Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Partea reală :

Mircea Lucescu a vorbit pentru prima dată de la accidentul care l-a băgat în spital Âşi l-a adus pe masa de operație. Antrenorul lui ÂŞahtior susține că vatmanul tramvaiului care l-a lovit putea evita acest accident Âşi chiar este de părere că omul a provocat intenționat accidentul.

 

"Tramvaiul putea evita coliziunea! L-am zărit de la zeci de metri distanță Âşi mi-am imaginat că va frâna. Să mă ierte Dumnezeu, dar parcă a vrut să dea peste mine!"

 

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/declaratie-soc-a-lui-lucescu-vatmanul-m-a-lovit-intentionat_902221.html#ixzz1iy9v9mhx

 

Bancul :

 

Mircea Lucescu acuză: “Vatmanul m-a urmărit cu tramvaiul prin tot BucureÂştiul!”

De pe patul de spital, antrenorul Mircea Lucescu face noi dezvăluiri Âşocante despre accidentul în care a fost implicat vineri. “Vatmanul m-a urmărit cu tramvaiul prin tot oraÂşul, am fost victimă sigură! L-am zărit încă de când am scos gipul din curte, statea la semafor Âşi-l asculta pe Gigi Becali la radio Trinitas. A urmat o cursă nebună prin tot BucureÂştiul, dar n-am reuÂşit să scap de el decât după ce am intrat pe niÂşte străduțe întortocheate", a spus Lucescu.

 

Se pare însă că vatmanul a reuÂşit să dea de celebrul antrenor român pe bulevardul Vasile Milea, moment în care efectiv Âşi-a pierdut capul. "Stăteam pe linia de tramvai de pe bulevardul Vasile Milea Âşi îmi beam apa minerală. Mă luase setea după o asemenea cursă. Cu coada ochiului am văzut cum vatmanul a accelerat Âşi m-a lovit în plin! Îl bănuiesc pe vatman că e stelist Âşi că s-a răzbunat pentru că n-am vrut să vin în vară la Steaua", a acuzat nea Mircea.

 

PolițiÂştii de la Circulație au confirmat versiunea lui Mircea Lucescu după ce au discutat, în particular, cu băiatul acestuia, Răzvan. Vatmanul stelist a fost reținut Âşi urmează să fie prezentat instanței cu propunerea de arest preventiv. “Il Luce” a precizat, totuÂşi, că este dispus să renunțe la acuzații în schimbul modicei sume de 15 milioane de euro.

 

Sursa : http://www.timesnewroman.ro/sport/6291-mircea-lucescu-acuza-vatmanul-m-a-urmarit-cu-tramvaiul-prin-tot-bucurestiul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha... acu./.. bine ca a scapat nea Lucescu asta... dar parca noua ne cam vine a ride acum... "Am vazut motociclistul dar credeam ca va frina" sau "Nu am vazut motociclistul ca mergea ca racheta da-l dracu" ...oops... tramvaiu... plua gip :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extras din sectiunea "Accidente"..

 

 

Totusi .. "orice motociclist dupa ce invata sa conduca motocicleta, ar fi vital sa fie invatat si cum sa cada" mi se pare destul de greu in practica....teoretic poti sa-ti repeti cat vrei ce trebuie sa faci; cind vine momentul si lucrurile se desfasoare in fractiuni de secunda in care DOAR REFLEXELE ACTIONEAZA, si alea sint de a frana, nu mai ai ce face...si nu stiu pe nicaieri cursuri de invatarea cazaturii cu motocicleta....ar trebui sa existe un poligon, unde motociclistii echipati cu nenumarate protectii si pe dedesupt si pe deasupra, si la viteze de maxim 50-60 km/h, undeva pe iarba sa fie locul de cadere, sa aiba la dispozitie niste motociclete simple si rezistente, cu care sa exerseze cazaturi fara sa le strice prea mult...abia dupa cel putin 8-10 astfel de cazaturi(caci fiecare poate fi altfel) poti spune ca ai invatat sa cazi....cat de cat....in afara de profesionisti eu nu cred in amatorii care vin si scriu pe aici "...si atunci am culcat motorul..."....cred ca motorul s-a culcat singur si l-a aruncat si pe calaret in functie de dinamica accidetului....raman la parerea ca pe drumurile publice, motociclistul amator, trebuie sa evite cazaturile si accidentele pe cat posibil.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Japonia ...

Hai ca asaceva aveam si noi prin 2008 pe Transfagarasan :crack:

 

post-26086-0-81469300-1326193060_thumb.jpg post-26086-0-81975200-1326193078_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

-Buna ziua. As vrea sa-mi fac asigurare de viata.

-Ce vb mosule. Cati ani ai?

-97…. Tipul ramane tampit.

-Vorbesti serios? Ce vrei la varsta ta asigurare?

-Na… Vreau sa merg cu tata intr-o vacanta si e bine sa fim asigurati… Asta isi baga mana in par…

-Cu tatal tau?! Pai ce varsta are?

-125. -Pai si ce cautati voi intr-o vacanta?

-Ehh… Mergem in vizita la bunicul meu…. Asta se dadea cu capul de birou…

-Ce spui ba mosule? Iti bati joc de mine?! Cati ani are bunicul tau?

-145… -Pai si ce faceti acolo?

-Pai nah… Se casatoreste si mergem la nunta…. Tipul se tinea de inima…

-Si de ce se insoara acum ba mosule??!

-Eeee… Tampenii… Sti si tu cum sunt astea…. Il forteaza parintii lui… ;))

 

 

 

as vrea sa ajung si eu la varsta aia

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...