Sari la conținut

Reparație ambelaj Mobra


Postări Recomandate

Se poate face canalul mai lat si pana la randul ei la cota canalului in partea axului si la cota volantei in zona de impreunare cu volanta. Se mai poate incarca la sudura fara a supraincalzi axul si apoi refacut canalul.

Jumate corect ! Fara incarcat cu sudura !!!

» Post actualizat in 09 Jun 2015 16:18

Volanata are canal de pana la cota de fabrica , daca maresti grosimea la pana nu mai intra .

Se pot face pene etajate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fiu indiscret... cum va ganditi sa faceti canale de pana pe arbore? Pe volanta te descurci si fara morteza, dar pe arbore ceva mai greu.

Sunt freze disc exact cat latimea si raza penei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin la subiectul Topicului,acea pana tine sau nu tine? Poi...judecand la rece,ce varianta mai este? Crapi motorul,arunci ambielajul stricat,dai anunt pa Net pentru un alt ambielaj,(timp,bani,nervi,curieri figuranti)poate primesti unul cu bataie in biela..etc. Asa...suni un prieten instalator,sau cumperi cele necesare(lampa 50 lei,pasta argintata 25 lei,10cm cositor) si ai rezolvat problema in 30 minute cu tot cu ajustat cu pila.Eu am dat ambielajul jos deoarece au trebuit schimbati rulmentii.

 

..sau cumparai ambielaj NOU cu 40lei...nu a interesat pe nimeni!

Tine macar pretenia cu instalatoru', ca nu se stie cand mai ai nevoie de el prin ograda! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta stiam... doar ca freza trebuie sa o pui pe o masina de frezat nu pe ce are fiecare prin gospodarie...

O freza circulara o poti monta si pe bormasina , daca stii cum se face si mai ai nevoie de o menghina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O freza circulara o poti monta si pe bormasina , daca stii cum se face si mai ai nevoie de o menghina

Mosu...poate ne arăți cum frezezi precizie cu bormașina pe arborele de Mobra! Pas cu pas! Dacă reușești dau Ginarsu !!! Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mosu...poate ne arăți cum frezezi precizie cu bormașina pe arborele de Mobra! Pas cu pas! Dacă reușești dau Ginarsu !!!

 

Ce mare precizie -ti trebuie sa tai un canal de pana? Si nu-l tai din cota 0 ,ci doar majorezi canalul existent facandu-i bordurile laterale

Probabil maine voi face o poza , sa vezi numai asa ca principiu , apoi i-mi vei da dreptate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mare precizie -ti trebuie sa tai un canal de pana? Si nu-l tai din cota 0 ,ci doar majorezi canalul existent facandu-i bordurile laterale

Probabil maine voi face o poza , sa vezi numai asa ca principiu , apoi i-mi vei da dreptate .

daca iese prost.... punem cositor.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce mare precizie -ti trebuie sa tai un canal de pana? Si nu-l tai din cota 0 ,ci doar majorezi canalul existent facandu-i bordurile laterale

Probabil maine voi face o poza , sa vezi numai asa ca principiu , apoi i-mi vei da dreptate .

Nah? Ai reușit ceva? Pune poze!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...