Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Rezolvarea crizei

 

E august, un mic oras pe malul marii ..., in plin sezon, ploua torential de citeva zile, orasul arata de parca ar fi parasit.

 

Toti au datorii. (bineinteles)

 

Din fericire vine un rus bogat la un mic hotel cochet. Vrea o camera.

 

Pune o bancnota de 100$ pe masa receptionerului si se duce sa vada camerele..

 

Seful hotelului ia repede bancnota si se duce repede sa plateasca datoriile la macelar.

 

Acesta ia bancnota si se duce repede sa-si plateasca datoria la crescatorul de porci.

 

Acesta la rândul lui se grabeste sa-si plateasca datoriile la cel ce-i livreaza furaje pt. porci.

 

Cel cu furajele insfaca bancnota si alearga la prostituata pe care nu o mai platise demult. In timpurile astea de criza pina si ea oferea servicii pe datorie!

 

Prostituata ia bancnota in mână si se grabeste spre hotel, unde fusese cu clientii ultimele dăți si unde ramasese datoare, si pune bancnota pe masa receptionerului

 

In acest moment coboara rusul, dupa ce a inspectat camerele, spune ca nici o camera nu-i place, isi ia bancnota si paraseste orasul.

 

Nimeni nu a castigat ceva, insa intregul oras traieste acum fara datorii si priveste optimist in viitor !

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1893

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

“Draga mea,

 

Pentru tine aÂş escalada munții cei mai sălbatici Âşi aÂş traversa înot marea cea mai învolburată. Te iubesc aÂşa de mult încât, pentru a petrece măcar o clipă alături de tine, sunt pregătit să îndur cele mai aspre încercări.

Pentru totdeauna al tău,

Ionut.

 

 

 

 

 

P.S. Voi veni sâmbătă la tine, dar numai dacă nu plouă..”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin padure, iepuraÂşu' zbura la joasă înălțime (gen Superman)...

O vede pe vulpe:

"Vulpe-oooooo, vrei un pumn în gurăăăă?? A dreaq de urâtă!!!"

Vulpea speriată, se lasă-n jos:

"Nuuu!..."

Zboară iepuraÂşul mai departe. Îl vede pe lup:

"Lupu-leeeee, al dreaq cu urechile tale, vrei mă un pumn în gurăăăă??"

Lupu', speriat se lasă-n jos:

"Nuuu!..."

Zboară iepuraÂşu' mai departe. Îl vede pe urs:

"Ursuleeee, al dreaq de umflat, vrei măh un pumn în gurăăăă??

La care, ursul, ambiționat:

"Da, măh, vreau, vreau, na, e bine?!?

IepuraÂşu:

"Atunci du-te-n capu' padurii măh, că de-acolo l-am luat Âşi eu! E leu-ntr-o formăăăă"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

There were two guys on a motorcycle driving down the road. The driver was wearing a leather jacket that didn't have a zipper or any buttons.

 

Finally he stopped the bike and told the other guy, "I can't drive anymore with the air hitting me in my chest."

 

After thinking for a while he decided to put the coat on backwards to block the air from hitting him. So they were driving down the road and they came around this curb and came off, wrecking the bike. The farmer that lived there called the police and told them what happened.

 

The police asked him, "Are either of them showing any life signs?"

 

The farmer then said, "Well, that first one was until I turned his head around the right way."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ion se intoarce acasa noaptea tarziu dintr-un bar. Evident, putea ca naiba a bautura (ca de obicei de fapt) dar s-a bagat incet in pat langa nevasta-sa care dormea deja. A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:

– Cine dracu’ esti? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu?

– Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru.

– Adica .. sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de facut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie … trebuie sa ma trimiti inapoi!

– Ok .. poti sa te reincarnezi dar .. nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.

Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina.

Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.

– Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el.

Cocosul s-a dus la el si i-a zis:

– Deci .. tu esti gaina cea noua? Cum iti place prima zi aici?

– Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez

– Ovulezi, nu-mi spune ca n-ai mai facut niciodata un ou?

– Niciodata!

– Eh .. relaxeaza-te si lasa sa se intample. Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa.

Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara.

Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata! Cuprins de fericire, a continuat … si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa:

- Ioane!!! Trezeste-te dracu’ betiv nenorocit! Te caci in pat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi din alea 6 min de film nu stiu daca reusea sa filmeze 2 :laugh: Unu ii taia calea sigurat.

 

Oricum ii nebun si foarte inconstient! Sa se omoara el , atata bai sa fie ... da la viteza aia ii omori si pe cei aflati in masina. :P

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...