Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Am o mare problema si anume frana de motor. La o tura prin Bucovina, m-am lovit in repetate randuri la oo cand luam brusc mana din gaz ca sa-mi fac cruce cu dreapta in momentul in care treceam pe langa o manastire, o biserica sau pur si simplu. Voi cum faceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am o mare problema si anume frana de motor. La o tura prin Bucovina, m-am lovit in repetate randuri la oo cand luam brusc mana din gaz ca sa-mi fac cruce cu dreapta in momentul in care treceam pe langa o manastire, o biserica sau pur si simplu. Voi cum faceti?

eu mi-am facut infuzie de celule stem si mi-am mai crescut o mana, mai mica, fix pentru situatia asta.

 

pe langa inchinat e buna si la scarpinat in zona dorsala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu' vrea sa se inchine si isi ia shut in cwa.... :crack:

 

..incearca si tu sa tragi ambreiaju.. si sa strangi rezervorul cu genunchii, ca esti pe motor, nu acasa in fotoliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gestul conteaza, asa ca poti face cu ochii: sus, jos, dreapta, stanga. Sau cu limba, asa exersezi sa multumesti si fetele.

Sau tragi ambreiajul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema si anume frana de motor. La o tura prin Bucovina, m-am lovit in repetate randuri la oo cand luam brusc mana din gaz ca sa-mi fac cruce cu dreapta in momentul in care treceam pe langa o manastire, o biserica sau pur si simplu. Voi cum faceti?

 

imi pare rau pt patanie.

bine ca ne-ai spus , o sa evitam sa mergem in Bucovina :crack:

 

sau o sa incerc sa demontez frana de motor.

Editat de finu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. fa crucea cu stanga

1.1 fa crucea cu piciorul

2. fa crucile de acasa sa fie gata facute

3. trage ambreiajul, ai grija inainte sa eliberezi sa turezi un pic

4. fa crucea cu limba

5. nu fa crucea cu ochii

6. opreste la manastire, in asa fel poti sa faci crucile fara probleme si mai si vizitezi locul

 

unele solutii au fost scrise mai sus

 

cea mai buna mi se pare

7. nu face cruce (nu vad nici un motiv pentru care ai face asa ceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gestul conteaza, asa ca poti face cu ochii: sus, jos, dreapta, stanga. Sau cu limba, asa exersezi sa multumesti si fetele.

Sau tragi ambreiajul...

Uite un sfat bun mai sus. Poți să mai dai din cap sau ceva ce ai la îndemână, degetele libere de la mâini, etc. Cel mai bine, lipește o cruce pe viziera și te uiți fix la ea când treci pe lângă o mănăstire. Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce amintiri pot veni unii din Bucovina, nu ma inchin, dar un " Doamne fereste" este potrivit pentru acest topic.

A mai si anuntat mare :"probleme pilotaj", sa mori de ras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am lovit in repetate randuri la oo cand luam brusc mana din gaz ca sa-mi fac cruce cu dreapta in momentul in care treceam pe langa o manastire, o biserica sau pur si simplu. Voi cum faceti?

 

Puteai sa urci in treapta de viteza urmatoare. Frana de motor fiind mai blanda nu ti-ai fi facut omleta din podoabele barbatesti, ci doar testai sa vezi daca mai sunt acolo.

 

Eu in locul tau m-as fi oprit in dreptul fiecarei biserici si evitam problema. Apoi daca tot eram acolo, frecam portofelul de racla cu moaste, pentru noroc si ca sa fie bine(sa nu fie rau) dadeam si niste acatiste pentru virilitatea subsemnatului greu incercat de franarea buclucasa. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Funny topic, mă abonez.

 

Măi băieți (gen iulian-isaia), chiar nu-i clar că omul ne trolează? :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i aia cruce? Si cum ti-o faci? E si pe fata si pe spate? Ca stiu ca la vitezana e numai pe gata, unii o scot pe aia de pe spate...

Te-ai gandit sa duci mobra la un popa sa ti-o exorcizeze? Poate are draci in ea...

Sau baga in loc de ulei aghiazma, am inteles ca aia face bine la frana de motor.

Mai poti sa faci ceva: treci la islamisti, aia nu fac cruci decat cu AKM-ul si ala n-are frana de motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Funny topic, mă abonez.

Măi băieți (gen iulian-isaia), chiar nu-i clar că omul ne trolează? :lool:

Funny topic, mă abonez.

Măi băieți (gen iulian-isaia), chiar nu-i clar că omul ne trolează? :lool:

M-a deranjat subiectul, se pot face topicuri fun pe atâtea alte teme, cat de prost inspirat sa fii sa asociezi semnul crucii si manastirile din Bucovina cu penibilitatea asta de topic, daca-l posta direct in Fun era altceva.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nooo, da acu serios, la ce ajuta facutul crucii? un link spre crestinortodox.ro anyone?

 

crucea e chestia aia pe care au fost rastigniti mai multi si au murit. adica un instrument de tortura si ucidere. deci tot crestinismul e bazat pe un semn de cult sadic. care-i sensul de a-l mima pe tine? o ceri si tu in mod indirect?

 

cum ar fi sa intemeiezi o religie pe semnul de mai jos?

 

 

 

kill.gif

Asta-i culmea, il tii pe Arsenie Boca la foto profil si nu stii ce înseamnă Sfanta Treime! Minunat. Normal ca nu are legătură crucea pe care a fost răstignit Isus cu gestul de a te inchina. Mai este si sărbătoare astăzi. Cu siguranta când pleci la drum spui un " Doamne ajuta"....aici este altceva.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati observat ca de cind e luat in desert numele Domnului, topicul nu mai e sticky?

Poate fi o coincidenta...

 

Sa va aiba Maica Precista in paza, ca aveti nevoie.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...