intamplat accidentul, akolo sa demonstrezi k te.ai atins cumva de bara lui (exact cum spunea si colegu) pt k altfel o sa.ti faci mobra singur. Si sa mai iei si cv bani de la soferache k nu.l duci la politie sa.I ia permisu k e si prost si chior. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia SMURD-ul chemat. Au fost tot felul de exemple asemanatoare in care initial vinovatii recunosteau pe moment tot, a doua zi o dadeau cotita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa ceva... in mod sigur te-a sters pe picior, te-a atins cu bara si te-ai dezechilibrat, de aia ai cazut. E mai sigur asa.

Neaparat asta sa spui.Altfel ala,desi lapte si miere la inceput,se razgandeste cat ai zice peste.Eu sunt patita cu masina si desi ala a recunoscut la asigurator cand am ajuns la politie n-a mai vrut sa recunoasca mai ales ca idiotul n-avea urme pe troaca.Si-am ales Casco eu.Spune ca te-a atins ca altfel nu esti luat in seama..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma vad azi cu el sa facem amiabila,daca face figuri ii asez dintii pe asfalt,oricum cu greu m-am abtinut aseara sa nu ii dau un pumn in moaca.A venit smurdul dar qm refuzat transportul la spital,mi-au luat si mie si lui datele.Am si martori mi-au lasat 2 baieti numerele de telefon sa ii sun daca am nevoie de martori. Blugii s-au rupt frumos sunt destul de cool asa rupti ;-)

» Post actualizat in 17 May 2015 07:18

De fapt toata treaba e reclama mascata la mastercard si kenvelo ;-),asta ca sa mai radem putin ca viata e frumoasa si stam prea incruntati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Seara,

In timp ce ma indreptam dinspre eroilor spre berzei in intersectie din sens opus un passat a vrut sa faca stanga pe plevnei,mi-a intors brusc in fata ,ca sa il evit am franat puternic l-am evitat la milimetru dar nu am mai reusit sa tin motorul drept si la-am scapat pe jos,Avarii: Eu genunchiul rana,si pe coapsa o julitura mare.Motorul carenele pe partea dreapta julite rau,curge ulei,capacul de ambreiaj cu gaura in el,semnal dreapta si oglinda dreapta.

Faza e ca nu l-am atins,el si-a recunoscut gresala,si ne intalnim maine sa imi dea asigurarea.

A chemat cineva smurdul dar am refuzat transportul la spital.A oprit si un baiat care mi-a dat telefonul daca am probleme,el vine ca martor.Poate sa faca figuri cei de la asigurare?

Stiu trebuia sa ma duc la spital,dar daca ma ducea la spital,sigur ii lua permisul,si vreau sa cred ca am facut o fapta buna.

Am pus poze cu motorul,locul accidentului si ranile.

Important e ca sunt bine fiarele se repara.:))

Scuze de poze,

 

Ai facut o prostie, nu o fapta buna. Data viitoare o sa faca la fel si s-ar putea sa omoare pe altul. Sau chiar pe tine. O sa aiconstiinta impacata ca ai facut o fapta buna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul era tare speriat,si isi cerea incontinuu scuze.Sper sa invete ceva din faza asta.Daca facea figuri in mod sigur faceam plangere la politie.Sunt si eu sofer si tuturor ni se intampla sa fim.neatenti,si cand e aglomeratie stam mai concentrati,cand e liber suntem mai relaxati si atunci se lasa de cele mai multe ori accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma vad azi cu el sa facem amiabila,daca face figuri ii asez dintii pe asfalt,oricum cu greu m-am abtinut aseara sa nu ii dau un pumn in moaca.A venit smurdul dar qm refuzat transportul la spital,mi-au luat si mie si lui datele.Am si martori mi-au lasat 2 baieti numerele de telefon sa ii sun daca am nevoie de martori. Blugii s-au rupt frumos sunt destul de cool asa rupti ;-)

» Post actualizat in 17 May 2015 07:18

De fapt toata treaba e reclama mascata la mastercard si kenvelo ;-),asta ca sa mai radem putin ca viata e frumoasa si stam prea incruntati.

Bine ca ai martori .Si eu am avut dar a fost inutil pt ca tragea din greu sa mearga la politie.Dar daca vine omu' sigur faceti amiabila.Ca n-are rost sa vina si sa faca figuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o situatie similara anul trecut. Nu a fost contact intre mine si masina (ala nici nu a oprit macar sa ma intrebe daca sunt ok). Pagubele au fost mult mai mici. Am avut martor si m-am dus la Politie. Rezultatul: nimic, pentru ca nu a fost contact si Politia nu poate face nimic, chiar daca am martor si chiar daca era si Politia de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol omule, îmi pare rău pt. ce ai pățit, dar în același timp mă bucur că ai scăpat relativ ușor. Părerea mea e să faci tot posibilul și să intri în posesia secvențelor video cu accidentul. În plus, după cum au mai zis și alții, nu te baza pe faptul că celălalt și-a recunoscut vinovăția, o declarație se poate schimba cât ai clipi, mai ales considerând că a avut ore bune la dispoziție, în care, mai mult ca sigur, s-a sfătuit cu rude, prieteni, cine știe, poate chiar vreun avocat sau polițist. Legea lasă loc la interpretări, mai bine ia-ți măsuri de siguranță decât să rămâi cu paguba. E lăudabil că ai vrut să faci un bine, dar asigură-te că în urma binelui nu rămâi tu cu răul.

 

În altă ordine de idei, nu vreau să fiu răutăcios, dar sper că ai tras niște învățăminte din evenimentul ăsta. Echipamentul chiar ajută. Nu-i așa că evitai tatuajele dacă erai echipat corespunzător?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul era tare speriat,si isi cerea incontinuu scuze.Sper sa invete ceva din faza asta.Daca facea figuri in mod sigur faceam plangere la politie.Sunt si eu sofer si tuturor ni se intampla sa fim.neatenti,si cand e aglomeratie stam mai concentrati,cand e liber suntem mai relaxati si atunci se lasa de cele mai multe ori accidente.

Locuiesc fix dupa colt. Cand vii dinspre Berzei sa faci stanga pe Plevnei vezi pana la Academie. Nu-i loc de "n-am vazut ca vine mobra" sau alte asemenea prostii. La durut in plua s-atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut mie mi-a intors unu pe linie dubla continua in fata mea la 5 m, am franat cat am putut,am cazut,motocicleta s-a dus pe langa el si eu m-am oprit in roata lui spate..primu lucru pe care l-a facut tiganu a fost sa mute masina repede de acolo,nici macar nu s-a dat jos sa vada cum ma tavaleam ca nu mai aveam aer..a venit dupa si a zis ca imi da 500 de euro doar sa tac din gura..a mai intrat si peste doctori la spital de l-a dat paza afara incercand sa ma convinga sa spun ca el a oprit la semafor care era peste 1km si ca eu m-am imprastiat singur pe drum.. politia a venit la spital si a inceput sa ma ia la misto ca masina lu ala nu are nimic. Dosar penal,permisu meu retinut pt juma de an pe perioada "cercetarilor" si ghici ce..la sfarsit ala cu masina nici macar nu apare in dosar,vina mea ca nu am adaptat viteza la conditiile meteo cand afara era senin. Concluzie,cand se mai intampla faze de genu,mainile pe piept si capu inainte..ma rog,e exagerat,dar nu doresc nimanui sa aiba treaba cu politia romana :) Sanatate , fa-te bine,si asculta-i pe bajeti,spune-le ca te-a lovit ala cumva pt ca s-ar putea sa ai surpriza ca s-a razgandit dupa ce a mai intrebat niste "prieteni"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am vazut cu el azi,maine o sa mergem la generali,sa deschidem dosar de dauna o sa treaca in declaratie ca m-a lovit cu bara in pulpa,si m-a dezechilibrat,adica exact ce s-a intamplat.Vad maine care e treaba

» Post actualizat in 18 May 2015 15:29

Am fost la asigurari,acum trebuie sa ma duc la service pentru deviz sa vada daca depaseste echivalentul de dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...