Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1892

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

dezvoltă varianta cu 8.. 

Cu 9, de acord.

@XaeL, ce faci fată? Pregătești power pointul?😁

Cred că și-a dat seama că nu are cum..

Revin după o reflecție mai profundă..2 grupe de 3 și una de 2..

Varianta 1 cele două grupe de 3 sunt egale, o cântărire și a 2 cântărim cele 2 bile din grupul de 2 fiecare bilă pe un taler.2 cântăriri

Varianta 2 cele 2 grupe de 3 bile nu sunt egale..din grupul de 3 mai ușoare cântărim 2 bile..caz in care facem a doua cântărire și aici avem două variante ,talerul este perfect echilibrat caz în care a 3 bila e cea mai ușoară fară să fie nevoie să o cântărim , sau talerul nu este echilibrat și facem găsim prin a doua cântărire bila mai ușoară.

Da!

Mea culpa..

Se poate..

😂😋😆

Mă duc să îmi pun o batistă rece pe frunte că a fost greu dar am reușit..

Acum ,vă las..mă duc să stau un pic la colț sau să mă bag sub o piatră ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseară mă gândeam că ar trebui să-mi cumpăr o tabletă, brusc au început să-mi apară numai reclame la tablete pe calculator.

E clar, mă duc să-mi cumpăr folie alimentară de aluminiu şi-mi fac o şepcuţă frumoasă cu ea.  Aaa, acopăr şi fruntea, sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rade, ca dupa ce am cautat un produs pe PC si am intrat pe telef, aveam acolo reclama la produs. Bine, asta nu e de folie aluminiu, e de locatie, IP & shit. Nu prea ma pricep. Acuma mi-e frica sa nu-i apara pe telefon nevesei ca sint la 3 km de ea milfe care cauta plua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite o chestie care mi s-a intamplat pe bune: m-am uitat eu anul trecut pe e-bay,  prin septembrie,  la casetofoane deck. Si gasisem cateva.

 

In luna februarie anul acesta eram cu treaba de la Viena spre Jermania. Plec de la Viena (cu masina mica) si bag in Maps adresa unde sa ajung.

 

Nici nu apuc sa o iau bine din loc,  si aud BIP mesaj. Cand ma uit, primisem un mesaj cum ca pe poteca pe unde merg eu se afla unul cu un casetofon la care ma uitasem eu in urma cu 6 luni. 🤪

 

Nu era chiar in drum, dar pe aproape. Era intr-un sat de nici  cu GPS nu am ajuns prea usor.

 

Si l-am luat 😂. Pomana curata. Ca in banii de deck mi-a dat moca un CD player si cu 25€ si un amplificator.

 

Asa  CA COnspiratia mondiala este cu ochii pe noi !!!  Buhuhu! 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, VyXxer a spus:

Nu rade, ca dupa ce am cautat un produs pe PC si am intrat pe telef, aveam acolo reclama la produs. Bine, asta nu e de folie aluminiu, e de locatie, IP & shit. Nu prea ma pricep. Acuma mi-e frica sa nu-i apara pe telefon nevesei ca sint la 3 km de ea milfe care cauta plua

😂😁 

20200520_121716.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, VyXxer a spus:

Nu rade, ca dupa ce am cautat un produs pe PC si am intrat pe telef, aveam acolo reclama la produs. [...] Acuma mi-e frica sa nu-i apara pe telefon nevesei ca sint la 3 km de ea milfe care cauta plua

Daca iti sincronizezi contu' (de Gogule) cu telefonul, din astea patesti. Iar milfet-urile le cauti si tu macar pe incognito, sa nu-i apara reclame la nevasta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, VyXxer a spus:

Acuma mi-e frica sa nu-i apara pe telefon nevesei ca sint la 3 km de ea milfe care cauta plua

😆😅🤣🤣

Inclin sa cred ca locatia este irelevanta, acele celebre cookies retin cautarile/preferintele utilizatorului si apoi orice site pe care utilizatorul intra, citeste cookiurile deja existente si... pam pam: bilete de avion ai cautat, aia ti se ofera, ceasuri ai vrut, ceasuri primesti s.a.m.d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Penetru a spus:

Eu ca să-mi decorez mai interesant browserul am dat o căutare pe secretele Victoriţei, mă săturasem să văd maşini de spălat.

Adică am trecut de la maşini de spălat la ambalajele lor...

Floricico, tu nu citeşti asta, da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da citesc..dar dacă vreți să vă relaxați la o șuetă și vorbiți ca băieții la o bere, sunt pe fază.😁

Asta îți ziceam, să iei inițiativă și să bagi și în coș după ce verifici dimensiunile pe site și nu numai😉 culoarea, zic,  să te inspire mai mult pe tine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O zis Bil Gheiț că nu ne mai pune microcipuri, că prea suntem proști grămadă și nu pricepem nimica… Ne schimbă placa de bază cu tot.

Adevărul e că unele sunteți mai frumoase cu măști. Zic și io.

 

– Adică cum, mă Vasile, cum? Io, io-s alcoolic? Io care beau doar de două ori pe an? Când e ziua mea şi când nu-i…

Acuma ce farmec mai are să ieși în oraș dacă nu mai e interzis?!

Maghiarii fură Ardealul, periodic. Negăsind loc liber pe harta Europei, îl pun la loc. Încape la fix.

După starea de urgență, după starea de alertă, vine starea de rahat în care suntem de 30 de ani.

– Deci ți-o tragi cu vecina!
– De unde știi?
– Soțul ei poartă chiloții tăi.

Acum 5 minute, Flower-Power a spus:

culoarea, zic, 

Ce culoare?

Galben în faţă, maro în spate, nu asta-i regula?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nuuuu...roșu peste tot..sau altă nuanță, după preferințe. Eu aș merge pe roșu sau negru. Dar, nu m-ai întrebat așa că nu o să îți spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am fost la bancă. Am rămas șocat. Plin de mascați, inclusiv la ghișee. Nici nu mai știi cine pe cine jefuiește.

Să vezi cum va fi la vară la nudiști: fără chiloți, dar cu mască!

– Mami, vreau o surioară.
– Știu, iubita, dar tata acum culege sparanghel în Germania, vom vorbi cu el când se întoarce…
– Și de ce nu-i faci o surpriză?

Știți de ce nu le place virușurilor în Ardeal? Pentru că se răspândesc prea încet.

Coronavirusul omoară bătrânii, tinerii, doctorii, infirmierii, pe întreaga planetă. Dar nu a omorât niciun politician până acum. Ați observat?

Ea: Cum ai cumpărat costiță fără să știi limba?
El: Am ridicat tricoul și i-am arătat coastele.
Ea: Bine că nu te-am trimis după ouă.

– Bună! Sunt noua vecină!
– De deasupra sau de dedesubt?
– Mai ușor! Să bem o cafea pentru început!

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Penetru a spus:

Eu ca să-mi decorez mai interesant browserul am dat o căutare pe secretele Victoriţei, mă săturasem să văd maşini de spălat.

Apropo de asta, nu toată lumea știe despre cartea asta 😉😁

Screenshot_20200520-170700_Gallery.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...