Sari la conținut

Cluj Napoca, 27.05.2015, Accident usor


Thomas
 Share

Postări Recomandate

imi cer scuze, ai dreptate!

 

Oricum era mai degraba o gluma, referitoare la ceea ce se spune despre ardeleni, si anume ca sunt mai calmi, spre desosebire de partea din sud a tarii, unde oamenii sunt mai impulsivi. Cu alte cuvinte, ma amuzam teribil cand am venit pt prima oara in Cluj acum 15 ani, si auzeam injuraturi de genul "sa-mi dau", spre deosebire de ce auzeam la mine in Craiova si-n Bucuresti, care erau mai degraba "sa-ti dau"...

 

Si cand vad un ardelean "rau", e oarecum amuzant.

 

 

Nu generaliza te rog, este pacat!

Nici eu nu sunt de acord cu aceste jigniri, o fi forum, dar putem fi si diplomati.


» Post actualizat in 28 May 2015 12:57

tu esti un pic cam agresiv in exprimare, si de-aia esti subiectul amuzamentului meu. Poti spune ceea ce ai de spus fara acest aer de superioritate. Si trebuie sa intelegi ca nu toti oamenii sunt ca tine.

 

E jignire sa-i spui cuiva, pe buna dreptate, ca e lenes? E fain unde s-a ajuns. E ok cu pareri si cu dinastea ca e forum ce naiba, dar sa nu cumva sa-i spui unuia de rau ca gata l-ai jignit bai bucurestean imputit ce esti. LOL

Dar poate din toate astea inveti si tu ceva bun, poate dai un ochi pe legislatie, mai inveti o treaba noua, vezi ca lucrurile nu sunt asa cum "pareresti" tu pe internet. Succes maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doamne cat de multe situatii de genu ar trebui sa fie cand cel vinovat este si cel mai tare in gura....Cel cu polo merita acelasi raspuns....Var rog uitati-va la link, este superb

 

http://bikersatg.com/2015/05/28/full-video-crazy-truck-driver/

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cozonac: nu are rost sa te aprinzi asa.....

si btw coloana era cam in stationare....

si eu cel putin sunt alergic cand stau frumos la coada si vine unul smecher si depaseste tot....

 

numai bine!


» Post actualizat in 28 May 2015 13:07

niciodata nu am zis ca nu e vinovat cel cu polo!!!!!


» Post actualizat in 28 May 2015 13:08

dar si colegul nostru are mare parte din vina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti un pic cam agresiv in exprimare, si de-aia esti subiectul amuzamentului meu. Poti spune ceea ce ai de spus fara acest aer de superioritate. Si trebuie sa intelegi ca nu toti oamenii sunt ca tine.

 

Se plang femeile ca nu mai exista barbati sensibili si uite unde se ascundeau. Nu mai poti sa-i spui cuiva ceva direct fara sa-i ranesti sentimentele, lol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietelul asta a inceput sa depaseasca in zona depasirea interzisa (dunga si indicator) si apoi bo$$ul de bo$$ nu a mai putut reintra in banda de celelalte masini. normal se depasesc pe dreapta masinile ce vor sa faca stanga. oricum mistu' ce a virat trebuia sa se asigure..

de unde stii?? daca a inceput depasirea,din spatela masinii care avea camera , cand era linie discontinua??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il stie careva pe baiatul cu motorul, poate are cont aici, sa intre el si sa spuna cum s-a solutionat accidentul. Multi motoristi cu notiuni precare de circulatie rutiera ar putea invata ceva din asta.

 

Me2! :)

Editat de Kapo di cAprilia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fericit, ma doare-n poponeata ca tu nu esti. Nu sunt aici sa-ti fac tie placeri, am comentat pareristului care a auzit el candva ca e interzis sa depasesti coloana si asa i-a ramas pe creier.

daca nu depasea coloana, in care toti stateau frumos la rand......, ......... nu se intampla accidentul

 

parerile mele m-au facut sa parcurg mult mai multi km (fara evenimente din vina mea) decat o sa parcurgi tu in zece vieti!

 

numai bine colegule

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu o da la intors, ca e postul tau pe prima pagina si poti sa vezi acolo ce ai spus, in caz ca ai uitat. Km nu se parcurg cu pareri si chiar daca se parcurg cu pareri inseamna ca toti kilometrii tai au fost foarte prosti. Asta ca sa nu mai spun ca "io am facut mai multi km decat o sa faci tu in viata ta" e o dovada de taranism maxim. Nu ca nu ai de unde sa stii cati km am facut eu sau voi face, dar asa ca fiinta umana e cam urat sa-ti masori (cuvant urat) cu altul fara motiv.

Poate in miile alea de kilometri facuti si nefacuti, te mai uiti o data peste legislatie. Stii, ca sa nu mai spui iar prostii de genul "depasirea coloanelor e interzisa" sa vina un badaran bucurestean sa-ti atraga atentia ca esti parerist. Numai bine si tie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul era aprins:

 

attachicon.gifpolo.JPG

Era aprins, dar nu unde arati tu. Alea sunt farurile masinii din care se filmeaza.

Daca esti atent, imediant inainte de impact, sub stopul stang al masinii se vede pentru o fractiune de secunda lumina farului. Cam chior ce-i drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma frate ma amuza faptul ca la inceput cine a deschis topicul a mai specificat un link, sunt curios cati dintre au verificat situatia care este aproape asemanatoare doar ca in cazul acela soferul loganului a avut bunul simt sa semnalizeze.....ASA ZISA COLOANA ERA TOTUSI IN MISCARE, TAXIU SEMNALIZEAZA DREAPTA IAR DOBITOCUL CU POLO DEPASESTE CLAR FARA SA RESPECTE REGULILE ATUNCI CAND FACI O DEPASIRE...D.P.D.V moral motociclistul vinovat, posibil si politia sa spuna la fel daca nu vede video....Am patit cu masina sa dea un dobitoc cu spatele in mine, cum pnm sa demonstrez ca el a intrat in mine si nu eu in el....a trebuit sa repar masina...

 

Raspunsul este si mai simplu, vrei sa traiesti mult faci cum recomanda toata lumea ca deasta este un forum din care trebuie sa invatam ceva, nu vrei sa traiesti mult pe 2 roti recurgi la astfel de depasiri cu gandul ca poate iei si tu un ban de la asigurari:)))....


» Post actualizat in 28 May 2015 14:59

Era aprins, dar nu unde arati tu. Alea sunt farurile masinii din care se filmeaza.

Daca esti atent, imediant inainte de impact, sub stopul stang al masinii se vede pentru o fractiune de secunda lumina farului. Cam chior ce-i drept.

dau dreptate ca acolo nu reiese ca este farul aprins, in schimb am vizionat de mai multe ori videoclipul si parca totusi nu avea farurile aprinse deoarece vine pe frana si cand cade se stinge stopul de la frana si atat, parerea mea ca macar 1 secunda acolo tot observam o posibila pozitie aprinsa....

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poți să mergi oricum, ia uitați cum WV-ul nu semnalizează ci face scurt o manevră spre stânga, ieșind în fața motociclistului! De ăștia m-am temut mereu: Ies in fața ta târziu, nu semnalizează si cel mai des tot ei înjură. Uneori semnalizează doar în momentul executării manevrei. Nu înțeleg cum pot ei sa tragă așa de volan fara sa semnalizeze...parcă ar merge cu ATV-ul pe tarlaua proprie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...