Sari la conținut

cazare Piatra Neamt


SuzukiRf600R
 Share

Postări Recomandate

Dragilor,

 

in Iulie vin spre Moldova noastra draga. Dar mai intai ma opresc o seara in Piatra Neamt. Vreau sa ma ajutati cu o cazare buna, unde ma pot rasfata la o piscina, cu un cocktail, eventual sa vad si un munte, un baraj, o apa...ceva mai frumos decat Poiana Brasov sau Bucurestiul asta obosit.

 

Unde ma indrumati? Poate sa fie si pe langa Piatra Neamt.

A....si ce este mai important: ce-mi recomandati sa vizitez? 4 insi si un tzanc..

 

Mc!

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti merge pe cheile Bicaz, te dai cu barca la Lacu' Rosu, la Humulesti, la cetatea Neamt, daca sunteti cu domnul la Agapia.

Mergi la rezervatia de zimbrii Dragos Voda (echipati de urcat prin padure nitel)

Depinde pe unde veniti sau plecati puteti trece si pe la Tirgu Ocna. Karturi la Buzau. Daca aveti benzina Iasi...Gura Humorului incolo.

De stat nu stiu sa-ti zic, eu am stat la iesire din Piatra. Cred ca merge la lux prin Bicaz.

 

l.e.: acum am vazut :)) da, intr-o zi toate, ce?!

Editat de elparu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti merge pe cheile Bicaz, te dai cu barca la Lacu' Rosu, la Humulesti, la cetatea Neamt, daca sunteti cu domnul la Agapia.

Mergi la rezervatia de zimbrii Dragos Voda (echipati de urcat prin padure nitel)

Depinde pe unde veniti sau plecati puteti trece si pe la Tirgu Ocna. Karturi la Buzau BACAU. Daca aveti benzina Iasi...Gura Humorului incolo.

De stat nu stiu sa-ti zic, eu am stat la iesire din Piatra. Cred ca merge la lux prin Bicaz.

 

l.e.: acum am vazut :)) da, intr-o zi toate, ce?!

 

Inspre Lacul Rosu erau ceva pensiuni cu piscina si chestii de genul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor,

 

in Iulie vin spre Moldova noastra draga. Dar mai intai ma opresc o seara in Piatra Neamt. Vreau sa ma ajutati cu o cazare buna, unde ma pot rasfata la o piscina, cu un cocktail, eventual sa vad si un munte, un baraj, o apa...ceva mai frumos decat Poiana Brasov sau Bucurestiul asta obosit.

 

Unde ma indrumati? Poate sa fie si pe langa Piatra Neamt.

A....si ce este mai important: ce-mi recomandati sa vizitez? 4 insi si un tzanc..

 

Mc!

Alexandru

cauta cazare la pensiunea teo lacu rosu;e super si-ti ofera tot ce ceri

» Post actualizat in 22 Jun 2015 18:39

vizite:lacu rosu,cheile bicazului,barajul de la bicaz,cetatea neamtului,zimbraria,casa lui ion creanga,zeci de manastiri,plimbare cu telegondala peste piatra neamt etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa dormi la baraj pe apa, te pot ajuta cu un numar de telefon. Eu am fost la sfarsitul lui Mai si am dormit intr-una din casutele pe apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

E tot la fel cred...noroc ca nu e mult de mers de la soseaua principala...dar pe bicajel ai fost lucian?de la presiunea teo tii drumul tot inainte...vei descoperi o tara peste care nu a trecut timpul...superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut chiar ieri pe langa drumul care duce la Teo, insa nu m-am uitat sa vad care treaba (era ceva trafic + ca plouase cu o ora inainte, eram mai atent la drum). Mai incolo de Teo nu am fost, cand am trecut prima data (fotografiam la un botez) ziua ploua puternic, noaptea m-am chinuit sa scot masina din parcare. Nu stiam ca mai e ceva si incolo. Motocicleta mea nu e de drum rau, dar daca nu e asa de accidentat, poat dau o tura si pe unde zici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti cam trebuie o masina de teren sau un Transalp/gs...ma rog enduro touring...eu am trecut pe acolo cu un golf 1 înălțat si apoi cu opel astra g...stând pe scaunul din dreapta desigur...deci de la pensiunea teo ajungi la bicajel, 3 fântâni, mai mergi pe niste drumuri forestiere si iesi in damuc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...