Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 ore, Baxxter a spus:

E clar, lucrezi la GLS

Esti a doua peroana care a concluzionat azi, pe forum, intr-un schimb de cuvinte cu mine, ca e clar. O astept si pe a treia si pe,urma ma duc sa ma culc.

Nu lucrez la vreun curier, doar am inteles poetul 😀

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

ia spune @ilarionciobanu faci cafea bună?

😆

 

Da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ilarionciobanu a spus:

Esti a doua peroana care a concluzionat azi, pe forum, intr-un schimb de cuvinte cu mine, ca e clar. O astept si pe a treia si pe,urma ma duc sa ma culc.

Nu lucrez la vreun curier, doar am inteles poetul 😀

 

E clar , esti la concurenta la UPS .

Chiar acum, JUST4TNT a spus:

 

E clar , esti la concurenta la UPS . 🙂

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ilarionciobanu a spus:

Esti a doua peroana care a concluzionat azi, pe forum, intr-un schimb de cuvinte cu mine, ca e clar. O astept si pe a treia si pe,urma ma duc sa ma culc.

Nu lucrez la vreun curier, doar am inteles poetul 😀

Da

Și eu am fost prima...pentru tine 😂 în conversația de azi. Te recomandă cafeaua,huh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ilarionciobanu a spus:

Predare = transferul coletului de la vazator catre transportator/livrator

Livrare = transferul coletului catre destinatar

Indicatii = sa le spui daca si unde te gasesc.

 

Stiu ca am stricat elementul de “Fun”, da’ voiam sa ma dau mare ca inteleg ce vrea sa spuna poetul 😀


Hai să vedem.
1. Coletul va fi expediat prin GLS și va fi transferat către destinatar după predarea coletului de la vazator catre transportator/livrator.
Deci au avut o premoniție că vânzătorul îi va chema și mi-au dat mie un mesaj în care mă anunțau că îmi vor preda coletul numai după ce îl vor ridica de la vânzător? Să înțeleg că mai devreme nu se putea?
2. Indicatii = sa le spui daca si unde te gasesc.
Asta e de înțeles. dacă vânzătorul nu le predase coletul destinat mie e firesc ca ei să nu știe adresa de expediție, și mi se dă șansa, dacă doresc, să îi informez în avans unde vor avea de livrat un colet. Doar timpul este clar, între 9.00 și 17.00

Acum 6 ore, Penetru a spus:

După ce ai primit coletul le indici adresa.

mulțumesc de corectură.

sau poate vor să știe unde vor avea cândva de livrat un colet. să-și facă și ei planul, traseul, să scrie declarația pentru poliție...

95336865_10206832787294833_899503848433909760_o.thumb.jpg.97dd4e93ffe8a9ea18e8fe4a02f47c98.jpg

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, ilarionciobanu a spus:

Eh, doar ma laud. Ca sa dea bine in online

Ești și modest..😆numai calități observ la tine în ultima vreme. 

 

 

Screenshot_20200501-094329_Samsung Internet.jpg

Mi se pare corect! 1 Mai fericit! 

Și asta era o urare pentru polițiști!🤗

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu fie 1 mai prost ca altu'... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, vintze a spus:

Deci au avut o premoniție că vânzătorul îi va chema și mi-au dat mie un mesaj în care mă anunțau că îmi vor preda coletul numai după ce îl vor ridica de la vânzător? Să înțeleg că mai devreme nu se putea?

Asta e de înțeles. dacă vânzătorul nu le predase coletul destinat mie e firesc ca ei să nu știe adresa de expediție, și mi se dă șansa, dacă doresc, să îi informez în avans unde vor avea de livrat un colet. Doar timpul este clar, între 9.00 și 17.00

mulțumesc de corectură.

sau poate vor să știe unde vor avea cândva de livrat un colet. să-și facă și ei planul, traseul, să scrie declarația pentru poliție...

 

Curata premonitie, adevarat SF. 
In realitate, treaba e mai simpla si nu e deloc greu sa realizezi asta

1. Vanzatorul a finalizat coletul tau, insa nu mai trebuie sa fuga cu el in brate pana la posta pentru ca nu mai face afaceri in ˋ93. E suficient sa deschida, din depozitul lui, aplicatia curierului si sa faca acolo o noua comanda de livrare. Introduce toate informatiile necesare, inclusiv ale destinatarului, genereaza o eticheta cu cod de bare, o tipareste, o lipeste pe colet si asteapta. Sistemul informatic de gestiune al clientilor de la curier, cel care a generat si eticheta, trimite un sms prost formulat catre destinatar. Angajatul curierului (livratorul-colector) se duce la vanzator peste 1h/3h/12h/1 weekend, adica atunci cand are in plan sa treaca pe la el, in functie de numarul de comenzi, scaneaza eticheta si ridica pachetul. In acel moment, in aplicatia de tracking pachet acesta apare ca fiind la sortare la curier.

 

2. Ei stiu adresa de livrare (vezi punctul 1) din acelasi moment din care stiu si numarulmde telefon la care au trimis sms-ul (iar SF). Iti dau posibilitatea sa le spui anticipat sa nu vina la adresa pentru ca tu te izolezi social la birou/prietena/amanta/socra si sa livreze la alta adresa sau sa-l lase la ei la sediu urmand sa te duci tu sa-l ridici.

 

 

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Ești și modest..😆numai calități observ la tine în ultima vreme. 

Calitatile sunt acolo de multa vreme, insa nu ai avut tu ochi pentru ele. Erai ocupata cu Petrica

Editat de ilarionciobanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ilarionciobanu a spus:

 

Calitatile sunt acolo de multa vreme, insa nu ai avut tu ochi pentru ele. Erai ocupata cu Petrica

Nu ai motive să fii gelos..puțină încredere și curaj nu ți-ar strica.😂

20200501_144039.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...