Sari la conținut

Ce ar trebui sa imi cumpar pentru mers prin padure si cam 2 km pana la


Alexandru Cristian
 Share

Postări Recomandate

Salut, am si eu o nelamurire in privinta achizitionatii unei motociclete de mers pe poteci si drumuri de teren dar si sa pot merge pana la scoala prin oras.

 

Ar trebui sa cumpar un enduro sau un motocross?

 

Eu am 1.70 la 16 ani si 55 kg.

 

Am un buget undeva pe la 600-700 euro (avand in vedere ca trebuie sa imi iau si carnetul de conducere + scoala)

 

Multumesc.

Editat de Alexandru Cristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mers prin padure iti recomand o pereche de bocanci,

.... Si o drujba . Asa macar mai faci ceva banuti ca oricum este la moda defrisatul si in 6 luni iti iei ce visezi tu :) . On topic : la banutii de care dispui acum , te poti orienta la ceva de genul Honda Dominator , Suzuki DR , Yamaha Tenere , etc , motociclete de enduro , de generatie mai veche , pana in 650 cm si care pot sa-ti satisfaca cerintele . Daca nu ai include orasul , ai putea merge spre cross .

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,cam greu la banii astia dar nu dispera o sa gasesti o motocicleta pana la urma.Eu unul iti recomand o motocicleta in 4t deaorece si eu am fost cam in aceeasi situatie.Tie iti trebuie consum mic,fiabilitate si cat mai multa distractie un 2t ofera doar disctractie si un consum de 6% deci o sa ii usuci pe parintii de bani.Eu daca as avea 16 ani as alege o yamaha xt125.

http://olx.ro/oferta/yamaha-xt-125-x-inmatriculat-ID43xu2.html#966d75d0ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...