Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2103

  • Penetru

    1878

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moare un bărbat şi ajunge în iad. Văzându-se acolo, îl bufneşte plânsul şi în vreme ce hohotea aşa, vine la el un drac:  - Ce faci bă, de ce plângi aşa? - Păi am ajuns în Iad, uite si harta, „Vă aflaţi aici”. O să mă ardeţi şi o să mă chinuiţi. - Aiurea, cine ti-a băgat prostiile astea în cap? Asta e propagandă de pe Pământ si din Rai. - Da, n-o să mă chinuiţi? - Fugi, bă, d-aici, cum să te chinuim?! Aici practici toate păcatele de pe Pământ. Uite, îţi dau un exemplu: îţi place să bei? - Beau, dar cu moderaţie. - Atunci să vezi ce mişto e lunea - lunea bem ce vrem noi, vin, bere, lichioruri, whisky, rachiu, palincă, ţuică, absolut orice. - Da?! Păi atunci nu e chiar aşa de rău. - Da‘ stai să vezi, fumezi? - Fumez, dar moderat. - Păi atunci să vezi marţea nenică, marţi fumăm ca turcii - fumăm ţigări, narghilele, trabucuri, pipe, chiştoace, orice. - Ah, păi atunci nu e chiar aşa de rău. - Da‘ stai să vezi - îţi place să bei cafea? - Beau, dar doar câteva pe zi. - Păi să vezi atunci miercuri - miercuri bem cafea turcească, filtru, espresso, latte, caffe-frappe, ce vrem noi. - Meserie! M-am mai liniştit. - Auzi, zice drăcuşorul, eşti cumva homosexual? - Nu, nici gând, nici pomeneală. - Atunci s-ar putea să nu-ti prea placă joia.

 

 

Un bărbat moare şi ajunge în rai. După o lună de plictiseală totală i se adresează Domnului: - Doamne, vreau să văd şi Iadul. Se uită în iad, iar acolo – fete, distracţii, băutură, ţigări, droguri etc. - Doamne, vreau şi eu în Iad. - Imposibil, tu ai trăit o viaţă fără păcate, nu pot să te trimit în Iad, tot ce pot să fac, e să te învii pentru o săptămână. A înviat bărbatul şi imediat s-a apucat de băut, să se distreze cu fetele, să înjure, să bată pe oricare prinde. Pentru siguranţă, la sfârşitul săptămânii a violat şi o băbuţă de vreo 80 de ani. Moare şi se trezeşte iarăşi în rai. Dumnezeu: - Tu desigur, ai păcătuit foarte mult şi ai dus o viaţă în desfrâu, dar nu te pot trimite în iad. - De ce, Doamne? - Băbuţa aia, o ţii minte? Şi acum se roagă pentru tine şi îmi mulţumeşte că te-am trimis.

 

– Doamne, au venit nişte atei la Tine să-ţi ceară ajutorul. – Spune-le că nu exist.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😂 sa va vad la matematică...Afla cel mai mic număr natural de sase cifre diferite, mai mare decât cel mai mare număr natural de sase cifre cu cifra sutelor de mii 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Flower-Power a spus:

😂 sa va vad la matematică...Afla cel mai mic număr natural de sase cifre diferite, mai mare decât cel mai mare număr natural de sase cifre cu cifra sutelor de mii 5.

599999 deci cel mai mic, mai mare, cu cifre diferite: 

601234

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, September a spus:

599999 deci cel mai mic, mai mare, cu cifre diferite: 

601234

Daca era vara erai fericitul câștigător al unei ture relaxante cu moto. 🙂

FB_IMG_1633797432539.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trece Scufiţa Roşie prin pădure, să-i ducă bunicuţei de mâncare. Cum mergea ea aşa, îl vede pe Lup după un tufiş, stând pe vine şi cu ochii gata să-i sară din orbite.
-Scufiţă, ce-ai în coş?
-Cozonac, brânză, roşii.
-În ce ai pus cozonacul?
-Într-un ziar.
-Dă-l încoa…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...