Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

A central London ice-cream parlour has started selling ice-cream made with human breast milk. The Icecreamists in Covent Garden, London, have named their unusual delicacy Baby Gaga.

http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/201...sale?CMP=twt_fd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un client oarecare doreste sa-si ia un nou animal de casa si deci merge la PetShop. Ajunge in magazin si incepe sa caute si vede intr-o cusa o maimuta si alaturi pretul 1500 Euro. Clientul foarte mirat intreaba vanzatorul:

-Domnule da cei cu maimuta asta? De ce ii asa de scumpa?

La care vanzatorul ii raspunde:

-D-le acesta maimuta este foarte speciale stie: citi, scrie, socotii vorbeste 3 limbi este foarte desteapta!

Clientu foarte mirat si uimit cauta mai departe cand vede inca o cusca cu o alta maimuta inauntru si pretul de 5000 Euro alaturi. Din nou intreaba vanzatorul:

- Domnule dar cei cu maimuta aceasta? 5000 de euro e foarte mult! Ce stie sa faca?

Vanzatorul raspunde:

- D-le maimuta aceasta este foarte speciala: stie folosi PC-ul, programa Java, HTML, C++ este extraordinara...

Clientul foarte mirat si uimit cauta mai departe cand vede din nou inca o cusca cu o alta maimuta inauntru si cu pretul de 15000 euro alaturi. De-a dreptul stupefiant clinetul intreaba din nou:

- 15000 de euro pentru o maimuta? D-le ce stie sa faca maimuta asta?

La care vanzatorul raspunde:

- Nu stiu domnule dar celelate doua maimute ii zic la aceasta: "Project Manager"...

 

 

*Un barbat, in masina, cu nevasta langa el pe scaunul din dreapta merg in vizita la tara, la socrii. La un moment dat, dupa un lung momonet de tacere sotia se hotareste sa rupa tacerea si zice:

- Draga am hotarat sa divortez.

Sotul foarte calm nu spune nimic face doar un singur lucru: apasa pedala de acceleratie ... masina 60km\h. Vazand ca sotul nu zice numic sotia continua:

- Draga si am mai hotarat sa iau si casa.

La care din nou sotul nu zice numic doar ca apasa din nou pedala de acceleratie... masina: 90km/h. Dupa cateva secunde de tacere sotia continua din nou:

- Si draga... am hotarat ca si copii sa ramana la mine...

Sotul din nou impasibil face acelasi lucru: apasa pedala de acceleratie... masina:120/km/h. In final sotia intreaba mirata:

- Dar draga tu nu vrei nimic?

La care sotul foarte calm raspunde:

- Nu draga am tot ce imi trebuie. Am airbag!

 

 

*Un tip in Londra.

"Nu va suparati, caut strada X."

"Nu ma supar, cautati-o"

 

 

*Un muncitor, tanar, sanatos, de 3 ani casatorit, are 4 copii si sta la etajul 1.

La parter sta un politist, casatorit de 12 ani dar fara copii.

La un moment dat il intreaba pe muncitor:

- Ma, ce faci, esti casatorit de 3 ani si ai deja 4 copii? Noi suntem casatoriti de atata timp dar nu reusim sa facem copii. Nu ai un sfat pentru mine?

- Simplu. Iti trebuie doar un sapun si o matura.

- Da, bine, un sapun si o matura. Mai departe?

- Diseara, cand te intorci de la serviciu, o bagi pe nevasta-ta sub dus, si o speli cu sapunul de sus pana jos...

- Da d ad ada! De sus pana jos. Si apoi?

- Apoi dai cu matura de tavan si cobor imediat.

 

*Undeva la tara... era un taran as in tenis de camp, ii batea pe toti, ii crescuse faima asa mare ca veneau toti campionii lumii sa joace cu el, si toti luau bataie... intr'o zi un vecin se duce sa il intrebe:

- Mah da cum de esti asa bun la tenis?

- Bah hai sa iti zic un secret. E la balta o broscuta care iti indeplineste orice dorinta. Da vezi ca e cam surda...

Vecinu se duce, gaseste broasca si isi spune dorinta:

- Vreau sa am curtea plina cu aur.

- Ceee?

- CURTEA PLINA CU AUR!!!

- Aaaa, bine!

Se duce asta acasa si vede curtea plina cu tauri! Se inchina asta si se duce la ala de era bun la tenis sa ii zica ce sa faca...

- Mah nu stiu ce sa ma fac, i'am zis sa imi faca curtea plina cu aur si mi'a facut'o plina cu tauri...

- Pai ce crezi bah ca io am vrut sa fiu tare in tenis?

 

*

- Tata, cum am am aparut eu pe lume?

- Baah fiule, cred ca intr-o zi tot ai sa afli! Pai, eu si cu maica-ta intr-o zi am intrat intr-o camera de chat. Am aranjat apoi o intilnire via e-mail cu maica-ta si ne-am intilnit intr-un internet cafe virtual. Ne-am strecurat intr-o camera privata, unde maica-ta a fost de acord cu un download din hard-ul meu.

Imediat ce eram gata de upload, am descoperit ca nici unul dintre noi nu folosise firewall-ul si fiindca deja era prea tirziu sa dam delete, noua luni mai tirziu a aparut un mic popup binecuvintat care a tipat din toti rarunchii: You've got male!!!

 

 

*Un batran de 90 de ani ii spune doctorului sau:

 

"Nu m-am simtit niciodata atat de bine. Am o mireasa de 18 ani cu care

voi avea un copil. Ce ziceti de asta?"

 

Doctorul se gandeste un minut la intrebarea lui si apoi spune:

"Am un prieten mai in varsta care este vanator si nu lipseste de la nici

un sezon. Intr-o zi cand se cam grabea a luat umbrela in loc sa ia

pusca. Cand a ajuns la locul de vanatoare, a vazut un iepure care statea

langa un rau.Si-a ridicat umbrela, a facut 'bang, bang' si iepurele a cazut mort la

pamant. Ce zici de asta?"

 

Batranul raspunde:

"Eu as zice ca altcineva i-a omorat iepurele."

Doctorul:

"Exact."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EFECTELE ALAPTATULUI.

 

Tanara sotie ii trimite de la spital o telegrama sotului:

 

"Scumpul meu Petre, alaltaieri s-a nascut ingerasul nostru de baiat. E dulce, dar din pacate eu nu am lapte, asa ca am fost obligata sa angajez o doica de lapte din Grenada . Eu n-am nici o vina, dar se pare ca din cauza ca ea este negresa, pielea copilului s-a inchis la culoare si este aproape neagra. Te iubesc si abia astept sa viu acasa cu odorul nostru.

 

Telegrama lui Petre catre mama lui, proaspata bunica:

"Draga mama, Anca a nascut alaltaieri un baiat. Totul a decurs bine, dar ea neavand lapte, a fost obligata sa angajeze o doica de lapte din Grenada care este negresa. Cum a inceput sa alapteze copilul, pielea lui delicata a devenit neagra. Anca n-are nici o vina ca n-a gasit o doica alba. Te sarut cu drag, fiul tau Petre.

 

Telegrama Mamei catre Petre:

Draga Petrisor, ma bucur ca sunt bunica si va felicit. Pot s-o inteleg pe Anca, pentru ca eu am fost exact in aceiasi situatie cand te-am nascut. N-am avut lapte si a trebuit sa te hranesc cu lapte de vaca. Eu n-am nici o vina ca ai iesit un bou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...