Sari la conținut

Si tu poti sa fii PROST! Trebuie doar sa vrei!


Postări Recomandate

Buna dimineata!

 

Hai, nu fiti nerabdatori, ca o sa vedeti imediat ce e cu titlul. O sa fiu cat ma scurt.

 

Vara, dimineata, Bucuresti, Intercontinental, super aglomeratie. Dupa ce am stat prin harmalaia aia pana am inebunit, ca nu aveai loc sa te bagi pe nicaieri ca blocasera astia tot, mai apare si o ambulanta care creaza un haos total. Reusesc sa ma strecor cumva , vad culoar liber, masini care chiar se misca, pe roti, catre directia inainte, nu imi vine sa cred. Si plec si eu! Dar nu ca oamenii normali, nu, ci in stilul Retardul furios, gen 3.2 sec pan' la suta. Poowwwww! Zbor ca racheta spre masinile din fata mea, aleg culoar sa le depasesc, powwww! Masinile aprind stopurile, fac scart, si se opresc brusc ordinarele. Era un amanunt care mie imi scapase si lor nu! Un semafor care se facuse Rosu (pm frate, eu sunt de la Peris, noi nu avem semafoare dastea)! Belea, eu fac "poooow" si astia s-au oprit! Imi activez skilurile de supersayan si franez puternic. Simt bascula cum topaie, lantul vibreaza, am blocat spatele. Deja sunt printre masini! Excelent. Eliberez roata spate, redresez motoreta si franez iar, rugandu-ma, cu glas de fetita mica, la zeul franelor Rossi. Pm... nu m-a auzit Rossi, dar cred ca m-a auzit Christian Pfeiffer, ca am tasnit printre masini intr-un baby stoppie, asa. Nu de alta dar eram cam disperat ca ceilalti participanti la trafic, care aveau verde, vroiau sa treaca si ei prin intersectie. Mai oameni buni, si am tot mers eu asa, sa zicem cam cinci metri, pana in mijlocul intersectiei, unde m-am oprit si am inceput sa dau din picioruse sa o iau inapoi. Acum, astia care aveau verde, au innebunit de fericire cand m-au vazut cum trec eu pe rosu, cu o roata in aer. Toti au inceput sa claxoneze si au deschis geamurile de la masini sa ma felicite. Un domn taximetrist, care zbiera exaltat, cred ca dorea sa imi dea si un premiu! Tot agita pe geam ceva ce semana cu un levier sau o mini-ranga si arata spre mine! L-am refuzat elegant.

Am plecat moderat si cu frica de Dumnezeu de la stop, si am mers linistit si precaut spre locul de munca. Cam un sfert de ora! Pana am ajuns pe blvd. Aerogarii si era tare aglomerat. Am vazut un culoar liber si....... Powwww!!!! :tomato:

Dragi colegi, nu conteaza ce varsta aveti, cata experienta aveti, ce fel de motoreta aveti! Nu conteaza nici macar cat de lung aveti parul, vorba cantecului! Daca vreti sa fiti PROSTI, SE POATE! YOU CAN DO IT! Trebuie doar sa va doriti cu adevarat asta! Uitati-va la mine! Sunt un exemplu viu (inca)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna dimineata!

 

Hai nu fiti nerabdatori ca o sa vedeti imediat ce e cu titlul. O sa fiu cat ma scurt.

 

Vara, dimineata, Bucuresti, Intercontinental, super aglomeratie. Dupa ce am stat prin harmalaia aia pana am inebunit, ca nu aveai loc sa te bagi pe nicaieri ca blocasera astia tot, mai apare si o ambulanta care creaza un haos total. Reusesc sa ma strecor cumva , vad culoar liber, masini care chiar se misca, pe roti, catre directia inainte, nu imi vine sa cred. Si plec si eu! Dar nu ca oamenii normali, nu, ci in stilul Retardul furios, gen 3.2 sec pan' la suta. Poowwwww! Zbor ca racheta spre masinile din fata mea, aleg culoar sa le depasesc, powwww! Masinile aprind stopurile, fac scart, si se opresc brusc ordinarele. Era un amanunt care mie imi scapase si lor nu! Un semafor care se facuse Rosu (pm frate, eu sunt de la Peris, noi nu avem semafoare dastea)! Belea, eu fac "poooow" si astia s-au oprit! Imi activez skilurile de supersayan si franez puternic. Simt bascula cum topaie, lantul vibreaza, am blocat spatele. Deja sunt printre masini! Excelent. Eliberez roata spate, redresez motoreta si franez iar, rugandu-ma, cu glas de fetita mica, la zeul franelor Rossi. Pm... nu m-a auzit Rossi, dar cred ca m-a auzit Christian Pfeiffer, ca am tasnit printre masini intr-un baby stoppie, asa. Nu de alta dar eram cam disperat ca ceilalti participanti la trafic, care aveau verde, vroiau sa treaca si ei prin intersectie. Mai oameni buni, si am tot mers eu asa, sa zicem cam cinci metri, pana in mijlocul intersectiei, unde m-am oprit si am inceput sa dau din picioruse sa o iau inapoi. Acum, astia care aveau verde, au innebunit de fericire cand m-au vazut cum trec eu pe rosu, cu o roata in aer. Toti au inceput sa claxoneze si au deschis geamurile de la masini sa ma felicite. Un domn taximetrist, care zbiera exaltat, cred ca dorea sa imi dea si un premiu! Tot agita pe geam ceva ce semana cu un levier sau o mini-ranga si arata spre mine! L-am refuzat elegant. Am plecat moderat si cu frica de Dumnezeu de la stop, si am mers linistit si precaut spre locul de munca. Cam un sfert de ora! Pana am ajuns pe blvd. Aerogarii si era tare aglomerat. Am vazut un culoar liber si....... Powwww!!!! :tomato:

Dragi colegi, nu conteaza ce varsta aveti, cata experienta aveti, ce fel de motoreta aveti! Nu conteaza nici macar cat de lung aveti parul, vorba cantecului! Daca vreti sa fiti PROSTI, SE POATE! YOU CAN DO IT! Trebuie doar sa va doriti cu adevarat asta! Uitati-va la mine! Sunt un exemplu viu (inca)!

Cel mai misto post din ultima vreme! Autoironie, invataminte, talent scriitoricesc, umor maxim si...iar invataminte. Bravo, prietene!

» Post actualizat in 27 May 2015 06:13

De curiozitate,de cat timp conduci in bucuresti?

Din ce povestesti tu acolo,pare a fi primul drum pe care il faci prin aglomeratie...

A zis omu' ca e din Peris.

 

 

PS Si eu sunt atat de prost cateodata. Noroc ca se intampla foarte rar si pana acum am avut noroc.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@melco, eu am apreciat stilul narativ :crack: "cascadoria" mai putin.

Oricum, te trec la favoriti, esti tare!

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte comic topicul. E doar o poveste, ceva sa te faca sa zambesti, doar nu o fii real!!! Scoate si tu o carte sa mai citim si noi cand suntem in drumetii, sa ne mai amuzam si noi


» Post actualizat in 27 May 2015 06:44

:funny: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni, pe vremea cand duceam ghiozdanul in spate, pe jos, nu pe mobra, erau cateva alte reguli gramaticale

daca intamplarea e pe bune, omul merita respect pt umor, onestitate, si curajul cu care isi da in public o palma peste ceafa

spre deosebire de altii care fac "pooooow" si striga "moarte conservarilor"ca au trecut pe verde tocmai cand treceau dansii pe rosu,,,,,

melcozaure, de la mine ai o palinca la M.A.N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Hai, nu fiti nerabdatori, ca o sa vedeti imediat ce e cu titlul. O sa fiu cat ma scurt.

 

Vara, dimineata, Bucuresti, Intercontinental, super aglomeratie. Dupa ce am stat prin harmalaia aia pana am inebunit, ca nu aveai loc sa te bagi pe nicaieri ca blocasera astia tot, mai apare si o ambulanta care creaza un haos total. Reusesc sa ma strecor cumva , vad culoar liber, masini care chiar se misca, pe roti, catre directia inainte, nu imi vine sa cred. Si plec si eu! Dar nu ca oamenii normali, nu, ci in stilul Retardul furios, gen 3.2 sec pan' la suta. Poowwwww! Zbor ca racheta spre masinile din fata mea, aleg culoar sa le depasesc, powwww! Masinile aprind stopurile, fac scart, si se opresc brusc ordinarele. Era un amanunt care mie imi scapase si lor nu! Un semafor care se facuse Rosu (pm frate, eu sunt de la Peris, noi nu avem semafoare dastea)! Belea, eu fac "poooow" si astia s-au oprit! Imi activez skilurile de supersayan si franez puternic. Simt bascula cum topaie, lantul vibreaza, am blocat spatele. Deja sunt printre masini! Excelent. Eliberez roata spate, redresez motoreta si franez iar, rugandu-ma, cu glas de fetita mica, la zeul franelor Rossi. Pm... nu m-a auzit Rossi, dar cred ca m-a auzit Christian Pfeiffer, ca am tasnit printre masini intr-un baby stoppie, asa. Nu de alta dar eram cam disperat ca ceilalti participanti la trafic, care aveau verde, vroiau sa treaca si ei prin intersectie. Mai oameni buni, si am tot mers eu asa, sa zicem cam cinci metri, pana in mijlocul intersectiei, unde m-am oprit si am inceput sa dau din picioruse sa o iau inapoi. Acum, astia care aveau verde, au innebunit de fericire cand m-au vazut cum trec eu pe rosu, cu o roata in aer. Toti au inceput sa claxoneze si au deschis geamurile de la masini sa ma felicite. Un domn taximetrist, care zbiera exaltat, cred ca dorea sa imi dea si un premiu! Tot agita pe geam ceva ce semana cu un levier sau o mini-ranga si arata spre mine! L-am refuzat elegant.

Am plecat moderat si cu frica de Dumnezeu de la stop, si am mers linistit si precaut spre locul de munca. Cam un sfert de ora! Pana am ajuns pe blvd. Aerogarii si era tare aglomerat. Am vazut un culoar liber si....... Powwww!!!! :tomato:

Dragi colegi, nu conteaza ce varsta aveti, cata experienta aveti, ce fel de motoreta aveti! Nu conteaza nici macar cat de lung aveti parul, vorba cantecului! Daca vreti sa fiti PROSTI, SE POATE! YOU CAN DO IT! Trebuie doar sa va doriti cu adevarat asta! Uitati-va la mine! Sunt un exemplu viu (inca)!

 

 

 

You made may day :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar nu o fii real!!!

Topicul e funny, trebuie să recunosc asta :D

 

Nea pedală, nu mai fi bre supărat pe inițiator că a mîncat un i, uite cum îi sare colegul în ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, asa e pe forum, multe pareri.

 

Omu intr-adevar, dovedeste ca stie de autoironie, fiind sincer cu el, in primul rand. Si felul in care povesteste e intr-adevar hilar, indiferent de faptul ca stie sau nu gramatica.

 

Melcozaurule, stii tu "cainii latra, calul merge". Nu baga in seama toti bagatorii in seama, si mai povesteste-ne pataniile viitoare. ;) Suntem destui care ne identificam cu cele povestite de tine, si intr-adevar, la nervi esti cel mai expus la accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit happens, si descrierea e haioasa.

 

Omul prost invata din greselile lui. Omul destept invata din greselile altora. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare dusa la extrem ironia asta: pe strada cand ne intalnim...ne salutam toti intre noi, pastrand respectul cuvenit dintre niste oameni care impartasesc aceeasi pasiune. Insa imediat ajunsi in spatele tastaturii, ajung sa comenteze toti complexatii. Toti neajunsii in lupta cu conditia care incearca sa-si verse frustrarile pe prima persoana sau primul obiect care le iese in cale, probabil singura metoda prin care se pot crede si ei folositori in lumea asta- facandu-i pe ceilalti sa para inferiori.

Nu sunt motociclist sau membru aici de multa vreme, dar deja vad ca la fiecare topic trebuie sa se gaseasca cel putin un astfel de exemplar. Luati in plm lucrurile ca atare si nu mai stati sa cautati gaselnite in fiecare postare de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare dusa la extrem ironia asta: pe strada cand ne intalnim...ne salutam toti intre noi, pastrand respectul cuvenit dintre niste oameni care impartasesc aceeasi pasiune. Insa imediat ajunsi in spatele tastaturii, ajung sa comenteze toti complexatii. Toti neajunsii in lupta cu conditia care incearca sa-si verse frustrarile pe prima persoana sau primul obiect care le iese in cale, probabil singura metoda prin care se pot crede si ei folositori in lumea asta- facandu-i pe ceilalti sa para inferiori.

 

Nu sunt motociclist sau membru aici de multa vreme, dar deja vad ca la fiecare topic trebuie sa se gaseasca cel putin un astfel de exemplar. Luati in plm lucrurile ca atare si nu mai stati sa cautati gaselnite in fiecare postare de aici.

 

Cu toate ca esti offtopic, nu am sa-ti sterg postul! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai misto post din ultima vreme! Autoironie, invataminte, talent scriitoricesc, umor maxim si...iar invataminte. Bravo, prietene!

Taman si exact asa!!! Chiar m-am amuzat... Ar trebui sa scrii o carte...si s-o dai lu' mos pedala la corectat. Asta presupunand ca ai avut imaginatie...pentru ca nu cred ca ai ai fost eroul descris...iar de ma insel si chiar ai fost...macar sa nu mai faci...toti am muscat-o candva...mai mult sau mai putin asemanator :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poowww !!! Poowwwww !!! Numai fi atent prin bucuresti ... Eu sunt sofer de duba si nu ma vad ceilalți in trafic (sau cel putin asa pretind ) ... Una peste alta e prea Funny :))))) Poowwww :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare dusa la extrem ironia asta: pe strada cand ne intalnim...ne salutam toti intre noi, pastrand respectul cuvenit dintre niste oameni care impartasesc aceeasi pasiune. Insa imediat ajunsi in spatele tastaturii, ajung sa comenteze toti complexatii. Toti neajunsii in lupta cu conditia care incearca sa-si verse frustrarile pe prima persoana sau primul obiect care le iese in cale, probabil singura metoda prin care se pot crede si ei folositori in lumea asta- facandu-i pe ceilalti sa para inferiori.

 

Nu sunt motociclist sau membru aici de multa vreme, dar deja vad ca la fiecare topic trebuie sa se gaseasca cel putin un astfel de exemplar. Luati in plm lucrurile ca atare si nu mai stati sa cautati gaselnite in fiecare postare de aici.

Perfect de acord cu tine, exact acelasi sentiment l-am avut si eu cand mi-am facut cont aici.

Sunt totusi si oameni de calitate pe acest forum, de la care mai afli un sfat, o idee...

 

Incearca sa iei doar ce este bun de aici.

Da, este pacat ca un asa topic amuzant se umbreste din lipsa unui "i", sunt atatea alte topicuri scrise de analfabeti la propriu. Initiatorul nu a jignit pe nimeni, pe cand un coleg , mai sus, din doua posturi, doua sunt jigniri.

 

Cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A reaparut niki pe forum? :D

 

@ Melcozaurus: buna postarea, m-am amuzat :) Totusi ia-o mai calm prin aglomeratie, ca pooow pooow o sa devina poc poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-ti k noo may lypseste niki1 i :D

pfoai...iti pui toata politia gramaticii in cap:)))))....daca vrei sa fii motociclist cu drepturi depline iti trebuie cel putin 12 clase cu bac-ul luat si gramatica la perfectie...

 

Cat despre postare....nota 10

» Post actualizat in 27 May 2015 08:33

Si poveste foarte amuzanta e cu un domn de vreo 40 ani cu o casca aftermarket...Mergea in spate la un prieten si ala fara sa se uite trece printr-o balega...Imaginati-va doar putin sa-l vezi pe asta din spate ca se opreste si incepe sa scuipe pe jos o bucata de balega....TOATA LUMEA PE JOS BLANA, CE SA TE MAI ABTII DIN RAS:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

71 user(s) are reading this topic/ 19 members, 52 guests

 

Melcozaurus, chapeau! Vorba alora de la reviste: mai trimiteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...