Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1892

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 ore, vintze a spus:

cand zboara tenesii atunci stii ca e grav accidentul.

Acum 3 ore, pitesti2010 a spus:

Eh... stiu, dar asa, ca poanta. 🙂

 

56.thumb.jpg.2b797ea999c0213ee9e10b65d796743b.jpg

asta-i ca la animale cu blana mare - iarna le tine cald si vara racoare :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tip isi cumpara un Harley vechi si foarte valoros datorita vopselei originale. Fostul proprietar il sfatuieste ca de fiecare data cand ploua sa dea cu vaselina pe vopsea, acesta fiind secretul longevitatii sale. Intr-o seara tipul merge acasa la iubita lui sa-i cunoasca familia si sa ia cina impreuna. Fata il avertizeaza ca la ei exista o regula: nimeni un vorbeste in timpul cinei, pentru ca cine se scapa primul spala toate vasele. Ajunge la ea, se pun la masa… incep toti sa manance… liniste mormantala. Tipul vrea sa verifice seriozitatea regulei, asa ca o saruta pe prietena lui. Nici o reactie! Vazand asta, trece la nivelul următor. O ia pe tipa, o pune pe masa, isi face treaba … inca nici o reactie. Tipul se gandeste: „hmm… nici maica-sa nu arata rau!”, asa ca repeta figura si cu ea. Tatal tipei, indignat si rosu de furie, inghitea cu noduri, dar nu scotea un sunet. Cina continua in aceeasi atmosfera „linistita”, cand la un moment dat se aude un tunet. Tipul, disperat, scoate borcanul de vaselina din buzunar. Tatal tipei, cuprins de panica si nerezistând, urla: -Fir-ar să fie, spăl eu vasele!

 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un urs se intalneste cu un caine lup. 

-Tu ce esti, intreaba ursul?

-Caine-lup

-Cum asa?

-Mama e caine  si tata lup, dar tu ce esti?

-Urs-furnicar

-Auzi, tu ma crezi tampit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, john17 a spus:

Ați găsit 2 bancuri cam la fel de vechi... 

Dupa mine nu conteaza cat sunt de vechi ci cat sunt de bune. Nimeni nu stie absolut toate glumele/bancurile.
Deci in loc sa critici, mai bine pune un banc bun, eventual nou. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi. Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:

- Copilul asta e marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!

- Am inteles, zice Bula.

Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:

- Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata.

Bula continua:

- Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase… si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru’, vede bine?

Mama:

- Da, vede bine, de ce intrebi?

- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, 

a belit-o!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Fost-ai la doctor?.
- Fost.
- Şi cum ii?
- Bine, cum să fie.
- Bătut-ai la uşă ?
- Bătut.
- Şi cine ţi-o deschis?
- Doamna lui.
- Şi cum ii?
- Tânără.
- Şi ce-ai zis?
- Acasă-i domnu' doctor?
- Şi ea ce-o zis?
- Hai, intră repede, că nu-i acasă.

 

 

Azi am picat examenul la biologie…!
La intrebarea „Ce contin celulele ? ” se pare ca „tigani” nu e raspunsul corect…

O blonda intervievata…
– Cati soti ai avut pana acum ?
– Doar ai mei? Sau aşa….. in general?

Știați că ardelenii se reflectă în oglindă cu o întârziere de cinci minute?

 

Sotia mea a fost asistenta unui magician multi ani. Cred că a invatat cateva trucuri bune de la el. De exemplu, vin ieri de la munca, intru in dormitor,ma vede si striga:
– „Abracadabra!” Si deodata,ce sa vezi??Prietenul meu,Razvan, a iesit dezbracat din dulap.
Am ras cu lacrimi,saracu’ Razvan,mi-era mila de el, cred ca se intreba ce dracu’ s-a intamplat de a ajuns gol la mine in dulap!!!
 

Femeile pot face mai multe lucruri deodată, am văzut chiar eu cu ochii mei una care cu o mână conducea, cu cealaltă se aranja în oglinda retrovizoare, iar cu maşina îl lovea pe ăla din faţă.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comanda o vodca si pe a doua si pe a treia. La un moment dat pune palma la ureche si spune:

_ da iubita mea, da. sunt la bar, beau o vodca si stau de vb cu barmanul. da, mai beau una, am inteles ce mi-ai spus, cumpar tot si vin acasa. 

Barmanul

_ am inteles, faci misto de mine, ce naiba te prefaci ca vb la tel. 

_ nu deloc. chiar vb, am aici in palma implantat un microfon, am o casca in timpan si vb. 

_ ete na, glumesti. si cum formezi ma rog numarul?

_ tu nu pricepi cum e cu tehnica? pai am un CIP in creier si e suficient sa ma gandesc la persoana pe care vreau s-o sun si se si formeaza numarul. 

Cat se gandeste barmanul la cat de serios vb tiput, asta se scuza si fuge la toaleta. 

Trece 5, 10, 15,30 min. 

Barmanul zice:

_ sa vezi ca asta m-a tepuit.  m-a aburit cu povestile lui si a fugit pe geamul de la baie fare sa plateasca. 

Fuge la toaleta dupa el, vede geamul deschis insa totusi o cabina era cu usa inchisa. Trage un picior la usa si ramane inmarmurit. 

Tipul respectiv statea aplecat cu un sul de h. igienica infipt pe jumatate in fund. 

_ bai tu nu esti sanatos, ce naiba faci aici?

La care clientul:

_ șșșș........mai ai putina rabdare, primesc un fax...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alinutz a primit de ziua lui o motocicleta si se plimba in jurul blocului. Prietenii lui il admirau de la balcon:
- Uite ba, cu burlan!!
Dupa inca o tura:
- Ia uite, pe o roata!
Dupa inca o tura:
- Uite man, fara talon...!
 

=))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...