Sari la conținut

Constanța, 15.06.2015, Giratoriu Cumpăna


Goanga883
 Share

Postări Recomandate

http://www.reporterntv.ro/flux/accident-cu-motociclist-la-iesire-din-constanta-galerie-foto

Stânga liber, din dreapta nu forțase nimeni giratoriul, am intrat în sens cu 20-30km, prima bandă(de lângă bordură). Am pierdut controlul motorului, restul se vede din fotografii. Din fericire am scăpat doar cu cotul julit. Din foto se vede clar că nu era o pată, era o dâră lungă de câțiva metri și lată de 10-20 cm. De fapt era o jumătate de bandă pătată cu motorină. Cine ar trebui tras la răspundere?

 

post-90377-0-39553700-1434485842_thumb.jpg

post-90377-0-89180700-1434485843_thumb.jpg

post-90377-0-29206700-1434485845_thumb.jpg

post-90377-0-72955600-1434485846_thumb.jpg

post-90377-0-79652200-1434485847_thumb.jpg

post-90377-0-29232400-1434485850_thumb.jpg

post-90377-0-53082400-1434485853_thumb.jpg

post-90377-0-67351800-1434485856_thumb.jpg

post-90377-0-71974400-1434485859_thumb.jpg

post-90377-0-06215500-1434485863_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ar trebui tras la răspundere? In primul rand TU ca n-ai fost in stare sa ocolesti mizeria aia la 20-30 la ora si in al doilea rand ciobanu' caruia i-a curs motorina pe drum (sau nici macar el..poate nu stia ca are masina defecta si ii curge motorina). Voi chiar aveti impresia ca treaba adimistratorului de drum e sa stea geana pe fiecare metru de sosea 24/7 ?

 

Alta data mai multa atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveam mașini în față prietene, și la ora 17:00 e destul de aglomerat giratoriul. În fine, dacă crăpam nu raspundea nimeni să înțeleg?!!!!

Cine ar trebui tras la răspundere? In primul rand TU ca n-ai fost in stare sa ocolesti mizeria aia la 20-30 la ora si in al doilea rand ciobanu' caruia i-a curs motorina pe drum (sau nici macar el..poate nu stia ca are masina defecta si ii curge motorina). Voi chiar aveti impresia ca treaba adimistratorului de drum e sa stea geana pe fiecare metru de sosea 24/7 ?

 

Alta data mai multa atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te-a intrebat Jagi....te intreb eu ....ce dot ai la adidadsi?

:crack:

Am auzit ca gumele DOT 2016 au aderenta maxima la nisip, ulei si motorina.

» Post actualizat in 16 Jun 2015 21:05

 

Doar tu ai trecut pe acolo.. Doar tu ai cazut... Cine trebuie tras la raspundere?

Noah, mai greu sa cazi de pe patru roti.

La raspundere n-o sa fie tras nimeni din pacate.

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca gumele DOT 2016 au aderenta maxima la nisip, ulei si motorina.» Post actualizat in 16 Jun 2015 21:05

Noah, mai greu sa cazi de pe patru roti.

La raspundere n-o sa fie tras nimeni din pacate.

Era o gluma... trebuiau sa cada toti care au trecut pe 2 roti pe acolo... Trebuie sa dam vina pe cineva..(ulei, nisip, praf, motorina si alte chestii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag seama ca voua nu vi s-a intamplat niciodata treaba asta. Va spun eu cum e: intr-o secunda esti pe jos. Nu conteaza ce viteza ai sau cat de inclinat esti. Pana iti dai seama in ce-ai calcat, cauciucurile s-au incarcat deja si esti pa.

Mie mi s-a intamplat la 60 km/h pe linie dreapta, iar cauciucurile erau cat se poate de noi (asta-i o precizare pentru cei care-i dau cu dot-ul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la 112 și am cerut să vină polițist în giratoriu prietene...chiar nu vroiam să mai cadă cineva...în fine se pare că am irosit timp cu postarea...nu mă ajută cu nimic

Era o gluma... trebuiau sa cada toti care au trecut pe 2 roti pe acolo... Trebuie sa dam vina pe cineva..(ulei, nisip, praf, motorina si alte chestii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai reusit sa pierzi controlul la viteza aia ? Te dadeai pe curbe? Ai de gand sa cazi de fiecare data cand blochezi vre-o roata ?

maestre... cam cati km ai pe strada?

sa intelegem ca tu nu ai gresit niciodata? ... inca?

 

Cine ar trebui tras la răspundere? In primul rand TU ca n-ai fost in stare sa ocolesti mizeria aia la 20-30 la ora si in al doilea rand ciobanu' caruia i-a curs motorina pe drum (sau nici macar el..poate nu stia ca are masina defecta si ii curge motorina). Voi chiar aveti impresia ca treaba adimistratorului de drum e sa stea geana pe fiecare metru de sosea 24/7 ?

 

Alta data mai multa atentie!

administratorul drumului este administrator ca sa ADMINISTREZE nu ca sa primeasca doar bani pentru ca sa stea degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nicio autoritate nu se gandeste la siguranta motociclistilor. Asa avem nisip pe carosabil dupa iarna (vinovat CNADNR), balegi pe drumuri nationale (vinovata Politia care permite accesul carutelor si altor atelaje trase de animale), dare de ulei si de motorina pe asfalt (primul vinovat RAR care permite tuturor cazanelor sa circule pe drumuri publice). Si mai suntem vinovati si noi ca ne doare la basca si nu semnalam de fiecare data obstacolele si substantele periculoase de pe drumurile patriei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a zis cineva mai sus la 20-30 (daca erau 20-30, 20-30 nu sunt 60 ) la ora ai timp sa vezi ce e pe jos si sa ocolesti, nu prea esti aplecat cat sa.ti fuga cauciucul decat daca franezi brusc! Dar, na ghinion!

"Doar tu ai trecut pe acolo"!!! da in judecata administratia drumurilor!

Sunt pete de ulei,motorina etc prin toata Romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maestre... cam cati km ai pe strada?

sa intelegem ca tu nu ai gresit niciodata? ... inca?

de 6 ani merg zilnic cu motorul. Zilnic fac 5 km pe drum pietruit, cand ploua e mocirla, cand e uscat e praf, cand ninge e mai lin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce generalizam aiurea....ma uit in foto si te intreb cu ce sa se incarce opinca omuli acolo...???

Cu motorina. Tu crezi ca daca avea gume dot 2015 altul era deznodamantul? Jagi face apologia cauciucurilor aderente atunci cand franarea te poate scoate din rahat. Poti sa ai mama NTEC-urilor sau opinci Mitas dot 2001 ca pe ulei sau motorina tot sanie te duci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si daca luceste ce???...

Uite cum facem ...hai sa ne vedem mai multi cu troacele intr-o parcare , fac cinste cu 1L de benzen si 1L de motorina , si sa mergem cu 20-30 pe ea ...si cand este proaspata si dupa 2 ore cand se usuca...

Am senzatia ca umbli cu soparlica si nu ne spui tot...repet....am doar senzatia...

Adica a calcat pe o soparlica si a alunecat?

 

Nu te mai complica, administratia drumurilor e de vina ca nu sta din 100 in 100 m , 24 din 24 , are dreptate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pacaliciossu: Nu mai bine faci experimentul asta singurel, rogi pe cineva sa te filmeze si pui filmuletul aici? Macar sa se distreze toata lumea. Ca si nick-ul te ajuta. :)

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca luceste ce???...

Uite cum facem ...hai sa ne vedem mai multi cu troacele intr-o parcare , fac cinste cu 1L de benzen si 1L de motorina , si sa mergem cu 20-30 pe ea ...si cand este proaspata si dupa 2 ore cand se usuca...

Am senzatia ca umbli cu soparlica si nu ne spui tot...repet....am doar senzatia...

Bine ca esti intreg...doar tu stii ce sa intamplat acolo ...datoria noastra ca ne-ai ''provocat'' este sa ne dam cu '' preputzul''

omule nu era o pată de 1L de motorină, chiar nu se vede din fotografii?!!! viteză nu aveam...fac giratoriul respectiv și de 10 ori pe zi câteodată...la ora 17:00 e trafic omule...giratoriul este la ieșire din CT spre Mangalia, aveam mașină în față...e trafic ce naiba...plus că dâra era recentă...partea stângă a blugului era îmbibată...ne întâlnim și aduc eu 2 găleți de motorină

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...