Sari la conținut

Unde pot schimba anvelope?


Postări Recomandate

Domnilor, stiti vreun garaj de incredere la care sa pot comanda anvelope la pret ok si care sa imi faca si schimb + echilibrare? am incercat la anvelopemoto.eu, dar raspund f greu sau deloc si nici nu fac momentan montaj, pentru ca omul lor e accidentat. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La kawamotors.

Eu am schimbat ambele roti cu 80 ron.

Sa nu mai zic ca echilibrarea ti se face cu aparat dedicat echilibrari si nu "celebrul":4 rulmenti+o tija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Sama sigur fac dar trebuie să aduci tu anvelope. Nu stiu daca au la vânzare de moto/scuter.

Mai e o vulcanizare in Otopeni, la Deil Service. Patronul are 2 Harley si are toate sculele pentru moto, iar baiatul care lucrează zici ca lucrează cu oua nu cu roti. E ingrozit ce pateste daca zgârie o janta de motor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La kawamotors.

Eu am schimbat ambele roti cu 80 ron.

Sa nu mai zic ca echilibrarea ti se face cu aparat dedicat echilibrari si nu "celebrul":4 rulmenti+o tija

Vezi ca si Marquez alearga pe roti echilibrate static. Sper ca stiai. Bucsele adaptoare facute pt a monta roti moto pe masina de echilibrare dinamica, de multe ori dau cu virgula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dupa o noua experienta recomand http://www.cauciucuridirect.ro/ este sa-i spunem punctul de desfacere in Romana al http://www.delti.com/ .

Au preturi bune spre foarte bune.

 

Eu am luat Bidgestone S20 EVO pentru spate.

Am pus comanda pe site pe 16 iunie pe la pranz, pana seara mi-a venit confirmarea, iar pe 23 iunie a ajuns la mine prin curier, plata la ridicare. Simplu si frumos,

A costat 667 RON cu tot cu transport, in conditiile in care majoritatea ofertelor sunt intre 700-800 de lei.

 

Pentru montaj recomand Autoagusta http://www.autoagusta.ro/ , Un schimb cu echilibrat e 50 de lei.

 

Noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

La Sama sigur fac dar trebuie să aduci tu anvelope. Nu stiu daca au la vânzare de moto/scuter.

Mai e o vulcanizare in Otopeni, la Deil Service. Patronul are 2 Harley si are toate sculele pentru moto, iar baiatul care lucrează zici ca lucrează cu oua nu cu roti. E ingrozit ce pateste daca zgârie o janta de motor :)

tocmai ce fui pe la ei, pe la deil service. patronul nu mai are 2 harley, ci doar una si aia in service. sotia lui are una de 1800 si am vazut-o. faina rau.

servire ireprosabila, super de treaba, iar baiatul care lucreaza (vechi de 3 ani la ei) chiar ca umbla nu cu roata, ci cu cofrajul de oo. recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam si eu ca aia la curse le echilibreaza prost! probabil nu au bani pentru un stand automat! :alcy:

Flansele adaptoare sint pt a impresiona publicul. Deaia e bine sa mergi macar o data ca vizitator la un trackday unde sa ai ocazia sa vezi live cum se schimba si se echilibraza rotile, dupaia ii vezi tot live pe rideri cum accelereaza de la 50 la 250km h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...