Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cea mai bună muncă este cea de pompier, lucrezi numai când îți arde

Cea mai bună muncă este cea de pompier, lucrezi numai când îți arde

9EFC79A7-2385-4D11-8404-7DE53901945A.jpeg

1B32ED56-128D-418B-A23C-6577F3BE7969.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, pitesti2010 a spus:

1.thumb.jpg.2ffa0a54a343f1de8c5dbda1eaa83f0a.jpg

 

Pe acelasi principiu, elicea avionului are doar rolul de a racori pilotii in zbor... Daca se opreste elicea, pilotii incep sa transpire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua prietene se confeseaza una alteia:

-Cum a fost seara ta de ieri?

-Un dezastru total! Sotul a venit acasa, a mancat in 4 minute mancarea pe care o gatisem toata dupa amiaza, am facut dragoste 3 minute si apoi a adormit in doua minute. Tu?

-Superba! Am ajuns acasa, sotul ma astepta deja, m-a invitat la o cina romantica la restaurant. Dupa cina ne-am plimbat la brat o ora intreaga sub cerul instelat. Acasa, a aprins zeci de lumanari in jurul nostru, preludiul a durat o ora dupa care am facut dragoste infocata o ora intreaga si apoi, am stat amandoi de vorba inca o alta ora. A fost o seara de neuitat!

In acelasi timp, sotii discuta intre ei in pauza de pranz:

-Cum a fost seara ta de ieri?

-Geniala, mancarea era gata cand am ajuns acasa, am mancat, am facut dragoste si ne-am culcat. Dar seara ta?

-A fost un dezastru! Am ajuns acasa devreme ca sa instalez noul dulap. Masina de gaurit a provocat un scurt circuit, nu am reusit sa repun curentul in functiune. Cand a venit ea acasa, ca sa putem manca ceva, a trebuit sa o scot la un restaurant. Mancarea a fost atat de scumpa ca nu mi-au mai ramas bani de taxi ca sa ne intoarcem asa ca ne-am intors pe jos. Acasa a trebuit sa aprind lumanari ca sa putem vedea ceva. Imi venea sa explodez de nervi si draci asa ca mi-a trebuit o ora pana m-am excitat si inca o ora ca sa termin. Pe urma mi-a trebuit inca o ora ca sa adorm pentru ca in tot timpul asta nu i-a tacut gura nici macar o singura secunda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni dimineata, la prima ora, in biroul maistrului vidanjor suna telefonul.
“Alo, alo, dom’le, s-a-nfundat un canal si e nenorocire. Locatarii din patru blocuri sunt in suferinta. Refuleaza, dom’le.”
Maistrul catre ucenic:
“Baiete, adu trusa de scule.”
Cara ucenicul din greu trusa. “Nu aici, baiete, la masina ca plecam pe teren.”
Taraie ucenicul trusa la masina. Ajung ei la locul cu pricina, ridica maistrul capacul si… canalul plin ochi cu rahat.
“Baiete, adu trusa de scule de la masina.”
Cara ucenicul din greu trusa langa canal.
“Baiete, fii atent la mine.” Isi sufleca maistrul manecile, coboara in canal, isi tine nasul cu mana si… capul la fund. Iese dupa vreun minut. “Cheie de pais’pe.” Ia cheia intinsa si… capul la fund. Dupa alt minut. “O cheie de cinspe...” Ia cheia si… capul la fund. Dupa inca vreun minut se aude zgomotul specific si canalul se goleste de rahat.
Iese maistrul mandru pe margine, se sterge cu dosul palmei pe obraji si frunte, se scutura, il bate parinteste pe umar pe ucenic si-i spune.
“Baiete, asculta aici la mine. Sa pui mana sa-nveti meserie ca alfel toata viata o sa cari numai la trusa aia de scule!
 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...