Sari la conținut

Bucuresti, 12.06.2015, Virtutii - IF 05 WKU


G B V
 Share

Postări Recomandate

Am luat informatia de pe un group de fb.Mobra parea a fi un gsxf rosu.Poze,nu am vazut atasate...

» Post actualizat in 13 Jun 2015 06:52

Am uitat sa zic ca s a intamplat aseara la ora 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSX-F rosu, IF 05 WKU

 

Motociclistul fractura deschisa la un membru inferior, printre altele probabil, insa constient, am vorbit cu el, i-am spus sa astepte nemiscat salvarea si sa nu isi dea casca jos, coopera. L-a preluat un echipaj SMURD de Tip B (prim-ajutor) si l-a dus la Municipal, constient si stabil.

 

Pasagera hemoragie cerebrala, pe burta cu fata in jos, curgea sange din casca.... Avea puls, nu avea alte semne vitale. A fost preluata de o ambulanta de tip C (medic, ambulanta echipata complet). Pe ambulanta o doctorita cu o coordonare deosebita si o pricepere fara dubii, cred ca i-a salvat viata, sper. Au resuscitat-o, au intubat-o si o pregateau pt sala de operatii. Cand au fost gata cu procedurile, au plecat si ei spre Municipal unde ii asteptau doctorii in sala de operatie.

 

Pilotul casca First Bike, pasagera un HJC vechi....

 

Din primele aparante ( semne pe carosabil,bordura si parapet ), baiatul, a ratat curba. Se vad semne de cauciuc, cum a urcat cu roata fata pe bordura din dreapta, de langa parapet, a franat pe bordura, s-a harjait de parapet (vopsea rosie de pe carena), nu a putut sa o mai controleze deloc, a culcat-o pe partea opusa, pe stanga.

 

VA ROG MULT: Nu mai luati pasager cand nu sunteti stapani pe voi, cand sunteti la inceput si va mai rog sa va cumparati casti bune, noi si sa le strangeti incat sa va incapa maxim 2 degete intre barbie si inchidere.

 

Sanatate si sper sa aud de bine despre cei doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foate proasta treaba asta, cu vreau si eu o casca mai ieftina pentru pasager. E adevarat ca atunci cand nu ai o prietena stabila e greu sa ai o casca pentru fiecare marime de cap ... Daca respectam si ne pasa cat de cat de persoana care se urca in spate, merita o casca cat de cat buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foate proasta treaba asta, cu vreau si eu o casca mai ieftina pentru pasager. E adevarat ca atunci cand nu ai o prietena stabila e greu sa ai o casca pentru fiecare marime de cap ... Daca respectam si ne pasa cat de cat de persoana care se urca in spate, merita o casca cat de cat buna.

ai o PRIETENA STABILA stai calm... e sub poponeata tau tot timpul.... restul intra la alta categorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat informatia de pe un group de fb.Mobra parea a fi un gsxf rosu.Poze,nu am vazut atasate...

» Post actualizat in 13 Jun 2015 06:52

Am uitat sa zic ca s a intamplat aseara la ora 3

Azi dim la ora 3?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,E adevarat ca atunci cand nu ai o prietena stabila e greu sa ai o casca pentru fiecare marime de cap " Iei o casca mare ( cea mai mare ) si alegi pasagerele cu capul mic . :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pffff pacat de ea....Dumnezeu s-o odihneasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prima pasagera pe moto care moare, din pacate viitoarele pasagere nu citesc deloc rubrica accidente. Riderii care fac accident cu pasager in spate sint destul de vinovati, cind cari o viata in spate, iti asumi raspunderea pt el, mergi l alimita evitarii oricarui accident, tre sa fii paranoic. Or, in cazuri ca acesta, numai la rau nu se gindeau, toata lumea era a lor.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...