Sari la conținut

Autostrada A1, 13.06.2015, motocicletă răsturnată a luat foc


route`66
 Share

Postări Recomandate

O motocicletă s-a răsturnat sâmbătă pe Autostrada Soarelui și a luat foc, informează B1 TV.
Accidentul s-a produs la kilometrul 152, pe raza localității Fetești, a declarat Cătălin Bocai de la Centrul Infotrafic, pentru Știrile B1 TV.
Potrivit acestuia, motociclistul a suferit răni grave și a fost transportat la spital de un echipaj SMURD.

http://www.b1.ro/stiri/eveniment/o-motocicleta-s-a-rasturnat-si-a-luat-foc-pe-autostrada-soarelui-motociclistul-a-suferit-mai-multe-rani-si-a-fost-transportat-la-spital-114544.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum au dat pe ProTV, cica motociclistul a scapat cu rani superficiale, a fost dus la spital mai mult pentru verificari. Sper sa fie asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum au dat pe ProTV, cica motociclistul a scapat cu rani superficiale, a fost dus la spital mai mult pentru verificari. Sper sa fie asa!

....sanatate raiderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa intelegem ca viteza a fost de vina?

 

Puii mei de jurnalisti. De filmare n-au suflat o vorba ca e furata de pe youtube, dar au tras repede concluzia ca motociclistul avea viteza mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In romania jurnalistii sunt animale mitologice.

 

Banuiesc ca motociclistul a picat si s-a raschetat nasol de asfalt. De obicei te alegi cu arsuri din acest gen de cascadorie.

Sper sa nu fie nimic grav. Sanatate si betadina, face minuni la arsuri, am probat-o pe propria piele si a functionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este veteranul Honda San .....................Marin Mircea .

Am trecut astazi pe la el la intoarcerea de la Seaw... Mamaia .Este internat la Spitalul din Fetesti . Are o stare psihica buna .

Ceva vatamari la o mana . la o clavicula si alte contuzii si zgaraieturi pici pe colea . Motocicleta Honda Paneuropean 1300 (ST 1300) a ars in totalitate . Au trecut destui conservari pe langa el si doar unul a oprit si a sunat la 112.

Pot sa va spun numai ca accidentul s-a produs poate si pentru faptul ca circula cu o viteza prea mica si la o adiere de vant laterala motocicleta a intrat in voblaj .

 

Sa-i uram însănătoșire grabnica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ce mult tinea la motocicleta aia, o avea de noua!

Bine ca a scapat cu viata!

Corect, Pan-ul vobleaza, dar din ce stiu eu la viteze intre 130/160 km ora si la trecerea pe langa camioane mari, atunci cand se produc turbulente, chiar el povestea ca i s-a intamplat odata, dar nu a fost nimic nelinistitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa va spun numai ca accidentul s-a produs poate si pentru faptul ca circula cu o viteza prea mica si la o adiere de vant laterala motocicleta a intrat in voblaj .

Iarta-ma, dar e hilar ce spui... :crack: Viteza prea mica... Poate il contacteaza pe proxi si ia de la el o chinezarie, alea nu vobleaza la viteze mici.

Editat de catranel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare motociclist isi cunoaste motocicleta daca o are de ceva timp in posesie...sau ar trebui sa o cunoasca...mai ales ca motoveteran. Dar accidente se intampla chiar de esti motoveteran...ca Honda san. Au patit-o si altii...or sa o mai pateasca...din nefericire. Bunule sanatate, recuperare grabnica si mai multa atentie pe viitor...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este veteranul Honda San .....................Marin Mircea .

Am trecut astazi pe la el la intoarcerea de la Seaw... Mamaia .Este internat la Spitalul din Fetesti . Are o stare psihica buna .

Ceva vatamari la o mana . la o clavicula si alte contuzii si zgaraieturi pici pe colea . Motocicleta Honda Paneuropean 1300 (ST 1300) a ars in totalitate . Au trecut destui conservari pe langa el si doar unul a oprit si a sunat la 112.

Pot sa va spun numai ca accidentul s-a produs poate si pentru faptul ca circula cu o viteza prea mica si la o adiere de vant laterala motocicleta a intrat in voblaj .

 

Sa-i uram însănătoșire grabnica .

 

In primul rand, multa sanatate si tarie sa treaca peste evenimentul asta neplacut

 

Din cate stiu eu este obligatoriu sa anunti acidentul. De bun simt si uman este sa si opresti si sa incerci sa acorzi ajutor daca esti primul la fata locului. In Romania se intampla exact pe dos. Se strange lumea ca la urs de abia dupa ce vine salvarea / politia / pompierii

 

E destul de ciudat accidentul asta. Cel putin foarte putin obisnuit. Cred ca ar fi binevenite mai multe amanunte / explicatii poate reusim sa invatam ceva din el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...