Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Doi purici obiÂşnuiau să se întîlnească în fiecare an Âşi să-Âşi petreacă vacanța în Florida. Într-un an, unul dintre purici ajunge mierlit de frig "Brrrr, băga-mi-aÂş, am înghețat." "Ce-ai pățit?", îl întreabă prietenul lui. "Am călătorit toată noaptea în barba unui motociclist vitezoman din Jersey în Florida." "Păi aÂşa se călătoreÂşte în Florida? Stai să te învăț eu: mergi la aeroport, intri în bar, bei, mănînci, ocheÂşti o stewardesă blondă, meseriaÂşă, te cuibăreÂşti între floci, ztragi un pui de somn Âşi a doua zi eÂşti bine mersi în Florida."

Trece un an, cei doi se întîlnesc din nou. "Brrr, sînt înghețat, mor de frig." "Da' ce dracu' bă, nu ți-am explicat anul trecut ce să faci?!" "Ba da, Âşi am facut întocmai. M-am dus la aeroport, am intrat în bar, am mîncat, am băut, mi-am ochit o stewardesă meseriaÂşă, m-am cuibărit în flocii ei, am adormit Âşi dimineața m-am trezit în barba unui motociclist vitezoman în drum spre Florida"…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1892

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preafericitul Patriarh al Romaniei a murit la frageda varsta de 92 de ani, intr-un accident de parasutism.

 

Cam de prost gust gluma.Nu neaparat pt cine a fost ci mai ales pt ca era un om si el si stiam ca trebuie un pic de respect pt morti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://garnet.acns.fsu.edu/~bwc9865/funny/...;!!.gif

 

 

:bigstar:

 

--- Mesaj completat în 05 Aug 2007 15:42 -------------
Romania cea etern fascinanta :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curriculum Vitae al unuia dintre candidatii la functia de Manager General al B.O.R. (Bisericii Ortodoxe Romane), a.k.a. Patriarh: "Tanar manager, 70-80 ani, cunoscator a 2 limbi moarte, prima - vorbit, a doua- numai ascultat; Skills: - adus ploaia din vorbe, recitat Biblia pe fata si invers, posesor permis auto cat B, C si Dric; - putere de scarificiu pentru semeni, disponibilitatea de a ramane peste program, si dupa sfarsitul vietii, prin metempsihoza; - expert in organizarea de evenimente, training-uri, team-building-uri si a limbilor si pupatului in c**! Experienta anterioara: - ghicit trecutul, alungat vremea rea, ghicit in carti si cafea, afinitate pentru culoarea neagra, - reparatii electronice: icoane plangatoare si "ascultatoare", sfinti care trag cu ochiul marca Qungdao si Shanghai-mania `82, detinator centura galbena, albastra si rosie peste anteriu negru; - serviciul militar satisfacut cu F.B. la tragerile de noapte si B. la tragerile de seara a clopotelor. Espectante: - pachet salarial motivant, intre 1.000.000 RON - 1.500.000 RON/luna sau echivalentul in EURO (la cursul caselor de schimb valutar, NU BNR) - masina de servici, numai din gama: Audi Q7, VW Touareg sau BMW X5; - telefon de servici: cu abonament pe Orange, Vodafone, Zapp, Romtelecom, RDS, UPC, toate cartelele utilizabile pe un singur telefon; - laptop de servici,, cu wireless internet, OS. numai Linux sau macar Free BSD! Doamne ajuta(-mi)!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'ale clientilor

 

 

"am un connex go si vreau sa stiu cat impozit mai am"

 

 

"dau sa formez, se aude pic-pic, pic-pic, iar receptorul cade de pe ecran si imi apare din nou RO CONNEX "

 

''Imi spuneti si mie,va rog,cat costa mesageria daca mi-o pun?"

Eu:"Activarea serviciului este gratuita,va costa doar ascultarea mesajelor...."

El:"Daca nu ma costa nimic atunci vreau sa mi-o pun si eu.Ma invatati si pe mine cum sa mi-o pun,va rog?"

 

"eu sunt la abonament si luna trecuta mi-a venit , luna asta nu mi-a venit .Acum nu stiu de ce intarzie si sunt foarte ingrijorata. Ce sa fac sa-mi vina mai repede?"

 

"sint si eu la dumneavoastra si, stiti, mi s-a deblocat 'statura si cind tiu telefonu-n buzunar, imi apeleaza numerele din memoriu si ma trezesc consumindu-ma...."

 

"am facut si eu abonament si imi apar doar numerele de la politie , salvare, etc...

Numerele pritenilor mei cand apar in agenda?"

 

"Dupa ceva timp de pauza se aude:

EL: Alo, alo, cine sunteti?

EU: Rel. cu...

EL: aoleu! imi pare rau! eu n-am sunat! dar sunt la vanatoare de iepuri si eram prin tufisuri si s-o fi apasat ceva si...!"

 

"domle' am tinut factura pe coltul mesei si mi-a rontait-o cainele. Acu ce ma fac?"

 

"Eu: Primiti facturi detaliate?

Ea: Facturile le primesc foarte bine!"

 

"- va rog sa ma scuzati, poate o sa vi se para bizar, dar v-as ruga sa-mi spuneti ce ora este, in ce zi sintem, luna si an...."

 

"Cu cine am placerea sa vorbesc?

-Cu abonatul clientului!"

 

"D-ra, am si eu o cartela Connes Go abonamentala....!?!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Romania cea etern fascinanta

 

 

Undeva in slideshow am recunoscut barul "La cataua lesinata, biliard si dartz". Intamplator stiu unde e si chiar povestea numelui.

Barul e o bomba vis-a-vis de biserica greceasca unde sunt inmormantati destui pasoptisti, in Blaj. Se zice ca odata, a iesit din carciuma un betiv facut pulbere, care a decartat in fata barului, iar o catea, a apucat sa linga acolo, dupa obiceiul cainilor :burnout: si a lesinat.

 

biserica se vede in reflexia din vitrina

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blonda pasagera la propriu (naspa faza)

http://www.youtube.com/watch?v=YEUj3vIruHQ

si atentie la pipitze :P

http://www.youtube.com/watch?v=E5ttsXk0kGI

 

--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 13:30 -------------

In numele tuturor celor care nu simt nevoia stringenta de a se filma / expune pe net, au avut macar o relatie platonica cu o femeie, nu sunt complet paraplegici si au avut la un moment dat orice de-a face cu rock-ul, il declar pe baiatul asta BOLNAV!

Ptiu!

:burnout:

:hurt:

asta e tatal ridicolului ( si mama in acelasi timp) :)

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://megastar.primatv.ro/arhiva/16-10-2006/

 

Da' asta oare poate fi adevarat?

 

Deci am ras cu lacrimi :burnout: .....si culmea culmilor ii ca in ultimu clip, cel cu folclorul, penultimu om, cel cu mustata, ii politai la mine in cartier....fara misto....chiar ii....n-as fi crezut :hurt:

Oricum am ras cu mai multi prieteni de ne-a durut gatu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca s-a postat deja dar imi place mult bancul asta:

iepurasul si ursul la benzinarie ( vanzatoare o blonda pe la douaj de ani)

iepurasul: buna ziua, aveti Fanta roz?

vanzatoarea: nu

iepurasul catre urs: ai vazut ma ca nu toate au fanta roz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca s-a postat deja dar imi place mult bancul asta:

iepurasul si ursul la benzinarie ( vanzatoare o blonda pe la douaj de ani)

iepurasul: buna ziua, aveti Fanta roz?

vanzatoarea: nu

iepurasul catre urs: ai vazut ma ca nu toate au fanta roz?

cam asa era bancu'

Baietasul catre o vanzatoare: "sarumina, aveti fanta roz?" Vanzatoarea: "Draguta, noi toate avem fanta roz!"

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa era bancu'

Baietasul catre o vanzatoare: "sarumina, aveti fanta roz?" Vanzatoarea: "Draguta, noi toate avem fanta roz!"

:burnout:

eu asa l-am auzit, asa-l dau mai departe :)

:hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...