Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1874

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

- Mamă , iubitul meu m-a invitat in oraș 
 - Draga mea , te va duce sa beți un suc , apoi la un hotel , o să te mângâie , o să-ți scoată hainele și o sa se urce pe tine ca sa faceți dragoste .  Dacă se întâmplă asta eu MOR !  
A doua zi mama întreabă :
 - Cum a fost ?  
- Ai avut dreptate , m-a dus la hotel , m-a mângâiat , mi-a  scos hainele și când a incercat sa se urce pe mine i-am spus :
 ,, NICI-O ȘANSĂ ."
-  Bravo , fata mea .
 - M-am ridicat , l-am trântit în pat si m-am urcat eu pe el !  Decât sa moara mama, mai bine moare mă-sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tânăr de la țară ( secui, ardelean, oltean, moldovean, dobrogean, la alegere ) se pregătea într-o zi să meargă la logodnica lui din satul vecin la masă. Se dichisește, își pune hainele cele mai bune, se încheie până la ultimul nasture de la cămașă ( bun! e ardelean! ) și-l roagă pe tatăl lui să-i împrumute bicicleta.
- Satul vecin e la 10 km. N-aș vrea să ajung plin de praf și transpirat, tată.
- Eu ți-o dau, fiule, dar să ai mare grijă de ea c-acuma am curățat-o. Uite, de plouă ți-am pregătit aici niște vaselină, s-o ungi pe la încheieturi, să nu-mi ruginească dracu'.
Merge tânărul la logodnică, unde dă și de mama soacră și de tata socru și mănâncă toți patru de se sparg. Cum stăteau ei cu burțile pline după masă, zice tata socru, auzind cum femeile tot turuie de fericire că le-a ieșit bine masa: 
- Cine scoate primul cuvânt, spală vasele!
Se făcu o liniște de mormânt. Moșul era satisfăcut și-și aprinse o pipă. Numai că tânărul logodnic începe să se simtă în călduri. Și logodnica îi zâmbea cu subînțeles... O luă deci pe fată, o trânti pe masă și devansă noaptea nunții cu câteva luni. Moșului i s-a stins pipa. Fumega mai mult pe urechi și era roșu ca racul.
Tineretul își termină numărul, se așează la locul lor, doar că tânărul prinde curaj. Se uită din ce în ce mai insistent la viitoarea mamă soacră. Și cum băuseră și pălincă înainte și vin bun de casă după, i se păru atrăgătoare. O luă deci și pe dânsă, o așeză pe masă și repetă figura făcută cu logodnica. Moșul își învârtea de nervi proteza-n gură, asuda din greu, era roșu ca octombrie, dar nu scoase o vorbă.
Se liniștește toată lumea când se aude un tunet. Toată lumea tresare. Se vede un fulger, iar un tunet... Tânărul își aduce aminte de bicicleta lui taică-su. Se ridică în picioare și scoate din buzunarul pantalnilor vaselina. La care moșul speriat:
- Bine, bine! Spăl eu vasele!

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi prieteni vorbeau dupa petrecerea de Haloween :

 

- Ba Petrica, fi atent, a venit nevasta-ta aseara la petrecere, imbracata intr-un costum misto de Aikido ... Si mi-a facut frumos cu ochiul .... Si ... Am fututo !

- Ai ce ?!?!?!

- Aikido !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...