Sari la conținut

Honda CBR 600 F3


Daniel Visan
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca majoritatea raspunsurilor vor fi: " trebuia sa iti iei HORNET "

 

Ideea este urmatoarea; am primit un CBR 600 F3 si as fi tentat sa ii dau carenele jos sa i se vada motorul si sasiul (e placerea mea...). Partea din fata evident va suferi modificari,

intrebarea mea este daca vor fi probleme in ceea ce priveste autenticitatea? Voi avea nevoie de ceva omologari?

 

Imi cer scuze daca asta s-a mai discutat pe undeva dar eu nu am gasit...(sunt nou pe aici)

 

post-90396-0-83229300-1434570574_thumb.jpg

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact...fa-i intai r.a.r-ul si dupa poti sa te apuci de ea...iar ca raspuns la intrebarea ,,se poate,,....da se poate eu am avut un cbr f2 naked neinmatriculat...si s-a inscris...bineinteles cu ceva intre acte

 

post-79035-0-50913700-1434571001_thumb.jpg

post-79035-0-36276500-1434571011_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e inmatriculata, tot...acte in regula, la zi....imi era teama sa nu ma ia ulterior ca e modificata neautorizat


» Post actualizat in 17 Jun 2015 20:00


Acest CBR este F2

LE : cine i-a pus semnalizarile in dreptul ram-air ?

Am primit-o...nu stiu cine a mesterit inainte la ea... :P

in talon e scris F3...nu stiu ce sa zic... e din 98' si din cate am vazut F2 s-a facut doar pana in 95'


» Post actualizat in 17 Jun 2015 20:06

exact...fa-i intai r.a.r-ul si dupa poti sa te apuci de ea...iar ca raspuns la intrebarea ,,se poate,,....da se poate eu am avut un cbr f2 naked neinmatriculat...si s-a inscris...bineinteles cu ceva intre acte

Unde gasesc piese respectiv partea din fata pt a-l modifica? S-ai schimb farul...

Editat de Daniel Visan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa il dezbraci, nici cu partea din fata nu mai ai ce sa faci, iti trebuie un far cu suport de naked, o improvizatie la ram air, nu este asa simplu, alte ceasuri....

Editat de kawazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F2 s-a produs pana in 94, este probabil un F3 cu, carene de F2.

exact mai sunt inca multe modele de f3 ce au mai folosit inca codita de pe f2...diferentierea o face partea frontala

» Post actualizat in 18 Jun 2015 08:57

Daca vrei sa il dezbraci, nici cu partea din fata nu mai ai ce sa faci, iti trebuie un far cu suport de naked, o improvizatie la ram air, nu este asa simplu, alte ceasuri....

la ram air...nu ai nevoie de nimic...pur si simplu tai gaturile alea exact la nivel cu,cadru numai sa fie orientate spre in fata

» Post actualizat in 18 Jun 2015 08:57

Culoarea o ia de pe rezervor banuiesc:))

Altundeva de unde daca ii dau carenele jos;))

iti ramane culare pe codita,aripi ,jante,,are de unde lua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...