Sari la conținut

radare undercover


kawazaki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa'mi bag za cuc in neamu lor de politie boschetara!

 

Foarte eficienti sunt sa ia banii din buzunarele noastre ... ca altceva nu's capabili sa faca f*%^i ingura de hoti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in constanta sunt de mult 3 loganuri undercover berline de culori diferite alb galben si rosu parca fara nici un fel de insemn

Loganuri ,de diverse culori , am mai vazut si eu pe la iesirile din Bucuresti dar Opel Astra,nu :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au reinventat radaru pe naspa.

in loc sa previna - jefuiesc.

 

Personal ma uit pe bordul masinilor pe care le depasesc de cand ma stiu. era o vreme cand pe logan neinscriptionat avau folii negre pe spate sa nu poti sa vezi.

 

La bucuresti mai au chiar si o solenza - sta pe centura intre pipera si otopeni, dupa ce treci de unitate si paduricea cu curve spre otopeni. te ia din spate ca acolo se merge ff tare si cand vezi ce e inauntru deja e tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt noi, sunt aceleasi care erau acum ceva ani la panda pe marginea drumului. au iesit iarasi la vedere decand nu mai are lumea detectoarele de radar.

Au pe ele aparatele model vechi care se puteau detecta de peste mari si tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

177km/h pe un drum european circulat, va mirati de ce sunt atatea accidente, oricat de pilot esti, viteza este prea mare pt a evita un berbec care taia calea sau face alte magarii.Legat de radare sunt total de acord cu ele , daca gresesti platesti, nimeni nu iti baga pe gat viteza aia.Weekendu trecut am fost la unguri iar pe autostrada am vazut un gsxr( nr de ro) si culmea putea sa mearga legal cu 130, daca era pe pamant romanesc nu cred ca vedeam ce nr are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

177km/h pe un drum european circulat, va mirati de ce sunt atatea accidente, oricat de pilot esti, viteza este prea mare pt a evita un berbec care taia calea sau face alte magarii.Legat de radare sunt total de acord cu ele , daca gresesti platesti, nimeni nu iti baga pe gat viteza aia.Weekendu trecut am fost la unguri iar pe autostrada am vazut un gsxr( nr de ro) si culmea putea sa mearga legal cu 130, daca era pe pamant romanesc nu cred ca vedeam ce nr are.

da, cam mult 177km/h, daca era singur pe autostrada..mai mergea.

toti se cumnintesc cand ies din tara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa'mi bag za cuc in neamu lor de politie boschetara!

 

Foarte eficienti sunt sa ia banii din buzunarele noastre ... ca altceva nu's capabili sa faca f*%^i ingura de hoti!

 

ba da esti mai rau ca o baba.... ce ti se pare asa anormal ca l-a ars pe ala cu 177 km/h? Ai vazut sa-l prinda pe vreunu care mergea cu 90 in zona de 100 si sa-i dea amenda?

 

Legal procedeaza corect..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, cam mult 177km/h, daca era singur pe autostrada..mai mergea.

toti se cumnintesc cand ies din tara :)

Anul trecut am fost cu masina pana la Sibiu, am mers putin pe portiunea de autostrada, la un moment dat am dat sa depasesc o masina mica de pe banda 1, m-am asigurat , nu am vazut nimic in spate, autostrada era putin inclinata, in urmatoarele secunde am vazut un far in spate claxoane,gesturi.....Nu mai are rost sa specific viteza eu i-am facut un singur semn la cap colegului motociclist.Daca se infigea cine era de vina....conservarul ca nu s-a asigurat si nu avea senzori de distanta/viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru!

 

De 100 ori mai multe radare pe șosele, de 1000 de ori mai multe permise suspendate și amenzi date.

Cu cât mai puțini vitezomani pe drumurile publice, cu atât mai puțin sânge pe asfalt, cruci pe marginea șoselelor și ripuri pe forumuri.

Și, din păcate, de multe ori sângele e nevinovat, întins pe jos din cauza unor zmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

177km/h pe un drum european circulat, va mirati de ce sunt atatea accidente, oricat de pilot esti, viteza este prea mare pt a evita un berbec care taia calea sau face alte magarii.Legat de radare sunt total de acord cu ele , daca gresesti platesti, nimeni nu iti baga pe gat viteza aia.Weekendu trecut am fost la unguri iar pe autostrada am vazut un gsxr( nr de ro) si culmea putea sa mearga legal cu 130, daca era pe pamant romanesc nu cred ca vedeam ce nr are.

 

Iar tu esti alt destept. Ai mers pe sectorul ala de drum ca sa-ti dai cu parerea cat de safe sau unsafe e? Tu cred ca esti maica TereZa si merg chiar cu 10 km/h sub limita legala.

 

Sunt curios astia care aveti speed,cum aveti tupeul sa deschideti gura... v-ati luat speed ca sa mergeti la promenada? sau nu zi, va dati DOAR pe pista, nu-i asa?

 

hai sa nu mai fim ipocriti atata....

 

 

Cand va vad cum apareti ca niste moralisti, ca niste justitiari :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da esti mai rau ca o baba.... ce ti se pare asa anormal ca l-a ars pe ala cu 177 km/h? Ai vazut sa-l prinda pe vreunu care mergea cu 90 in zona de 100 si sa-i dea amenda?

 

Legal procedeaza corect..

sa l arda ca mergea prea incet :))) cred ca mai bine ziceai cu 110-120 in zona de 100

» Post actualizat in 09 Jul 2015 07:27

Anul trecut am fost cu masina pana la Sibiu, am mers putin pe portiunea de autostrada, la un moment dat am dat sa depasesc o masina mica de pe banda 1, m-am asigurat , nu am vazut nimic in spate, autostrada era putin inclinata, in urmatoarele secunde am vazut un far in spate claxoane,gesturi.....Nu mai are rost sa specific viteza eu i-am facut un singur semn la cap colegului motociclist.Daca se infigea cine era de vina....conservarul ca nu s-a asigurat si nu avea senzori de distanta/viteza.

da si asta e adevarat, ai dreacu apar astia de unde nu te astepti :)))).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru!

 

De 100 ori mai multe radare pe șosele, de 1000 de ori mai multe permise suspendate și amenzi date.

Cu cât mai puțini vitezomani pe drumurile publice, cu atât mai puțin sânge pe asfalt, cruci pe marginea șoselelor și ripuri pe forumuri.

Și, din păcate, de multe ori sângele e nevinovat, întins pe jos din cauza unor zmei.

Si eu sunt pentru,dar sa mai stea si in afara masinii,sa ii vedem pe strada,sa ii vada si soferii,nu numai la panda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar tu esti alt destept. Ai mers pe sectorul ala de drum ca sa-ti dai cu parerea cat de safe sau unsafe e? Tu cred ca esti maica TereZa si merg chiar cu 10 km/h sub limita legala.

 

Sunt curios astia care aveti speed,cum aveti tupeul sa deschideti gura... v-ati luat speed ca sa mergeti la promenada? sau nu zi, va dati DOAR pe pista, nu-i asa?

 

hai sa nu mai fim ipocriti atata....

 

 

Cand va vad cum apareti ca niste moralisti, ca niste justitiari :))))

Niciodata pe drumuri circulate, scapari mai am si eu dar in locuri libere si cu vizibilitate, in filmare se vede clar cate masini erau pe drum, cum depaseste.Iar de cand am copilot in spate rar s-a depasit viteza de 120km si asta doar in depasiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in loc sa previna - jefuiesc.

Simplu, exact si la obiect. Nu stiu cati vor intelege din ce spui tu aici sau ce.

 

Iar pt cei care fac comparatii cu ce e afara, comparati totul, nu doar ce vreti. De la sistemul de invatamant, social, educatie, nivel de trai, sosele si multe altele.

Si as putea dezvolta discutia la un alt nivel pt cei ce vad in afara cutiei.

 

Ca sa nu uit:

sex oral garda!!!

sex oral siguranta si incredere!!!

post-79005-0-61975300-1436427487_thumb.jpg

Editat de Kza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi sigur, ai văzut tu pisică cu clopoței sătulă de șoareci???

 

E o vorbă veche, în popor, 'frica păzește bostănăria'. Dacă știi că poate fi un radar oriunde, lași gazul sau pedala mai ușor peste tot. Și se ajunge la un rezultat bun și la un trafic mai liniștit pe toate șoselele.


» Post actualizat in 09 Jul 2015 07:45


Si as putea dezvolta discutia la un alt nivel pt cei ce vad in afara cutiei.

Ca sa nu uit:
sex oral garda!!!
sex oral siguranta si incredere!!!

 

Asta înseamnă, pentru tine, TOTB???? Ești cul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se combate!!

Bai fratilor spuneti-mi si mie unde ati vazut prin occidentul civilizat Politia cu masini inscriptionate la vedere, stand frumos cu radarul, eventual panouri de avertizare ''Achtung RADAR'' sau cine stie ce.

Pe cati i-am vazut in Ungaria, Austria, Germania, Polonia etc (nu vorbim de cele automate) stateau prin cate o parcare, sau o zona cu restrictie de viteza, cu pistol radar. Astia nu stau la panda? Nooo! Astia sunt occidentali care fac preventie!

Atitudine tipica de roman: in tara se merge ''cum vrea plua mea'' cum a spus un confrate, dar cand se iese din tara toti stau cuminiti in rand cu ceilalti si se minuneaza ce civilizat se circula incepind din Ungaria incolo.

Ia spune ZIDU-le, aia din Ungaria cand stau la pinda in parcari jefuiesc sau previn? Si acolo se circula frumos si legal de pe vremea cand nu existau autostrazi.

KZA, dupa mintea ta, daca nu exista autostrada, invatamant, sistem social etc ai dreptul sa incalci legea? Si daca militianul te prinde este un jegos care a stat la panda?

Pai asa si hotii care iti sparg casa au dreptul sa o faca. Si mai au dreptul sa fie suparati pe militia care a stat la pinda si i-a prins la furat. Sau aici se aplica alte standarde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai interpretat total gresit. Cand vor exista toate astea, va exista si buna crestere si bun simt si preventia, iar legea nu va mai fi incalcata atunci.

Eu nu inteleg de ce va comparati cu vestuk europei cand romania cu r e la ani lumina ca in star trek de ele. E ca si cum eu as vrea sa fiu comparat cu un intelectual, eu fiind un prost.

Hai sa lasam gradina altuia si sa aven grija de a noastra.

 

 

Si nu, nu subt cul. Cei ce sunt cul se uita la Capatos.

Editat de Kza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu radarele cred ca e ok pt masini,pt motociclisti problema mare e circulatia prin oras acolo unde politia lasa toti taximetristi sa intoarca pe linie dubla continua sau sa treca pe dupa refugiul de tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"tare rau,eu am un kawasaki ninja zx10r nu i-am dat mult ca sunt incepator dar mam dus cu el in 210 si la 19 ani ai mei zic ca e destul, si nu am inca permis:))"

 

Asa se merge.... din pacate in ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata pe drumuri circulate, scapari mai am si eu dar in locuri libere si cu vizibilitate, in filmare se vede clar cate masini erau pe drum, cum depaseste.Iar de cand am copilot in spate rar s-a depasit viteza de 120km si asta doar in depasiri.

 

ceea ce vezi tu un filmare nu e 177km/h...

 

ma ierti ca-ti pun o intrebare, tu ce motocicleta detii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...