Sari la conținut

Bratianu 30.06.2015


SpeciaL
 Share

Postări Recomandate

A fost o zi 'buna'... Cum sa nu apreciezi traficul plin de personaje periculoase, mosi, soferachi de firma, fumei (am evitat la mustata una ieri care ii pusese gand rau troacei - si mai are si 4 roti si culoare dubioasa, de nu poti zice ca nu o vezi), bronzati din fabrica si ciutanei cu jeepuri de la taticu... Aveti grija de voi, zilnic vad situatii care se pot lasa cu zile bune de spitalizare sau mai rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.replicaonline.ro/accident-grav-pe-i-c-bratianu-un-motociclist-a-fost-lovit-de-o-autoutilitara-229032/

 

Acolo era acum ceva vreme (2-3 ani) linie intrerupta, dar au pus un giratoriu la 100 de metri sa zic, unde se poate intoarce in siguranta. Dar cand esti cu smecheria la purtator si te simti bo$$ de bo$$, asa se intampla. Pacat ca orice le-ar face, oricate accidente ar fi, oricat de grave, dobitocii nu invata nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost unul azi dimineata la 8:00 in Constanta cu un sofer in varsta de 75 de ani care nu a acordat prioritate motociclistului, am citit dimineata. Sa caut linkul


» Post actualizat in 30 Jun 2015 13:43


http://www.ziuaconstanta.ro/diverse/stiri-calde/un-motociclist-a-fost-accidentat-in-urma-cu-cateva-minute-554037.html

 

 

 

 

Link cu accidentul din topic

http://www.ziuaconstanta.ro/diverse/stiri-calde/un-motociclist-a-fost-lovit-pe-bulevardul-ic-bratianu-554064.html

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE pentru cei ce aleg sa mearga pe litoral , la soferii constanteni care nu au invatat: cum se semnalizeaza, cum se schimba banda , cum se trece printr-un sens giratoriu fara sa iti depasesti banda s.a.m.d....E GROAZNIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm cele spuse de @silvinio, ocazional mai am drum pe la Constanta si in judet, soferi ca acolo mai rar.
Rai fata de motociclisti, ar face destule sa te vada pe jos, in rest haos; si in judet pe drumurile necirculate si mai mici sunt beti, ca stare naturala de conservare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca bizonii din traficul bucurestean sunt obisnuiti cu motociclistii si nu dau doi bani pe ei cand intorc pe dubla continua, cand habar nu au de ce sunt desenate niste margcaje albe pe sosea, s.a.

Mare atentie daca mergeti in Constanta vara si este plin de bucuresteni !

 

Trebuie sa cascam bine ochii pe doua roti ca nu ne apara nimeni, indiferent de oras !!!

Editat de alecsutzyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te ataca @alecsutzyu

In Timis pe sosea cand depaseste unu trebuie sa ai in vedere ca mai sunt cel putin 3 dupa el indiferent de conditii.
Dar totusi in Constanta fata de Bucuresti tot simt o rautate mai mare din partea soferilor, in capitala e doar haos general, punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar totusi in Constanta fata de Bucuresti tot simt o rautate mai mare din partea soferilor,

 

Mi s-a intamplat si mie... a tras cu pusca dupa mine cand a vazut ca nu ma poate da pe jos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mi s-a intamplat si mie... a tras cu pusca dupa mine cand a vazut ca nu ma poate da pe jos!

Vestul salbatic modern, nu ai cal, dar ai motor, nu te pune jos cu masina, trage cu pusca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma atac. Sunt constantean,dar de 3 ani de zile tocesc cauciucurile la motoreta pe soselele din București, iar vara cand ma duc in Constanța dau de bizonii din București....

Asta e tara in care traim. Astia sunt oamenii pe care ii întâlnim in trafic.

 

Sănătate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma atac. Sunt constantean,dar de 3 ani de zile tocesc cauciucurile la motoreta pe soselele din București, iar vara cand ma duc in Constanța dau de bizonii din București....

Asta e tara in care traim. Astia sunt oamenii pe care ii întâlnim in trafic.

 

Omul are oarecare dreptate, dar pana la 'rai fata de motociclisti' mai cu seama de alte locatii, e ceva distanta. Orasul e mic, masini multe, semafoare multe si nesincronizate, plus un numar variabil de cretini (locali sau importa(n)ti), e scenariul ideal de a te enerva (daca esti slab cu psihicu) sau a face boroboate daca esti cu gandul la 'ale tale'. Unii oameni nu sunt facuti pt soferie, nu au capacitate mentala pt. asa ceva si pt. situatiile care intervin, dar legislatia e permisiva, examenul mult prea usor, analizele superficiale. Per total, la nivel de tara (nu regiuni), se face vizibila rautatea (desi e mai degraba indisciplina si lipsa de respect fata de semeni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE pentru cei ce aleg sa mearga pe litoral , la soferii constanteni care nu au invatat: cum se semnalizeaza, cum se schimba banda , cum se trece printr-un sens giratoriu fara sa iti depasesti banda s.a.m.d....E GROAZNIC!

Sa vezi cand scapa bucurestenii cum e !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand merg cu motoreta am frica de traficul de Constanta, dar imi place cel de Bucuresti.

Cand merg cu masina turbez in Bucuresti, dar sunt "aproape" fara stres in Constanta.

Aaaa da, constantenii habar nu au ce este un sens giratoriu si cu ce se mananca. Regula e intarita cu atat mai mult daca ai bmw, camasa deschisa pana la buric, chelie, ceafa, ochelari de soare, ghiuluri si mergi pe banda 2 sau 3 cu 20km la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand merg cu motoreta am frica de traficul de Constanta, dar imi place cel de Bucuresti.

Cand merg cu masina turbez in Bucuresti, dar sunt "aproape" fara stres in Constanta.

Aaaa da, constantenii habar nu au ce este un sens giratoriu si cu ce se mananca. Regula e intarita cu atat mai mult daca ai bmw, camasa deschisa pana la buric, chelie, ceafa, ochelari de soare, ghiuluri si mergi pe banda 2 sau 3 cu 20km la ora.

Nu ai mentionat cruciulitele atarnate de oglina . . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand merg cu motoreta am frica de traficul de Constanta, dar imi place cel de Bucuresti.

Cand merg cu masina turbez in Bucuresti, dar sunt "aproape" fara stres in Constanta.

Aaaa da, constantenii habar nu au ce este un sens giratoriu si cu ce se mananca. Regula e intarita cu atat mai mult daca ai bmw, camasa deschisa pana la buric, chelie, ceafa, ochelari de soare, ghiuluri si mergi pe banda 2 sau 3 cu 20km la ora.

 

Stai tu calm ca daca procedezi cum trebuie, risti sa ti-o iei in giratoriu indiferent de locatie, chit ca-i Sulina chit ca e Nadlac, ca romanu nu stie cum se circula in giratoriu si nu stie nici macar sa isi tina amarata aia de banda.

 

Ne plac generalizarile, ne plac si sa radem de 'ai cu bmw ca se ataca din cauza unui fier, dar daca suntem seriosi, deja inseamna ca problema e in alta parte si cam suntem in aceeasi galeata cu bemveotii, huh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...