Sari la conținut

Tura de automotivare - Incepator - 3571 km - 27.06.2015 - 05.07.2015


Postări Recomandate

Foarte frumoasa tura! :) Felicitari :10:

 

Ai apucat sa calculezi cam cat te-a dus benzina, cazarea etc.?

 

Benzina: 900 lei

Cazare: 455 lei (o noapte am dormit la niste prieteni din Resita) - Acesta ar fi pretul doar pentru cazare.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-ne te rog pe unde ai innoptat in fiecare zi de raid.

 

Te invidiez omule !

Anul asta nu am asa multe zile libere, dar anul viitor imi iau 2 sapt libere si voi face exact acelasi traseu.

Ori singur pe mobra, ori cu masina si familia, vad eu.

 

1500 ( gas si cazare ) + sa zicem inca 500 mancarea ( sau mai mult ), eu zic ca e super bine pt o tura de 10 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-ne te rog pe unde ai innoptat in fiecare zi de raid.

 

Te invidiez omule !

Anul asta nu am asa multe zile libere, dar anul viitor imi iau 2 sapt libere si voi face exact acelasi traseu.

Ori singur pe mobra, ori cu masina si familia, vad eu.

 

1500 ( gas si cazare ) + sa zicem inca 500 mancarea ( sau mai mult ), eu zic ca e super bine pt o tura de 10 zile.

 

Am mers pe ideea ca ma voi caza acolo unde voi simti ca ma lasa puterile / vine noaptea. :)

 

In prima noapte: Hanul Hotarul Ciucului - Iesirea din Bixad (pana in Baile Tusnad)

A doua noapte: Pensiunea Otto - Biertan (o pensiune modesta, dar nu aveam multe alternative).

A treia noapte: Vila Ursu (la 300 de metri de Manastirea Tismana)

A patra noapte: la prieteni in Resita

A cincea noapte: Chiscau (Pestera Ursilor) - prima pensiune de pe partea stanga (nu am retinut numele) - o pensiune noua

A sasea noapte: Rachitele (inrcandu-ma de la cascada Valul Miresei, prima sau a doua pensiune de pe partea stanga - ATENTIE: Nu exista semnal la nicio companie de telefonie mobila!

A saptea noapte: Borsa - nu retin numele pensiunii, dar a fost o pensiune foarte frumoasa (vis-a-vis de Benzinaria OMV)

A opta noapte: Capataneni (in primul sat de dupa barajul Vidraru) - nu retin numele - sunt foarte multe pensiuni in Capataneni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Felicitari!!! Bravo! cum zicea un coleg mai sus, ma bucur sa vad ca lumea se plimba prin tara si nu pe bulevarde. Avem o tara prea frumoasa ca sa nu o vizitam. Felicitari!

Vreau sa iti calc si eu pe urme, dar in septembrie 18-28 septembrie.

 

Traseu:

Probabil ca o sa te intreb si eu ceva detalii dar asta cand o sa am timp sa fac traseul mai in detaliu.
Editat de Straic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 


 

Felicitari!!! Bravo! cum zicea un coleg mai sus, ma bucur sa vad ca lumea se plimba prin tara si nu pe bulevarde. Avem o tara prea frumoasa ca sa nu o vizitam. Felicitari!

Vreau sa iti calc si eu pe urme, dar in septembrie 18-28 septembrie.

 

Traseu:

Probabil ca o sa te intreb si eu ceva detalii dar asta cand o sa am timp sa fac traseul mai in detaliu.

 

Salut. la traseul 1 eu as alege doua variante:
1. varianta rosie
2. varianta verde

post-89476-0-64304700-1439409001_thumb.png

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Felicitari!!! Bravo! cum zicea un coleg mai sus, ma bucur sa vad ca lumea se plimba prin tara si nu pe bulevarde. Avem o tara prea frumoasa ca sa nu o vizitam. Felicitari!

Vreau sa iti calc si eu pe urme, dar in septembrie 18-28 septembrie.

 

Traseu:

Probabil ca o sa te intreb si eu ceva detalii dar asta cand o sa am timp sa fac traseul mai in detaliu.

 

Mi-ar face placere. Chiar te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Frumoasa tura prin tara , cu siguranta vor fi multi care si-ar dorii o asa plimbare si putini care chiar o s-o faca printre care sper ca ma voi enumera si eu anul asta...iti doresc plimbari la fel de interesante si frumoase in anii viitori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa tura prin tara , cu siguranta vor fi multi care si-ar dorii o asa plimbare si putini care chiar o s-o faca printre care sper ca ma voi enumera si eu anul asta...iti doresc plimbari la fel de interesante si frumoase in anii viitori!

 

Am creionat niste iesiri pentru anul acesta. Sper sa reusesc sa fac ceea ce mi-am propus.

Cert este ca in Romania sunt foarte multe locuri de vazut. Timp si bani sa avem.

Voi reveni cu noi experiente, cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...