Sari la conținut

aveti mare grija cu avocatii!


Postări Recomandate

Cand spui "nu am știut ce semnez" iti cam meriti soarta(la general vorbind). Nici nu trebuie sa fi avocat sa ii arzi pe unii care apoi se plang "nu am stiu ce semnez".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu va recomand sa aveti mare grija si cu militia, pe mine ma puneau sa scriu "nu doresc sa fiu reprezentat de avocat". Nu va lăsați intimidati, încearcă toate modalitatile posibile daca vor sa va arda, in cazul meu începuse cu amenințari de genu "nu imi place atitudinea dumneavoastra...va pot sanctiona cu 1500 RON" si multe multe aberatii. Cand am pus mana si am sunat avocatul începuse sa tipe "va rog închideti telefonul acum", bineinteles ca l-am lăsat sa tipe si am luat legatura cu avocatul.

Ca si in viata de zi cu zi MARE ATENȚIE LA CE SEMNATI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate recomanda cineva un avocat specializat in intocmirea dosarului de daune morale ?

Sau poate o echipa care se ocupa cu recuperarea daunelor in instanata?

Accidentul a fost soldat cu decesul victimei in urma cu un an si jumatate , s-a intocmit un dosar penal iar momentan nu am nici un avocat care sa ma reprezinte.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

companiile de asigurari trebuie sa despagubeasca daune fizice si morale prin contract

contractul este de fapt polita de asigurare care ai incheiat-o cu ei

au facut si fac tot ce este posibil sa plateasca cat mai putin

tu ca asigurat nu ar trebui sa platesti nimic din buzunarul tau tocmai pt ca esti asigurat

sa luam un accident de moto

o masina nu acorda prioritate si te infigi in el

sa zicem ca ti-ai rupt o mana si distrus motorul

asigurare masinii iti repara motorul iti plateste spitalizarea si recupererea si daca ceri daune morale pt durere spaima etc

profitand de lipsa romanilor de bani informatie si cultura compania de asigurari iti repara motorul si te redirectioneaza sa ceri restul de daune de la vinovat cande de fapt ei ar trebui sa le plateasca pe toate

occidentul e plin de avocati pe princicpiul no win no fee

asa ca eu zic sa nu o luati ca pe un lucru rau ci ca pe unul bun

la urma urmei de aia exista aceste asigurari ca sa nu fi tu pus in situatie sa acoperi daunele in cazul unui accident din vina ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...