Sari la conținut

Automobile Bavaria Test Ride Days


Postări Recomandate

post-62261-0-17686500-1432824748_thumb.jpg

BMW Motorrad Test Ride Days revine si anul acesta in 4 orase mari din tara unde va asteptam cu cele mai noi modele de motociclete BMW.

Programul de desfasurare este:

  • Timisoara. Perioada: 29 mai – 2 iunie 2015, str. Calea Lugojului nr.74, persoana de contact Cristina Ciugudean, tel: 0735312405, 0256 22 88 81
  • Brasov. Perioada: 5 – 9 iunie 2015, str. Calea Bucuresti nr.33, persoana de contact Andreas Valentini 0728.288.210, 0268.338.645
  • Constanta. Perioada: 12 – 16 iunie 2015, DN 2A, km. 201+880, Ovidiu, persoana de contact Andrada Budulan, 0241.559.970
  • Cluj. Perioada: 19 – 23 iunie 2015, Str. Avram Iancu nr. 396 – 398, Loc. Floreşti, Cluj, persoana de contact Costan Raluca 0731.040.037, 0264.275.010

Testează cele mai noi motocicletele BMW:

  • S1000XR – model nou
  • S1000RR – model nou
  • R1200R – model nou
  • R12000GS 2015 Keyless
  • R1200GSA 2015 Keyless
  • R1200RT 2015 Keyless
  • R nineT
  • F800GS 2015

Tot ce trebuie să faci este să ne trimiți un e-mail de înregistrare pe adresa: test-ride@automobilebavaria.ro cu datele de mai jos completate:

  • Nume si prenume
  • Numar de telefon
  • Adresa de e-mail
  • Varsta
  • Motocicleta actuala
  • Interesat de Test Ride cu
  • Orasul pentru Test Ride (TM, BV, CT, CJ)

http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/testridedays/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la reprezentanta BMW din Timișoara.Vreo 4 modele aveau atunci parcă -prin 2010...Baleam tot la ele...Sincer,dacă aș avea bani,un touring de la BMW mi-as cumpăra...Toate cele bune si spor la vânzări

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca conteaza, da' prin 2013 am facut un ride test la CJ, cu GS-urile.... A fost extraordinar! Baietii de acolo au fost de nota 20 si mobrele aduse mi-au facut o parere extraordinara! Unu dintra baietii cu care am fost atunci si-a luat apoi gs nou. Eu inca mai strang bani....

Poate o sa incerc noul GS, iarasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW chiar si daca nu este ultimul model iti ofera satisfactie, eu am avut multe, toate sh pentru ca nu imi permit altceva, dar am oprit unul care mi se pare ca este mai reusit si cu care am avut experiente bogate, iar un drive test pentru cine vrea sa le cunoasca este o ocazie de neratat, succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua Automabile Bavaria,

precizati va rog,daca se poate si cam ce lungime are testul/ traseul. adica 2-3 strazi, 2-3 km sau ceva referitor la acest aspect.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua Automabile Bavaria,

precizati va rog,daca se poate si cam ce lungime are testul/ traseul. adica 2-3 strazi, 2-3 km sau ceva referitor la acest aspect.

Va multumesc.

Buna ziua,

 

Ride Testul se face pe ce traseu doriti dumneavostra, pe o durata de 20-30 minute. Nu sunteti insotit, nu trebuie sa mergeti pe un traseu prestabilit.

 

In Bucuresti se pot face Ride Test relativ oricand. Trebuie doar sa sunati inainte la Otopeni: http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/drive-test/ pentru a ne asigura ca avem motocicleta interesata. Uneori nu sunt toate disponibile, sunt plecate prin tara la Ride Test, sunt la clienti, la presa, etc.

 

O zi frumoasa si va asteptam.

Editat de Automobile Bavaria Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Ride Testul se face pe ce traseu doriti dumneavostra, pe o durata de 20-30 minute. Nu sunteti insotit, nu trebuie sa mergeti pe un traseu prestabilit.

 

In Bucuresti se pot face Ride Test relativ oricand. Trebuie doar sa sunati inainte la Otopeni: http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/drive-test/ pentru a ne asigura ca avem motocicleta interesata. Uneori nu sunt toate disponibile, sunt plecate prin tara la Ride Test, sunt la clienti, la presa, etc.

 

O zi frumoasa si va asteptam.

Multumesc frumos pt raspuns...ne vedem la Brasov....

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distractie, motociclete noi, voie buna, poze, caldura...cadrul perfect pentru Test Ride Days.

Cateva detalii si poze pe pagina noastra de facebook: https://www.facebook.com/BavariaMoto

 

nordul tarii nu prezinta interes pentru BMW?

vad ca este dealer la iasi si sunt catave motocicleta expuse.

sunt foarte multe motocicleta bmw (second) in zona mea si e ciudat ca inca nu avem un service pe moldova.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nordul tarii nu prezinta interes pentru BMW?

vad ca este dealer la iasi si sunt catave motocicleta expuse.

sunt foarte multe motocicleta bmw (second) in zona mea si e ciudat ca inca nu avem un service pe moldova.

Din pacate nu avem reprezentanta in acea zona.

Automobile Bavaria are dealeri doar in Bucuresti, Brasov, Targu Mures, Craiova, Cluj, Constanta, Timisoara, Sibiu, Arad.

Editat de Automobile Bavaria Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nordul tarii nu prezinta interes pentru BMW?

vad ca este dealer la iasi si sunt catave motocicleta expuse.

sunt foarte multe motocicleta bmw (second) in zona mea si e ciudat ca inca nu avem un service pe moldova.

Sper sa nu stric nimenui apele cu postul meu, dar daca nu exista Automobile Bavaria, nu inseamna ca nu exista BMW... :)

Uite-te mai jos, daca te intereseaza marca BMW:

https://www.facebook.com/pages/BMW-Motorrad-Iasi/333259850196230?pnref=story

Din ce stiu eu, poti oricand sa te programezi la un test cu unul din modelele din showroom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu stric nimenui apele cu postul meu, dar daca nu exista Automobile Bavaria, nu inseamna ca nu exista BMW... :)

Uite-te mai jos, daca te intereseaza marca BMW:

https://www.facebook.com/pages/BMW-Motorrad-Iasi/333259850196230?pnref=story

Din ce stiu eu, poti oricand sa te programezi la un test cu unul din modelele din showroom.

 

am vb cu catalin nicoara la fiecare vizita pe acolo. mi s-a spus ca vor fi si motoare la test drive.

am lasat chiar si adresa de email pentru cand va fi test drive. am auzit de la prieteni ca au fost ceva motoare la test drive in suceava, dar nu stiam de la cine.

bineinteles ca nu m-a sunat nimeni. acuma vad pe facebook ca motoarele au fost de la iasi...

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F800 GS nu este disponibil. Tocmai m-au sunat de la Brasov ptr comfirmare si mi-au spus ca F800 GS nu este,doar F800 R.

Puteti face mofificari si la lista.

E a nu stiu cata oara cand il ratez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim pentru vizite si ne bucuram ca v-a placut.

 

Automobile Bavaria Motorrad va asteapta weekendul acesta la Constanta, la intrunirea SEAWOLVES BIKE FEST 8, Camping S, din Mamaia Nord. Vom fi prezenti acolo cu motocicletele BMW pentru test ride, expunere cat si discutii cu consilierii nostri de vanzari.

Programul in cadrul intrunirii se va desfasura astfel:
- Vineri 12 iunie: Test Ride intre orele 12-17.
- Sambata 13 iunie: Expunere motociclete BMW.


Tot in aceste zile va puteti inscrie la Test Ride Days Constanta, ce se vor desfasura luni si marti (15,16 iunie) la sediul Bavaria Motors din DN 2A, km. 201+880, Ovidiu.
Pentru a putea participa la Ride Test în cele mai bune condiții, motocicliștii sunt obligați să respecte câteva reguli: sunt acceptați doar motocicliștii cu permis de conducere cat. A de minim 12 luni ce au asupra sa un act de identitate, permisul de conducere valabil și echipamentul de protecție.


Motocicletele disponibile sunt:
• S1000XR – model nou
• S1000RR – model nou
• R1200R – model nou
• R12000GS 2015 Keyless
• R1200GSA 2015 Keyless
• R1200RT 2015 Keyless
• R nineT
• F800GS 2015
• F800R 2015

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e un lucru pentru care aplaud BMW-ul e faptul ca ofera aceasta facilitate de bun simt pana la urma de a evalua mobra inainte de a da cu banu' si asta la aproape toata gama. Imi amintesc saloane unde mai ca nu era sarma ghimpata in jurul mobrelor (altor producatori) sa nu se urce vreunul sa le zgarie cu portofelul.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni, 15iunie2015, Constanta

 

In primul rand doresc sa multumesc bavaria moto pentru ride-testul de astazi de la constanta. Superb, nici nu a fost nevoie sa-mi pun casca sau manusile! :)))))))

 

Ajung in locatie impreuna cu un prieten de-al meu, motociclist si el, la ora 16.30. Stiam ca programul reprezentantei auto Bmw din CT unde erau "cazati" bavaria moto este pana la ora 18.00. Deci suntem in grafic! Cautasem un program pentru zilele de luni si marti dar nu gasisem. Eram dupa o zi de munca.

 

Vorbesc la receptie, ii spun d-rei ca stiu ca in perioada aceasta au posibilitatea de ridetest cu moto. Domnisoara suna pe cineva de la moto. Ii spune pentru ce am venit. Domnisoara e vadit fastacita de ce i se spune la telefon dar apuc sa o aud zicand "nu pot sa spun asa clientilor".

 

In final d-ra ne zice ca azi (15.06.2015) a fost testride doar pana la 16.30. Ma bufneste rasul! :)))) Ok, zic, dar din informarile publice (facebook, motociclism.ro) stiu ca este program de test ride si maine. Poate ne planifica maine. Ea zice: nu, ca pleaca in seara asta spre cluj. Zambesc din nou! Sunt surprins de precizia nemteasca si de programul anulat dar am multumit pentru amabilitate.

 

Ies cu amicul meu in curte si vedem toate motoarele ambalate in cadrele lor metalice de transport. Baietii inca se invarteau pe langa ele. Deci ziua de test se incheiase oricum mai devreme decat mi s-a spus.

 

Asta e! Desi am venit intr-o zi de test, programul nu a mai fost respectat. Plec cu amicul meu, e si el uimit!

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni, 15iunie2015, Constanta

 

In primul rand doresc sa multumesc bavaria moto pentru ride-testul de astazi de la constanta. Superb, nici nu a fost nevoie sa-mi pun casca sau manusile! :)))))))

 

Ajung in locatie impreuna cu un prieten de-al meu, motociclist si el, la ora 16.30. Stiam ca programul reprezentantei auto Bmw din CT unde erau "cazati" bavaria moto este pana la ora 18.00. Deci suntem in grafic! Cautasem un program pentru zilele de luni si marti dar nu gasisem. Eram dupa o zi de munca.

 

Vorbesc la receptie, ii spun d-rei ca stiu ca in perioada aceasta au posibilitatea de ridetest cu moto. Domnisoara suna pe cineva de la moto. Ii spune pentru ce am venit. Domnisoara e vadit fastacita de ce i se spune la telefon dar apuc sa o aud zicand "nu pot sa spun asa clientilor".

 

In final d-ra ne zice ca azi (15.06.2015) a fost testride doar pana la 16.30. Ma bufneste rasul! :)))) Ok, zic, dar din informarile publice (facebook, motociclism.ro) stiu ca este program de test ride si maine. Poate ne planifica maine. Ea zice: nu, ca pleaca in seara asta spre cluj. Zambesc din nou! Sunt surprins de precizia nemteasca si de programul anulat dar am multumit pentru amabilitate.

 

Ies cu amicul meu in curte si vedem toate motoarele ambalate in cadrele lor metalice de transport. Baietii inca se invarteau pe langa ele. Deci ziua de test se incheiase oricum mai devreme decat mi s-a spus.

 

Asta e! Desi am venit intr-o zi de test, programul nu a mai fost respectat. Plec cu amicul meu, e si el uimit!

 

Respect!

Buna ziua,

 

Cel mai important ne cerem scuze ca nu am putut onora toate dorintele de test ride.

Insa din motive nu foarte cunoscute, Constanta nu a avut aproape deloc inscrieri la Test Ride Days. Motiv pentru care motocicletele au plecat mai devreme cu o zi spre Cluj, unde programul este deja completat in intregime cu inscrieri pentru Test Ride.

Rugamintea noastra s-a repetat atat pe acest forum, cat si pe alte medii sociale ca trebuie sa faceti o inscriere pe adresa de email. In baza acestor mailuri clientii au fost sunati si programati la o anumita ora pentru test ride, in functie de motocicleta dorita pentru a nu exista suprapuneri sau neintelegeri, momente de asteptare pana se realimenteaza motocicletele, etc.

Tot ce trebuie să faci este să ne trimiți un e-mail de înregistrare pe adresa: test-ride@automobilebavaria.ro cu datele de mai jos completate

 

Majoritatea clientilor din Constanta au venit la intrunirea Seawolves unde au facut test ride atat vineri cat si sambata desi nu aparea in program, din dorinta de a bucura pe toata lumea.

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...