Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1890

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1585

Top Posters In This Topic

Posted Images

The lesbians next-door asked me what I would like for my birth-day.I was quite surprised when they gave me a Rolex.It was very nice of them, but I think they misunderstood me when I said,"I wanna watch!"…

7F32C463-2C72-4B44-8755-A30137FFE958.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, vintze said:

Fiul lui Bula:
- Tata, mi-e frig!
Bula:
- Du-te in colt, ca-s 90 de grade!

Gluma asta "face mai mult sens" daca am trai intr o tara unde scara de temp ar fi in F nu in C. Pt ca 90F sunt usor peste 32 C. Adica la 90 de grade C nu poti respira, sta etc., Dar daca te raportezi la 32 C 90F atunci da, chiar e comic 😁

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, cooldeep a spus:

Gluma asta "face mai mult sens" daca am trai intr o tara unde scara de temp ar fi in F nu in C. Pt ca 90F sunt usor peste 32 C. Adica la 90 de grade C nu poti respira, sta etc., Dar daca te raportezi la 32 C 90F atunci da, chiar e comic 😁

 

Cand gluma e pt geekcsi, dar tu esti si mai geek de atat :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand exista si o carte cu titlul acesta nu mai e vb de nici un geek. E doar veche si atat.

ISBN-101688780432

De cumparat 😁

https://www.amazon.com/Are-You-Cold-Come-Corner/dp/1688780432

PS cineva care vb mai multe limbi imi spunea ca nu poti face matematica in gand decat in limba materna. Pe acelasi principiu nu poti intelege gluma la adevarata valoare decat daca cunosti tot contextu.

 

Si de data asta nu era ca atunci cand Kelvin si cu Richter faceau galagie la banca in fata blocului si apoi iese baba de la tri si urla la ei sa mearga fiecare la scara lui 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, cooldeep a spus:

Gluma asta "face mai mult sens" daca am trai intr o tara unde scara de temp ar fi in F nu in C. Pt ca 90F sunt usor peste 32 C. Adica la 90 de grade C nu poti respira, sta etc., Dar daca te raportezi la 32 C 90F atunci da, chiar e comic 😁

 

Faci parte din categoria celor care știu doar un banc, și când încep să-l spună încep de fiecare data cu "sa vedeți ce banc bun știu?" întreb pt un prieten. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, cooldeep a spus:

Si de data asta nu era ca atunci cand Kelvin si cu Richter faceau galagie la banca in fata blocului si apoi iese baba de la tri si urla la ei sa mearga fiecare la scara lui

E vorba mai degrabă de kelvin și Rankine? (Dacă chiar vrei să te dai geek)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, vintze said:

E vorba mai degrabă de kelvin și Rankine? (Dacă chiar vrei să te dai geek)

 

Nu e chiar asa elevat bancu', ai reusit sa te dai doar tu geek in situatia actuala 😁

Varianta aia originala de ani de zile a bancului il includea si pe Celsius si pe Farenheit, in unele variante chiar si pe Mercalli, dar de Rankine in banc nu imi aduc aminte sa fi citit.

 

 

 

2 hours ago, george05 said:

Faci parte din categoria celor care știu doar un banc, și când încep să-l spună încep de fiecare data cu "sa vedeți ce banc bun știu?" întreb pt un prieten. 

 

Aha, aproape a ghicit prietenul ala al tau. Zic aproape pt ca defapt am o colectie de ele, dar mie teama ca nu le va intelege😁 nu le voi posta, nu are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, cooldeep a spus:

Varianta aia originala de ani de zile a bancului il includea si pe Celsius si pe Farenheit, in unele variante chiar si pe Mercalli, dar de Rankine in banc nu imi aduc aminte sa fi citit.

presupun că-și explic degeaba faptul că richter nu este o scară ci un algoritm și că farenheit, celsius, kelvin și rankine sunt toți unități de măsură a temperaturii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...