Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 20.09.2019 la 8:45, Contabil a spus:

Incintati dupa prima saptamina de scoala, copiii intreba cind urmeaza prima vacanta.

cred că mai degrabă părinţii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În disputa Băsescu - Geoană, din 2009, Băsescu era văzut drept marele reformist sau “răul cel mic”, iar Geoană era etichetat drept omul rușilor. Zece ani mai târziu, în 2019, Geoană este adjunct al secretarului general NATO, iar Băsescu este - oficial - colaborator al Securității.
Fericiți cei ce se îngroapă în certitudini, căci a lor este împărăția…

 

Și alta: 

 

Planul P
Să zicem că ești un  cetățean în vârstă și nu mai poți să te îngrijești singur, iar guvernul zice că nu mai există niciun loc disponibil la azil pentru tine. Deci, ce faci? Optezi pentru “Planul P de îngrijire medicală”. Acest plan oferă fiecărei persoane peste 75 ani un pistol (de unde numele de Planul P) și un cartuș. Primești autorizația să împuști un politician inutil. Acest lucru înseamnă că, pentru tot restul vieții, vei merge la închisoare, unde vei primi trei mese pe zi, o locuință, încălzire centrală și aer condiționat, televiziune prin cablu, bibliotecă și toată îngrijirea medicală de care ai nevoie. Ai nevoie de o nouă dantură? Nicio problemă! Ochelari noi? S-a rezolvat! Îți trebuie o proteză auditivă, proteză de șold, de genunchi, transplant de rinichi, de plămâni, de inimă, sau operație de schimbare de sex? Totul este decontat! Ca bonus suplimentar, copiii pot veni să te viziteze cel puțin la fel de des ca și în prezent. Și cine plătește toate acestea? Același guvern, care tocmai ți-a spus că nu-și permite să te trimită într-un azil de bătrâni.
Și, în același timp, ai scăpat țara de un politician inutil.
În plus, pentru că ești un deținut, nu vei mai plăti impozite!
Nu-i așa că avem o țară mișto?
 

Nu știu dacă sunt de râs sau de plâns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geoană fusese recrutat de CIA in post la New York, de acolo azi NATO, iar Băse declarase public la ProTv în anii 90: Hă, hă, vă trebuie camion măi să cărați tot ce am scris eu în post la Anvers. 

Astea fiind la adevăruri istorice. Not fun. 

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 minutes ago, September said:

Geoană fusese recrutat de CIA in post la New York Washington, de acolo azi NATO, iar Băse declarase public la ProTv în anii 90: Hă, hă, vă trebuie camion măi să cărați tot ce am scris eu în post la Anvers. 

Astea fiind la adevăruri istorice. Not fun. 

Fixed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...