Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1890

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1582

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intr-un avion de pasageri, un calator merge la baie. Toaleta barbatilor ocupata.

Sta, se fataie, incepe sa fluiere - tot ocupat. Stewardesei i se face mila de el si il conduce la toaleta femeilor, atentionandu-l sa nu apese nici un buton de acolo. Intra tipul, isi face nevoile, dar, ca barbatii, nu rezista vazand butoanele, si curiozitatea il indeamna sa apese primul buton: VC. Un vanticel caldut, cu boare de aprilie il mangaia prin partile ascunse.

- Oau, ce chestie tare!

Apasa si AP. O apa calduta il spala. Tipul deja excitat apasa si ultimul buton: SAT. Si se trezeste la spital.

- Sora, ce s-antamplat?

- Ati apasat butonul SAT.

- Si ce-nseamna?

- Schimbator Automat de Tampoane. Apropo, penisul il aveti sub perna.

Discuție între doi măcelari rămași singuri în prăvălie după plecarea unui bătrânel:
- Măi prietene, suntem colegi de atâta timp, furăm împreună și la cântar și Ia ambalaj oși Ia dat restul, mă rog, așa cum e specific breslei noastre, dar în fiecare săptămână vine bătrânul ăsta ponosit și-i dai un pachet de carne, așa pe de-a moaca. De ce?
- Băăăi, omul ăsta mi-a făcut atât de mult bine, încât îi sunt îndatorat până la moarte.
- Serios? Cum așa? Când?
- Când aveam 20 de ani și eram student Ia Politehnică, bătrânelul ăsta mi-a fost profesor. Și dacă n-avea el grijă să mă pice Ia examene, cine știe... ajungeam ... vreun amărât de inginer...

Un tânăr proaspăt căsătorit stă de vorbă cu un prieten de al lui:

- V-ați hotărât unde plecați în luna de miere ?

- Bă, am atârnat pe perete o hartă a globului pămîntesc și i-am spus soției mele să arunce o săgeată de darț in ea și oriunde ar cădea mergem 2 săptămâni.

- Wooow ce mișto. Și unde plecați?

- În spatele frigiderului.

 

 

 

- In curba asta mi-am pierdut viata...
- Ai de gand sa spui asta de fiecare data cand trecem prin fata bisericii unde ne-am casatorit?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După luna de miere.
- Iubitule, ce-ar fi să vindem motocicleta ta că acum ești însurat, nu crezi c-ar fi cazul s-o cam rărești cu escapadele cu prietenii tăi dubioși?
El o privește alb ca varul, cu o față terifiată.
- Dragul meu, ce ai? .. Te simți bine ?
- Ăă..,da..pentru o clipă mi s-a părut că vorbești ca defuncta mea soție.
- Poftiiim?? Ai mai fost însurat..?
- Nu. N-am mai fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMG-20220122-WA0021.jpg

IMG-20220123-WA0004.jpg

Gheorghe isi inmormanteaza soacra.

Vine omu‘ nostru acasa si cand sa deschida poarta ii pica o tigla in cap.

Gheorghe contrariat se uita spre cer:

- Ai si ajuns, scarba?!

 

 

 

 

2017

Bulă, împreună cu trei prieteni, cărau pe umeri un sicriu aşezat pe cant. Un alt prieten îi întreabă:
- Ce s-a întâmplat?
Bulă:
- O înmormântez pe soacră-mea.
- Săraca, Dumnezeu să o ierte... Da' de ce nu duceţi sicriul cum trebuie?
- Păi dacă o duc pe spate începe să sforăie!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadar Carmen

 

Cum n-am murit eu când eram mică... nu știu!

•pâine albă cu gem sau înmuiată în zahăr ... fără gluten, lactoza free sau fresh de portocale!

•grădinița in limba engleză... ( canci ), cel mult două, trei cuvinte în țigănește... asta dacă aveai “ norocul” să ai și ...

•Hahaha ... apa plată sau Évian?! măăă, gura direct la robinet

•casca pe bicicleta, cotiere și alte bazaconii, hm... îmi juleam genunchii și coatele până învățam să merg pe bicicleta lu’ bunicu ...

•FIFA, PlayStation?! țevi cu cornete de caiet, ziar sau ce mai găseam pe acolo... fotbal pe maidan... trăgeau părinții de noi să intrăm în casă, ăștea..acum ...

•azi, copiii se iau de la școli în mașini, înainte erai pămpălău sau fraier dacă venea mă- ta să te ia de la școală, râdea toata clasa de tine!

•acum dacă e “ fraier” îl duc la psiholog

•când luam bataie cu papucul mamei, o palmă... o urecheală zdravănă, nu apăream la știri că am fost maltratați...

•cam așa a fost atunci ... un lucru este interesant: o generație de oameni deștepți au ieșit dintr o generație de “țărani”, fără prea multă carte, care mergeau la biserica și erau modești.

Acum, dintr o generație plină de oameni “deștepți”, nici “țărani” nu ies din iei

By:vRs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...