Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

35 minutes ago, Penetru said:

Varianta în română e pe undeva? Goagăl traduce mizerabil.

 

Mergând cu Harley-ul, am virat brusc pentru a evita o căprioară și am pierdut controlul motocicletei nimerind într-un șanț și lovindu-mă tare la cap. Încă amețit, m-am târât pe marginea șanțului, când o mașină decapotabilă strălucitoare a oprit, iar frumoasa care o conducea m-a întrebat:
- Ești bine?
Privind către ea am observant că purta o bluză cu un decolteu adânc.
- Sunt bine, cred, și m-am apropiat ca s-o privesc mai bine.
- Urcă, a zis ea, o să mergem la mine ca să-ți curăț și bandajez tăietura aia urâtă de la cap.
- Frumos din partea ta, am răspuns, dar cred că soției mele n-o să-i placă.
- Haide, sunt asistentă medicală, trebuie să văd dacă ai și alte leziuni și să le îngrijesc așa cum trebuie.
Era foarte frumoasă și extrem de convingătoare. Confuz încă, și slăbit, am acceptat dar i-am repetet:
- Sunt sigur că soției mele n-o să-i placă.
Am ajuns la ea – era doar la câțiva kilometri depărtare – și după câteva beri, bandajat fiind, i-am mulțumit și am zis:
- Mă simt mult mai bine dar sunt sigur că soția mea se va supăra, așa că mai bine plec.
- Nu fi prost, a spus ea zâmbind, în timp ce se descheia la bluză arătându-mi cei mai frumoși sâni pe care i-am văzut vreodată. Mai rămâi puțin. Nu are cum să afle. A propos, unde e soția ta?
- Cred că e încă în șanț, cu Harley-ul meu, am zis…
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mulţumesc, eu pricep repede dar voiam să-l dau mai departe şi am multe tute care nu înţeleg nimic în engleză.

Iată unul care nu poate fi tradus.

 

A pregnant woman falls into a coma..

A 3 month pregnant woman falls into a deep coma. 6 months later she awakes and asks the doctor about her baby.

Doctor: Don't worry. You had twins, a boy and a girl and your brother named them for you.

Woman: Oh no, not my brother! He's an idiot! What did he name them?

Doctor: Denise

Woman: That's not too bad. What about the boy?

Doctor: Logically, Denephew.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o zi, plimbându-se pe stradă, un important şef de partid politic a fost accidentat de un camion şi a murit.
Sufletul său s-a ridicat la cer (probabil dintr-o eroare)şi iată-l faţă în faţă cu Sfântu’ Petru…
– Bine ai venit în Rai! zice Sfântu’ Petru. Înainte de a intra, ar fi o problemă… Vezi tu, foarte rar un politician de talia ta ajunge aici şi nu prea ştim ce să facem cu tine… Dar, vom face aşa: vei petrece o zi în Iad, apoi una în Rai, şi-ţi vom permite să alegi locul unde să-ţi petreci eternitatea. Omul a fost condus la ascensor, care a tot coborat, pană în Iad. Uşile s-au deschis şi omul s-a trezit drept în mijlocul unui teren de golf, elegant şi verde. Ceva mai departe se vedea un club, iar in faţă, foştii colegi de partid şi parteneri de afaceri deja decedaţi, îmbrăcaţi în haine elegante şi foarte multumiţi. Au alergat să-l salute, l-au imbrăţişat şi au inceput să-şi amintească de timpurile bune, când se îmbogăţeau pe spinarea poporului… Au jucat cu mare plăcere o partidă de golf, apoi au cinat împreună la club, delectându-se cu manguste şi caviar, iar noaptea- în compania unor tinerele frumoase şi libertine… S-a întâlnit chiar cu Diavolul cel mare, care s-a dovedit a fi un tip simpatic, distractiv, care a spus glume şi a dansat. A fost atât de bine, că nici nu şi-a dat seama, când s-a făcut ora de plecare. Toţi l-au condus la ascensor… A tot urcat, până la poarta Paradisului unde Sfântu’ Petru îl aştepta:
– Acum e momentul să intri în Paradis!. Omul politic (fără scrup…e, bine-nţeles), a petrecut următoarele ore de pe un norişor pe altul, atingând harpa şi cântând. Cele 24 de ore au zburat, iar Sfântu’ Petru a venit:
– Ai petrecut o zi în Iad şi una în Rai, acum e momentul să alegi! Omul s-a gândit un moment, apoi a spus:
– Raiul este chiar frumos, dar cred că mai bine m-aş simţi în Iad. Sfântu’ Petru l-a însoţit la ascensor şi l-a coborât în infern… Când s-au deschis uşile, s-a trezit în mijlocul unui teren uscat, acoperit cu tot felul de mizerii. Şi-a văzut prietenii îmbrăcaţi în zdrenţe, scotocind prin gunoaie. Diavolul cel mare îl întâmpină şi-l bătu pe umăr…
– Nu înţeleg, bâigui politicianul, ieri am fost aici şi erau femei frumoase, teren de golf, am mâncat bunătăţi şi ne-am distrat de minune…. şi… şi… acum tot ce aveţi este un teren uscat, plin de porcării… şi prietenii mei par niste amărâţi…
Diavolul cel mare, zâmbi şi zise:
– IERI ERAM ÎN CAMPANIE ELECTORALĂ! AZI AI VOTAT !

image.thumb.png.a34efa9265a10f4f5d3b531cf9afc552.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îl știam cu managerul de hr, poanta fiind "ieri te-am recrutat, de azi ești angajat!", dar merge și cu puliticianu', vedea-l-aș pe curbaban tăriceanu fierbând în smoală...

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎11‎.‎06‎.‎2019 la 21:18, Flower-Power a spus:

Malefic plan demn de o ființă superioară ca tine

 

Azi i-am platit un rucsac de asta de fitze femeiesti, am lasat-o sa boceasca doua zile dupa el, ce nu stie ea este faptul ca eu imi voi cumpara niste chestii mult mai scumpe necesare pentru hobby-ul meu si ca rucsacul a fost un soi de mita pe care ea inca nu stie ca a primit-o.

 

😂

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Nguyen a spus:

 

Azi i-am platit un rucsac de asta de fitze femeiesti, am lasat-o sa boceasca doua zile dupa el, ce nu stie ea este faptul ca eu imi voi cumpara niste chestii mult mai scumpe necesare pentru hobby-ul meu si ca rucsacul a fost un soi de mita pe care ea inca nu stie ca a primit-o.

 

😂

 

 

Nu îmi zice , s-au scumpit timbrele..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 48 minute, Flower-Power a spus:

Nu îmi zice , s-au scumpit timbrele..

 

 

Asta se vrea a fi o intepatura?  Timbrele sunt pentru oameni care stiu sa aprecieze frumosul, din pacate n-am mai colectionat timbre din clasa a 6a de cand mi-am vandut clasorul (aveam cea mai frumoasa colectie din clasa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Nguyen said:

(aveam cea mai frumoasa colectie din clasa).

Asta era de la sine inteles. Se oprea in loc forumul daca spuneai ca ai avut a doua cea mai frumoasa colectie din clasa sau, doamne fereste!, a treia, a patra etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, XaeL a spus:

Asta era de la sine inteles. Se oprea in loc forumul daca spuneai ca ai avut a doua cea mai frumoasa colectie din clasa sau, doamne fereste!, a treia, a patra etc

 

Doftore, chiar era cea mai frumoasa colectie dar nu era cea mai valoroasa. Aveam colegi care colectionau in functie de valoarea timbrului (pret, editii limitate, samd) si aveau manual pentru asta in timp ce eu le colectionam strict pentru ceea ce exprimau. De exemplu eu aveam multe timbre de Rwanda care erau foarte frumoase si de calitate foarte buna in timp ce altii aveau multe timbre romanesti dar editii limitate. Aveam toata editia de timbre cu rachete si sateliti rusesti pentru ca eram fascinat de spatiu... deh, nu erau aifoane pe atunci iar informatia trebuia sa o cauti, sa o cantaresti si sa o asimilezi.

 

Cand am anuntat in clasa ca vand clasorul ghici cine l-a cumparat? Colegul care era cel mai aprig contestatar al meu in ceea ce privea mica mea colectie de timbre, m-a rugat sa nu spun ca el l-a cumparat dar pana la urma tot el s-a dat de gol pentru ca nu s-a putut abtine sa nu arate timbrele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Nguyen a spus:

 

Asta se vrea a fi o intepatura?  Timbrele sunt pentru oameni care stiu sa aprecieze frumosul, din pacate n-am mai colectionat timbre din clasa a 6a de cand mi-am vandut clasorul (aveam cea mai frumoasa colectie din clasa).

Depinde cum vrei să o iei...ține și de tine.

Și eu am colecționat timbre și m-am gândit la chestia asta când am scris, ca să vezi plan malefic știam deja ce ai făcut in cls 6.😂

Și mai colecționam surprizele de la gumă turbo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Flower-Power a spus:

Și eu am colecționat timbre și m-am gândit la chestia asta când am scris, ca să vezi plan malefic știam deja ce ai făcut in cls 6.😂

 

Curat Satana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...