Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Acum 2 ore, taong_mapagbiro a spus:

adica din astea misogine ?

 

image.thumb.png.e130d719e605d75cfb754a5d80498bd6.png

image.thumb.png.de643f79668cbb07a454e608ba6a821f.png

Si sub masina o linie de tramvai ar fi potrivita.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 10 ore, frigider a spus:

Scos din context cum vad eu aici Poate o fi zis ca un copil normal la cap care-si vede oarecum de treaba poate sa treaca fara probleme.

Subiectele "de nota 5" erau penibile si pe vremea mea. Ma-ndoiesc ca au ridicat nivelul la partea de inceput.

Păi cum să spui așa ceva? E clar că sistemul e praf dacă poți spune asta și ești ok cu asta,  recunoști și nu faci nimic. Cu câtă ușurință spune lucrul ăsta..

Să nu mai vorbesc de faptul că recunoști că fără meditații nu ai nicio șansă la mai mult. 

Fără meditații ajungi pe la o postliceală în sistemul actual , ăsta fiind cel mai bun scenariu. Sistemul este învechit și oamenii cu mentalități d-astea nu vor să schimbe asta, sunt relaxați și nu concep că e o idee greșită să te mulțumești cu atât.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morala? Nu te baza numai pe școală (din Romania) ca sa ai un job bine platit. Exista internet, cărți la zi, cursuri și programe de internship.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a mers bine câteva luni de zile, dar acum chiar i s-a înfundat! Un virus din China, cunoscut ca SARS-CoV2 sau pur şi simplu Coronavirus, a ajuns din greşeală în Marcel Pavel şi nu mai ştie pe unde să iasă.
"Plămânii lui Marcel Pavel chiar nu sunt cel mai bun mediu pentru un virus. Gândiţi-vă că Marcel Pavel poate lăsa un om fără cunoştinţă de la 10 metri când se pune pe cântat. Acum imaginaţi-vă cum se simte o creatură de milioane de ori mai mică, încercând să supravieţuiască chiar la sursa zgomotului", explică Aurel Petru, medic de familie.
Specialiştii chinezi detaşaţi de la Beijing încearcă să salveze virusul, extrăgându-l din Marcel Pavel cu o pensetă lungă şi subţire, însă îndrăgitele melodii ale artistului le îngreunează foarte tare munca.
"Trebuie să folosim combinezoane speciale, de plumb, care izolează foarte bine fonic. Altfel am belit coclenderul", explică savantul Feng-Shu Bong.

 

Cât timp va fi Marcel Pavel internat, "Matei Balş" îşi schimbă numele in "Matei Falş"!
Cica ceilalti pacienti dau spaga la doctori ca sa dea drumul la sirenele ambulantelor si sa-l acopere pe Marcel Pavel.
Streinu-Cercel: "Trebuie să-l externez pe Marcel Pavel, că face vocalize şi îmi sperie Covidu'!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morala e bună doar că vezi tu..toate astea costă și învățământul nu e gratuit? O curicula împrospătată, oameni care vor să schimbe ceva, profesori dedicați și dornici să își schimbe stilul de predare ar putea să facă minuni.

Acum 14 minute, JCDenton a spus:

Morala? Nu te baza numai pe școală (din Romania) ca sa ai un job bine platit. Exista internet, cărți la zi, cursuri și programe de internship.

 

Screenshot_20200620-085759_Samsung Internet.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Flower-Power a spus:

Morala e bună doar că vezi tu..toate astea costă și învățământul nu e gratuit? O curicula împrospătată, oameni care vor să schimbe ceva, profesori dedicați și dornici să își schimbe stilul de predare ar putea să facă minuni.

 

Sadly nu prea se încadrează la fun, nu prea gust gluma asta

 

Screenshot_20191027-191021.thumb.jpg.6a76f78f658566bafe3479dc93d1d3ff.jpgIMG-20200612-WA0001.thumb.jpg.537f2156b75936d216323ac9b68b2e87.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu se încadrează la glume (am zis că e de plâns mai mult), de acord. Ce pot spune însă în apărarea mea și a celor cu care mă conversam pe seama a ce am postat legat de învățământ este că au mai fost așa zise glume care de fapt nu erau glume. Una care îmi vine în minte este cea cu duct tape și comentariile de după. 😉😁 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un avion pe cale sa se prabuseasca o femeie sare deodata de pe locul ei si tipa "Daca e sa mor, vreau sa mor ca o femeie!". Isi smulge si arunca toate hainele de pe ea si intreaba "E cineva in acest avion destul de barbat sa ma faca sa ma simt ca o femeie!?" 

Un barbat se ridica, isi scoate camasa de pe el si ii spune "Ia si calcă asta! " 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altair , nu e așa bancul..

Acum 4 ore, Altair a spus:

Intr-un avion pe cale sa se prabuseasca o femeie sare deodata de pe locul ei si tipa "Daca e sa mor, vreau sa mor ca o femeie!". Isi smulge si arunca toate hainele de pe ea si intreaba "E cineva in acest avion destul de barbat sa ma faca sa ma simt ca o femeie!?" 

Un barbat se ridica, isi scoate camasa de pe el , dă să își scoată și pantalonii dar își aduce aminte că degeaba o face pentru că nu mai poate să tufă😉 și ii spune "Ia si calcă asta! " 

FIXED.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Altair a spus:

Să vedeți ce am pățit! Eram în avion pe cale sa se prabuseasca o femeie sare deodata de pe locul ei si tipa "Daca e sa mor, vreau sa mor ca o femeie!". Isi smulge si arunca toate hainele de pe ea si intreaba "E cineva in acest avion destul de barbat sa ma faca sa ma simt ca o femeie!?" 

Mă ridic, îmi scot camasa de pe mine, dau să scot și pantalonii și-mi aduc aminte că nu mai pot si ii spun "Ia si calcă asta! " 

Oare ce avem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tip stătea la teatru lăţit pe trei scaune. Vine plasatorul şi-l roagă să se mute. Tipul mormăie, dar nu răspunde nimic. Plasatorul îl cheamă pe manager.

Vine managerul şi-i spune:

– Domnule, dacă nu vă mutaţi, chem poliţia să vă scoată afară.

Tipul mormăie din nou, dar nu răspunde nimic, astfel încât managerul cheamă poliţia.

Vine poliţistul şi-l întreabă pe tip:

– Domnule, cum vă numiţi?

– Ion, bâguie acesta, cu un evident efort.

– Şi de unde vii Ioane? întreabă politistul.

– De la balcon…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...