Sari la conținut

Excursie in Alpi


JustDoIt
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa fac o tura de o saptamana prin Alpi , mai exact in Austria, in Tirolul de Sud ( N. Italiei ) si in estul Elvetiei zona St. Moritz. Anul trecut am facut un traseu asemanator, Stelvio, Silvaplana, Passo Giovo, Gavia, Brennerpass etc.

Cazarea va fi in camping, cu cortul, deci as avea nevoie de niste informatii , recomandari despre camping-urile in care ati stat cei care ati mai fost prin zona. De asemenea, daca aveti o idee/recomandare de drumuri si pasuri frumoase prin zona, va rog sa o impartasiti.

 

Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camping nu stiu, dar ai cascada krimnl pass thor, fernpass statiunile zell am see, kitzbuhel, kaprun si de la innsbruck poti face o excursie de 140 km pe sens pana la castelele

Neushweinstein si Hohenshwangau , intri 10 km in germania. Scuze daca am stalcit nume. din ce am vazut sambata se aduna din mai multe sate si fac seara traditionala tiroleza mai pe la toate pensiunile. Eu am stat in regiunea muhltal niederau, oberau, la 17 km de urcat de la Worgel. Am uitat de fabrica swaroski

Editat de Furia_soselei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de campinguri - http://en.camping.info/

si mai bun decat asta este: http://www.archiescampings.eu/ cu precizarea ca informatiile se pot downloada gratis in orice format de gps existent si ca exista aplicatii (platite, pana in 3 euro) pt iOS si Android. Contine peste 30.000 de campinguri din europa si se updateaza saptamanal.

 

Legat de trasee, e plin pe forum de informatii - numai daca cauti topicurile userului "khk" ai de 10 concedii. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...