Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1894

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

in state intersectiile nesemaforizate au semnul STOP in toate directiile.... si trece primul ala care a ajuns primul in intersectie...

 

da' e fain sa faci mishto de ce nu intelegi sau depaseste capacitatea ta de intelegere. ( ma refeream la al de a facut filmuletul! )

 

:rolleyes:

problema este alta.semnul<cedeaza trecerea >este un triunghi cu un varf orientat in jos ,sa il poti recunoaste ,din ori ce unghi .in intersectiile acelea nu ai cum sa vezi ca si ceilalti trei participanti la trafic au acelasi semn .si asa stai ca si mutu in intersectie fara sa stii ca se aplica regula prioritatii de dreapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura intersectie din zona respectiva, tot in ''cruce'', are altfel semnele, respectiv avand un drum cu prioritate. Saptamana trecuta, cred, cand mergeam la birou, am vazut un gard zdrobit si ceva lumanari aprinse pe trotuar...

E vorba de pasajul de sub Calea Turzii, intersectat cu N. Iorga.

Aici e stirea : http://www.stiridecluj.ro/social/accident-grav-pe-calea-turzii-o-femeie-se-zbate-intre-viata-si-moarte-dupa-ce-a-fost-proiectata-sapte-metri-video-si-foto-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare normal ca oraÂşul care ni l-a dat pe ilustrul Boc să fie altfel decât celelalte. Am auzit că primăria Cluj vrea să-l retragă de la BucureÂşti în baza legii ce urmează să apară,cea care spune că sub o anumită limită a I.Q.-ului nu ai voie să ieÂşi din casă.

 

 

 

post-57179-0-07361900-1322408261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa am pretentia de a fi citit toate cele o mie o suta si ceva de pagini de pe acest topic...:

 

Opreste un tip ogagica pe strada:

-Donshoara, daca va dau 100 de dolari ma lasati sa va musc sanii?

-Du-te dom'le de aici, lasa-ma-n pace.

Se duce tipul dupa colt si oasteapta..cand apare tipa:

-Domnisoara, daca va dau 1000 de dolarima lasati sa va musc sanii?

-Hmm...nu dom'le, du-te de aici Se ducetipul dupa urmatorul colt, apare gagica..

-Donshoara, daca va dau 10000 de dolarima lasati sa va musc sanii?

-Hmm, bine, dar nu aici ca trecelumea...hai aici pe aleea aia ca pe acolo nu trece nimeni.

Se duce asta cu ea, tipa isi desfacebluza si scoate la iveala o pereche de sanisuperbi. Tipul

incepe sa-i mangaie, sa-i sarute, sa-i linga,sa se joace cu ei etc..la care tipa:

- Da' ce faci dom'le, nu-i musti?

- Neah, costa prea mult!!

 

Intr-un oras din Transilvania un ungur zace pe stradaciuruit de 40 de gloante. Dupa ce studiaza cadavrul, politistul Funar trage oconcluzie:

- Asa o sinucidere cumplita n-am maivazut de mult.

 

 

 

 

Care este diferenta dintre o femeie si o gaina?

 

Gaina sta linistita pe oua...

 

:bigstar:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Un tip statea cu sotia la TV. La un moment dat, el seintoarce spre ea si-i spune: "Pun pariu ca nu-mi poti zice nimic care sama faca si bucuros si trist in acelasi timp." Replica ei? "Ai cea maimare scula dintre toti prietenii tai."

 

 

O fi beat?

Polisforhor.wmv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionescu are, de ani întregi, prostul obicei de a se sprijini cu mîna de perete în momentul în care vrea sã se ridice din pat. Cu timpul, pe perete s-a fãcut o patã urîtã, care stricã aspectul dormitorului.

Vine și vremea zugrãvitului.

Ioneasca îl conduce pe zugrav prin toate încãperile apartamentului. În cele din urmã îi spune:

- Veniți acum și în dormitor și o sã vã arãt unde pune soțul meu mîna în fiecare dimineațã când se trezeste...

Speriat, meșterul spune:

- Mulțumesc frumos, dar aș prefera, mai degrabã, un pãhãrel de țuicã…

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mie mi se pare fake ... cum pana mea sa zboare ala cu cel putin 250 la ora si sa nu simta curentii de aer laterali, zbura perfect in formatie cu avioanele ...

Wtf? ... o fi aviator "maidanez de dambovitza"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumsa conduci masina ca un bucurestean

 

Cum sa conduci masina ca un bucurestean. (trebuie sauiti tot ce ai invatat la scoala de soferi - daca ai facut-o):

I. Oprirea si stationarea

Poti sa opresti unde vrei si sa stationezi cat vrei, cu conditia sa:

a) nu fie vreun politist prin apropriere

B) sa pui luminile de avarie, daca ai chef. Daca nu ai chef, se tine cont numaide punctul anterior.

II.Prioritatea

In Bucuresti exista urmatoarele tipuri de prioritate:

a) prioritatea de dreapta (optionala) - se aplica numai in cazul in care tuesti cel care vine din dreapta

B) prioritate de tramvai

c) prioritate de camion

d) prioritate de taxi

e) prioritate de smecher. Prioritatea de smecher se obtine prin unul dinprocedeele "ia-i fata", "baga-te cu tupeu", "taie-icalea" si "ia mai da-l dracului, ca n-o sa stau aici toataziua". Pietonii NU au prioritate niciodata.

III. Alte sfaturi la fel de utile

Daca vrei sa fii un bucurestean veritabil trebuie sa tii cont de urmatoarelerecomandari privind circulatia pe drumurile publice:

* Semnificatia culorilor semaforului:

- verde - treci fara probleme

- galben - repede ca se pune rosu

- rosu - repede, ca e ultima sansa pina sa le dea drumul celorlalti.

* Daca este coada la stop si un sir lung de masini, iti recomandam tehnica"sirului shuntat". In acest scop, mergi pe contrasens pe toatalungimea cozii de masini, pana ajungi la stop si apoi in virtutea

prioritatii de smecher (vezi si punctul anterior) reintri in coloana, inpole-position.

* Daca te afli al doilea la semafor, in secunda in care apare culoarea verde,trebuie sa apesi pe claxon, cat mai lung si mai insistent, pentru a-l zori pemocaitul din fata. Un claxon viguros este expresia unei

personalitati puternice deci, nu ezita!

* Daca esti prima masina de la stop si cineva te claxoneaza imediat cum se puneverde, opreste motorul, ia-ti bata de baseball (obligatorie, se tine subscaun), da-te jos din masina, du-te la cel care te-a claxonat si sparge-i fata.

* Pe timp de noapte circula obligatoriu cu faza lunga. Poti folosi faza lungasi ziua, atunci cand mergi cu viteza.

* Daca circuli noaptea si o masina vine din fata cu faza lunga, baga-i si tufaza lunga in fata, de cateva ori, intermitent. Farurile cu halogen dau efecteatat distractive cat si psihedelice.

* Daca inaintea ta se afla cineva cu o masina care merge mai incet claxoneaza-lsi baga-i faza lunga in ochi: sa se duca dracului acasa daca are masina simerge ca mortu'.

* Folositi claxonul cat mai mult, mai nervos si in mai multe tonalitati. Injuracu sete. Arata-i degetul mijlociu. Intai mana stanga, apoi ambele - inBucuresti se poate conduce tinand volanul cu genunchii.

* Daca nu stii sa injuri, nu esti sofer. Daca nu stii sa injuri 20 de minute insir fara sa te repeti, nu esti sofer bucurestean.

* Cand ploua, va puteti face ziua mai vesela trecand in viteza cu masina prinbaltoace in asa fel incat sa improscati cat mai multi pietoni, sau unul darbine. Daca improscati pietoni aflati in travesare regulamentara pe zebra,obtineti un bonus de stil.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumsa conduci masina ca un bucurestean

 

Cum sa conduci masina ca un bucurestean. (trebuie sauiti tot ce ai invatat la scoala de soferi - daca ai facut-o):

I. Oprirea si stationarea

Poti sa opresti unde vrei si sa stationezi cat vrei, cu conditia sa:

a) nu fie vreun politist prin apropriere

B) sa pui luminile de avarie, daca ai chef. Daca nu ai chef, se tine cont numaide punctul anterior.

II.Prioritatea

In Bucuresti exista urmatoarele tipuri de prioritate:

a) prioritatea de dreapta (optionala) - se aplica numai in cazul in care tuesti cel care vine din dreapta

B) prioritate de tramvai

c) prioritate de camion

d) prioritate de taxi

e) prioritate de smecher. Prioritatea de smecher se obtine prin unul dinprocedeele "ia-i fata", "baga-te cu tupeu", "taie-icalea" si "ia mai da-l dracului, ca n-o sa stau aici toataziua". Pietonii NU au prioritate niciodata.

III. Alte sfaturi la fel de utile

Daca vrei sa fii un bucurestean veritabil trebuie sa tii cont de urmatoarelerecomandari privind circulatia pe drumurile publice:

* Semnificatia culorilor semaforului:

- verde - treci fara probleme

- galben - repede ca se pune rosu

- rosu - repede, ca e ultima sansa pina sa le dea drumul celorlalti.

* Daca este coada la stop si un sir lung de masini, iti recomandam tehnica"sirului shuntat". In acest scop, mergi pe contrasens pe toatalungimea cozii de masini, pana ajungi la stop si apoi in virtutea

prioritatii de smecher (vezi si punctul anterior) reintri in coloana, inpole-position.

* Daca te afli al doilea la semafor, in secunda in care apare culoarea verde,trebuie sa apesi pe claxon, cat mai lung si mai insistent, pentru a-l zori pemocaitul din fata. Un claxon viguros este expresia unei

personalitati puternice deci, nu ezita!

* Daca esti prima masina de la stop si cineva te claxoneaza imediat cum se puneverde, opreste motorul, ia-ti bata de baseball (obligatorie, se tine subscaun), da-te jos din masina, du-te la cel care te-a claxonat si sparge-i fata.

* Pe timp de noapte circula obligatoriu cu faza lunga. Poti folosi faza lungasi ziua, atunci cand mergi cu viteza.

* Daca circuli noaptea si o masina vine din fata cu faza lunga, baga-i si tufaza lunga in fata, de cateva ori, intermitent. Farurile cu halogen dau efecteatat distractive cat si psihedelice.

* Daca inaintea ta se afla cineva cu o masina care merge mai incet claxoneaza-lsi baga-i faza lunga in ochi: sa se duca dracului acasa daca are masina simerge ca mortu'.

* Folositi claxonul cat mai mult, mai nervos si in mai multe tonalitati. Injuracu sete. Arata-i degetul mijlociu. Intai mana stanga, apoi ambele - inBucuresti se poate conduce tinand volanul cu genunchii.

* Daca nu stii sa injuri, nu esti sofer. Daca nu stii sa injuri 20 de minute insir fara sa te repeti, nu esti sofer bucurestean.

* Cand ploua, va puteti face ziua mai vesela trecand in viteza cu masina prinbaltoace in asa fel incat sa improscati cat mai multi pietoni, sau unul darbine. Daca improscati pietoni aflati in travesare regulamentara pe zebra,obtineti un bonus de stil.

 

:lol: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumsa conduci masina ca un bucurestean

 

Cum sa conduci masina ca un bucurestean. (trebuie sauiti tot ce ai invatat la scoala de soferi - daca ai facut-o):

I. Oprirea si stationarea

Poti sa opresti unde vrei si sa stationezi cat vrei, cu conditia sa:

a) nu fie vreun politist prin apropriere

B) sa pui luminile de avarie, daca ai chef. Daca nu ai chef, se tine cont numaide punctul anterior.

II.Prioritatea

In Bucuresti exista urmatoarele tipuri de prioritate:

a) prioritatea de dreapta (optionala) - se aplica numai in cazul in care tuesti cel care vine din dreapta

B) prioritate de tramvai

c) prioritate de camion

d) prioritate de taxi

e) prioritate de smecher. Prioritatea de smecher se obtine prin unul dinprocedeele "ia-i fata", "baga-te cu tupeu", "taie-icalea" si "ia mai da-l dracului, ca n-o sa stau aici toataziua". Pietonii NU au prioritate niciodata.

III. Alte sfaturi la fel de utile

Daca vrei sa fii un bucurestean veritabil trebuie sa tii cont de urmatoarelerecomandari privind circulatia pe drumurile publice:

* Semnificatia culorilor semaforului:

- verde - treci fara probleme

- galben - repede ca se pune rosu

- rosu - repede, ca e ultima sansa pina sa le dea drumul celorlalti.

* Daca este coada la stop si un sir lung de masini, iti recomandam tehnica"sirului shuntat". In acest scop, mergi pe contrasens pe toatalungimea cozii de masini, pana ajungi la stop si apoi in virtutea

prioritatii de smecher (vezi si punctul anterior) reintri in coloana, inpole-position.

* Daca te afli al doilea la semafor, in secunda in care apare culoarea verde,trebuie sa apesi pe claxon, cat mai lung si mai insistent, pentru a-l zori pemocaitul din fata. Un claxon viguros este expresia unei

personalitati puternice deci, nu ezita!

* Daca esti prima masina de la stop si cineva te claxoneaza imediat cum se puneverde, opreste motorul, ia-ti bata de baseball (obligatorie, se tine subscaun), da-te jos din masina, du-te la cel care te-a claxonat si sparge-i fata.

* Pe timp de noapte circula obligatoriu cu faza lunga. Poti folosi faza lungasi ziua, atunci cand mergi cu viteza.

* Daca circuli noaptea si o masina vine din fata cu faza lunga, baga-i si tufaza lunga in fata, de cateva ori, intermitent. Farurile cu halogen dau efecteatat distractive cat si psihedelice.

* Daca inaintea ta se afla cineva cu o masina care merge mai incet claxoneaza-lsi baga-i faza lunga in ochi: sa se duca dracului acasa daca are masina simerge ca mortu'.

* Folositi claxonul cat mai mult, mai nervos si in mai multe tonalitati. Injuracu sete. Arata-i degetul mijlociu. Intai mana stanga, apoi ambele - inBucuresti se poate conduce tinand volanul cu genunchii.

* Daca nu stii sa injuri, nu esti sofer. Daca nu stii sa injuri 20 de minute insir fara sa te repeti, nu esti sofer bucurestean.

* Cand ploua, va puteti face ziua mai vesela trecand in viteza cu masina prinbaltoace in asa fel incat sa improscati cat mai multi pietoni, sau unul darbine. Daca improscati pietoni aflati in travesare regulamentara pe zebra,obtineti un bonus de stil.

 

 

Cum merge conational venit la Bucuresti:

 

a) cam toate punctele de mai sus ca asa a auzit el ca se merge "bucuresti".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai unul lung, dar bun:

 

Un barbat e adus in fata judecatorului pentru ca a omorat-ope sotia lui.

- Fapta dumneavoastra e sub orice critica. Daca aveti intentia ca tribunalul

sa nu va condamne la inchisoare pe viata, trebuie sa ne expuneti motive cat

de cat plauzibile care sa va poate reduce pedeapsa.

- Domnule judecator, sotia mea era asa de proasta incat nu am putut sa ma

controlez si a trebuit sa o arunc de la balcon.

- Declaratia dumneavoastra este o obraznicie nemaiauzita si daca nu doriti

ca juratii sa va condamne inainte sa continuam procesul trebuie sa aveti

argumente cu adevarat plauzibile.

- Pai sa va povestesc. Locuim intr-un bloc cu 10 etaje la ultimul etaj si la

parter locuieste o familie de pitici. Parintii au 1 metru si copii, cel de

12 ani 70 de cm si cel de 14 ani are 90 de cm.

- In ziua respectiva i-am spus sotiei:

- E teribil sa fii pitic. Saracii vecini de la parter, toti sunt asa mici!

-Da, raspunde sotia sunt o adevarata specie de pirinei.

- Pigmei ai vrut sa spui!

- Nu, pigmei e ceea ce are omul in piele si de la care se alege cu pistrui.

- Aia se numeste pigment.

- Ma lasi? Pigment e chestia aia pe care scriau vechii romani.

- Ala se numeste pergament.

- Cum poti draga sa fii asa de incult? Pergament e cand un scriitor publica

o parte din ce a scris.

- Domnule judecator, va inchipuiti ca mi-am inghitit cuvantul"fragment" ca

sa nu mai continui discutia asta aberanta. M-am asezat pe fotoliu si am luat

un ziar sa-l rasfoiesc. Nici nu m-am asezat bine ca apare sotia mea langa

mine cu o carte in mana si imi spune:

- Uite draga, asta e ceea ce scrie un scriitor si se numeste carte , daca nu

aveai idee ce e aia. Ia si citeste Veranda de la Pompadur.

Iau carte in mana si ii spun "Draga mea, asta e o carte in limba franceza

Marchiza de Pompadour, nu trebuie sa interpretezi numele in romana" .

- Asta e buna draga, imi dai tu lectii de franceza, mie care am

facutmeditatii cu un vector de la facultate !!

- Ala nu se numeste vector, se numeste lector.

- Esti prost, Lector a fost un erou grec din antichitate.

- Ala a fost Hector si era troian.

- Hector e unitate de masura a suprafatei blegule.

- Ala e hectar draga mea.

- Ma uimesti cu incultura ta. Hectar e o bautura a zeilor.

- Ala se numeste nectar spun eu oftand din adancul sufletului.

- Habar nu ai, eu stiu sigur ca era si o melodie pe tema asta pe care o

cantau doua prietene in duo.

- Nu se spune duo se spune duet.

- Ma scoti din sarite, cum dracu de esti asa de incuiat? Duet e cand doi

barbati se bat cu sabiile

- Ala se numeste duel.

- Pe dracu, duel e gaura aia neagra din munte de unde apare trenul.

- Domnule judecator, aveam tunel pe limba dar am simtit ca mi se face negru

in fata ochilor si nu m-am mai putut stapani si am aruncat-o pe geam.

Liniste in sala. judecatorul ia ciocanelul de pe masa, loveste cu el puternic

si spune:

- Esti liber, a fost un caz clar de legitima aparare. Eu o aruncam deja de

la Hector.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles... :scratch:

 

Explicatie:

 

Bucuresti: Cam ca orice capitala a lumii, Bucurestiul este locuit in mare parte de persoane din mediul rural ce incearca cu disperare o adaptare rapida si urmaresc tot felul de legende si mituri cum ar fi "cum se merge in bucuresti". Asa ca data viitoare cand primesti sau dai un flash, claxon sau injuratura s-ar putea sa te dojenesti cu un frate consatean de-al tau.

 

TL;DR: Taranii se incurca unii pe altii prin Bucuresti si plang pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

 

 

Inca una:

Exista unele femei care in loc sa-i faca sa sufere pemai multi barbati, asa cum e firesc, se concentreaza asupra unuia pana ilextermina. Acestea se numesc "fidele".

 

Scuzati alipirile de cuvinte, am dat copy/paste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explicatie:

 

Bucuresti: Cam ca orice capitala a lumii, Bucurestiul este locuit in mare parte de persoane din mediul rural ce incearca cu disperare o adaptare rapida si urmaresc tot felul de legende si mituri cum ar fi "cum se merge in bucuresti". Asa ca data viitoare cand primesti sau dai un flash, claxon sau injuratura s-ar putea sa te dojenesti cu un frate consatean de-al tau.

 

TL;DR: Taranii se incurca unii pe altii prin Bucuresti si plang pe forum.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...