Sari la conținut

Mortal 21.06.2015 Arad RIP


Error
 Share

Postări Recomandate

ACUM ZIC SI EU....ca si conservar,cand treci pe langa un scuter,moto,multime de oameni,masina aflata in mers,cireada de animale,caini,,padure...etc...nu belesti ochii mai atent la drum????Sau din contra...atunci te scarpini la oo..cauti telefonul...aprinzi tigara...schimbi cd-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic la fel... moarte conservarilor, din principiu...

 

Daca majoritatea motociclistilor nu considera necesar sa incetineasca si sa sporeasca atentia cand trec prin sate, pe langa carute, pe langa treceri de pietoni sau intersectii, ce te face sa crezi ca soferii ar proceda altfel?

 

ACUM ZIC SI EU....ca si conservar,cand treci pe langa un scuter,moto,multime de oameni,masina aflata in mers,cireada de animale,caini,,padure...etc...nu belesti ochii mai atent la drum????Sau din contra...atunci te scarpini la oo..cauti telefonul...aprinzi tigara...schimbi cd-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cică ieșise la o proba, de aia e bine ca atunci când vinzi ceva, sa oprești garanții.

Iar pentru ușerul de mai sus care înjura șoferul...cred ca tu faci de 5 ori mai mult pe strada decât oricine altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic la fel... moarte conservarilor, din principiu...

 

Sper din toată inima că glumești... Altfel, consideră-ți frigiderul plin de carne. Tot din principiu. De la conservarul din mine.

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi inchipuiam ca am fost chiar atat de subtil cu ironia.

 

Domnule furnizor de carne, sa va pictez, poate pricepeti...

Unu la mana, postarea mea a venit ca raspuns la mesajul anterior a lui Geo_74 (pe care l-am si citat), in care incerca sa paseze din responsabilitate si soferului.

Doi la mana, m-am gandit eu ca s-ar putea sa fie unii mai putin receptivi la glume (ca dumneavoastra, de pilda), asa ca am explicat absurdul postarii lui Geo_74 in fraza urmatoare a postarii mele. De data aceasta fara nici un spirit de gluma, sa priceapa toata lumea ideea pe care voiam sa o transmit. Pare-se ca am subestimat capacitatea de intelegere gresita a unora, asa ca uite-ma nevoit sa lamuresc situatia prin postarea de fata.

 

La final v-as recomanda ca pe viitor, cand aveti dubii legate de sensul afirmatiilor altora (si chiar si cand nu aveti), sa va asigurati mai intai ca ati inteles corect, eventual printr-un mesaj privat, ca sa evitam sa aruncam cu "carne" in stanga si in dreapta. E cald, se impute, si face aerul de aici greu respirabil.

 

Si acum, ca am aflat parerea conservarului din dumneavoastra, motociclistul din dumneavoastra ce parere are?

 

 

Sper din toată inima că glumești... Altfel, consideră-ți frigiderul plin de carne. Tot din principiu. De la conservarul din mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un accident acum cateva saptamani in care conservarul a intors pe un DN iar motociclistul s-a infipt in el. Conservarul a fost proclamat vinovat.

 

Acum un motociclist a intors pe DN si conservarul a intrat in el. Conservarul e proclamat vinovat.

Logica? :offtopic:

Editat de adyrip1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai de aceea am început cu ”Sper din toată inima că glumești....”. Într-o construcție logică, continuarea se aplică doar în cazul în care premisa e falsă.

 

Dat fiind faptul că premisa enunțată nu e falsă (deci, logic, era doar o ironie), restul mesajului era dedicat doar celor care nu au priceput ironia ta. Nu de alta, dar mai sunt și unii care chiar așa gândesc, că în trafic sunt doar două categorii: motocicliștii (care au dreptul să facă ce vor, cum vor) și conservarii (care trebuie să belească ochii după motocicliștii descriși anterior). Iar cînd zmeii o ard în figuri și dau de tablă (pentru că prostie, sau inconștiență, sau orice altceva similar), realizează că doare și că ”moarte conservarilor!”.

 

Unii chiar iau în serios ce citesc pe aici, deci mai ușor cu ironiile greu de perceput...

 

Asta e părerea omului din mine, câteodată pe două, altădată pe patru roți.

Scuze pentru contra-ironia mea, greșit înțeleasă.

 

Pace?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi inchipuiam ca am fost chiar atat de subtil cu ironia.

 

Domnule furnizor de carne, sa va pictez, poate pricepeti...

Unu la mana, postarea mea a venit ca raspuns la mesajul anterior a lui Geo_74 (pe care l-am si citat), in care incerca sa paseze din responsabilitate si soferului.

Doi la mana, m-am gandit eu ca s-ar putea sa fie unii mai putin receptivi la glume (ca dumneavoastra, de pilda), asa ca am explicat absurdul postarii lui Geo_74 in fraza urmatoare a postarii mele. De data aceasta fara nici un spirit de gluma, sa priceapa toata lumea ideea pe care voiam sa o transmit. Pare-se ca am subestimat capacitatea de intelegere gresita a unora, asa ca uite-ma nevoit sa lamuresc situatia prin postarea de fata.

» Post actualizat in 23 Jun 2015 20:11

Nu vad unde e absurdul.Sunt si eu posesor de categoria A,B...era o intrebare retorica....Nu asa ar fi corect sa se procedeze din partea ambilor conducatori(auto-moto)???!!!!Oricum ,cand e sa se intample...se intampla...

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...