Jump to content

Recomandati-mi o alarma cu pager buna, va rog

Recommended Posts

Am un 600 RR model 2007 si vreau s-o protejez (sau macar sa traiesc cu impresia asta). Recomandati-mi o alarma cu pager buna. Nu ma pricep deloc la alarme, nu stiu ce ar trebui sa faca. Presupun ca ar trebui sa aiba o raza buna pentru pager, senzor inclinare, eventual tracking gps... habar n-am. Bugetul ar fi cam 150 Euro.

Merci. Happy days!

(Daca nu am postat unde trebuie, rog mutati unde e bine)

Scorpio,daca o aduci singur,costa enorm.Eu mi-am luat de la Winfair,se incadreaza in bani.Alarma se aude incet,in schimb pagerul de aude tare,functioneaza la socuri.O gasesti pe OLX,sau aici,la Iulian(nu mai stiu de nick are).Omul este super ok.

Scorpio,daca o aduci singur,costa enorm.Eu mi-am luat de la Winfair,se incadreaza in bani.Alarma se aude incet,in schimb pagerul de aude tare,functioneaza la socuri.O gasesti pe OLX,sau aici,la Iulian(nu mai stiu de nick are).Omul este super ok.

Ca tot e vorba de alarme moto si sa nu mai deschid un alt topic . Stie cineva cine monteaza in Arad/Timisoara asa ceva ? Alarma o cumpar eu . Ma refer la cineva care chiar face asta regulat si se pricepe , nu la ''ezermesteri'' de ocazie sa ma trezesc ulterior cu probleme la instalatia electrica.

Cred ca un electrician bun nu ar avea probleme. Adică nu trebuie unul dedicat.

On topic: winfar cred ca se încadrează în bugetul tău. Avea userul iurox (același Iulian pomenit mai sus).

Suna și unde a spus luv, cred ca e vorba de spydy, userul, care are modele bune la preturi super decente.

Eu am Guard Alarm L-711 (cred ca e aceeasi cu defender) de 5 ani si sunt multumit. Nu mi-a consumat bateria, nu a dat alarme false. Senzorul de inclinare si cel de soc sunt reglabile si isi fac foarte bine treaba. Pagerul are raza de actiune destul de buna. Poate ai avut tu ghinion.

• Admin

Corect, si eu am la a mea acelasi model (denumirile difera), sunt foarte multumit. Vezi ca s-ar putea ca ce ai tu sa fie o copie ordinara facuta in China, cele originale erau facute prin Israel din ce stiu de la importator si la un momendt dat au aparut pe piata copii prost facute prin China..

Corect, si eu am la a mea acelasi model (denumirile difera), sunt foarte multumit. Vezi ca s-ar putea ca ce ai tu sa fie o copie ordinara facuta in China, cele originale erau facute prin Israel din ce stiu de la importator si la un momendt dat au aparut pe piata copii prost facute prin China..

io am cumparat o de la Relu. acu daca era sau nu originala, nu stiu. din cate am vazut erau fabricate de wintec tailanda, chiar nici o paralela cu israel. din 2007 de cand o am, doar vreo trei sezoane m am bucurat de ea. in momentul de fata nu mai am nici o telecomanda -care s super proaste- si nici nu mai dau 60$ pe alta noua. cumulat in astia opt ani cred ca m a costat peste 1000 de lei (alarma noua, montaj, service unitate, alta sirena, iar montaj...) @ahilepeleianul daca vrei iti fac cadou alarma si ti cumperi tu telecomenzi, mie mi a ajuns :)

io am cumparat o de la Relu. acu daca era sau nu originala, nu stiu. din cate am vazut erau fabricate de wintec tailanda, chiar nici o paralela cu israel. din 2007 de cand o am, doar vreo trei sezoane m am bucurat de ea. in momentul de fata nu mai am nici o telecomanda -care s super proaste- si nici nu mai dau 60$ pe alta noua. cumulat in astia opt ani cred ca m a costat peste 1000 de lei (alarma noua, montaj, service unitate, alta sirena, iar montaj...) @ahilepeleianul daca vrei iti fac cadou alarma si ti cumperi tu telecomenzi, mie mi a ajuns :)

Multumesc tare mult pentru oferta, dar deja m-am programat la Relu pe maine. Sper sa ma tina macar 2 ani, fara probleme. Pe urma iau un Scorpio, sa stiu o treaba. Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Baieti buni ;)

Happy days!