Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1892

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

27 minutes ago, vintze said:

presupun că-și explic degeaba faptul că richter nu este o scară ci un algoritm și că farenheit, celsius, kelvin și rankine sunt toți unități de măsură a temperaturii

 

Eu stiam ca e bine sa te opresti din a te da rotund in colturi cand doar crezi ca cunosti ceva si nu esti prea sigur pe acel ceva.

 

Ce conteaza daca o scara (scale) este liniara sau logaritmica? O scara de masura e o scara, in cazul de fata are zero relevanta cum e determinata. Gluma era despre fiecare la scara lui.

 

Cat despre unitati de masura cred ca faci o mica confuzie, poate tu ai ceva doctorate in fizica, eu am invatat fizica la scoala si atat, dar in afara de kelvin nimic din ce ai insirat tu acolo nu e unitate de masura fundamentala caci pe asta se bazeaza Sistemul International, caci acesta e cel mai larg raspandit/folosit. Metrul nu e scara si nici Celsius nu e unitate de masura.

Las asta aici nu ca wikipedia ar fi 100% corect, dar e destul de aproape de adevar.

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Sistemul_internațional_de_unități

 

Chiar nu e nimic "fun" in comentariile voastre. 

 

Hai ca daca tot vb de unitati de masura o gluma veche zicea ca Becalul ar fi unitatea de masura a prostiei cu subunitatea Vanghelul. Apoi s a transformat in Dancilul cu Grapinul. Acu ce o mai fi la moda? 😁😁 (fara aluzii sau referiri la membrii forumului)
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, JUST4TNT a spus:

 ''Glumitele '' astea regizate de pe TikTok is la fel de fun ca un film horror .

E actuala pandemie de prostie, în curând vei putea primi ajutor social de handicap dacă dovedeşti că ai TikTok instalat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Penetru a spus:

E actuala pandemie de prostie, în curând vei putea primi ajutor social de handicap dacă dovedeşti că ai TikTok instalat.

In principiu sunt de acord cu voi. Sunt insa si glumite reusite si muncite acolo, putine ce-i drept (nu-i cazul celei postate ce-i drept🤷‍♂️).

C1686241-C056-4F01-861A-E1D8CB3380D2.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virginica avea numele predestinat. Pentru că o anume condiție fiziologică îi făcea pe băieți să fugă de ea. Îi mirosea păsărica. Așa că nici un băiat nu ajunsese la chiloții ei pentru că dacă doar îi ridica fusta îi lua cu leșin.

Când a aflat că Dorel a luat Covid 19 s-a gândit că acum este momentul. S-a dus peste el chipurile îngrijorată să-i ducă o supă de pui preparată de mama ei. De cum a primit-o în cameră Virginica a trecut la ofensivă a început să se dezbrace urmărind atentă reacțiile lui Dorel. Lucrurile mergeau de minune, Dorel nu părea să fie deranjat de miros. Doar când și-a dat jos și chiloții Dorel a exclamat:

-Virginico deschide repede geamul!

-Mă Dorele, tu a mințit și nu ai Covid, tu simți mirosul!

-Virginico deschide repede geamul pentru că mă ustură ochii!

(actualizare după un banc mai vechi)

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...