Sari la conținut

scoala moto


reverend
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Un amic vrea sa se apuce de scoala moto in iasi. La cine? Unde? cit costa? cit dureaza? etc

 

Cu cit mai multe informatii ( si cit mai actuale) cu atit mai bine.

 

Ms anticipat.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Posibilitatile pentru A ar fi cam asa :

 

Tody Family - instr. Razvan Luca - Honda Hornet 600

Auto Fany - instr. Stefan Burlacu - Honda Hornet 600

Auto Criss - instr. Cristian Racovita - Suzuki SV650 N

Titi Bas - instr. ? - Suzuki SV650 N.

Automobilistul - nu mai stiu absolut nimic despre dansii, daca mai instruiesc pentru categoria A sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membru din 2009 si nu ai dat un search ?

 

/index.php?/topic/419277-scoala-moto-in-iasi/

 

Shame on you !

mea culpa, dar ms

» Post actualizat in 11 Jul 2015 13:51

Salut.

Posibilitatile pentru A ar fi cam asa :

 

Tody Family - instr. Razvan Luca - Honda Hornet 600

Auto Fany - instr. Stefan Burlacu - Honda Hornet 600

Auto Criss - instr. Cristian Racovita - Suzuki SV650 N

Titi Bas - instr. ? - Suzuki SV650 N.

Automobilistul - nu mai stiu absolut nimic despre dansii, daca mai instruiesc pentru categoria A sau nu.

ms fain radule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recomand - Auto Criss - instr. Andrei - Suzuki SV650 N

NU recomand Tody Family

Nu inteleg de ce nu recomanzi Tody? Nu zic ca Andrei nu e un instructor bun, dar si Razvan de la Tody e foarte ok, omul e mai dintr-o bucata dar asta nu il face un instructor ineficient. Prietena mea a facut cu el, prima fata dupa schimbarea legislatiei (AM, A1, A2, A) si a luat A-ul din prima(sala, poligon si oras), asta in conditiile in care legislatia nu era inca inteleasa bine de toata lumea, scoala de soferi avea inca poligonul in Dancu(poligon mai mic, neconform cu prevederile legale iar asfaltul de acolo era vai de el). Din nou Razvan e mai dintr-o bucata ca om, am vazut ce fel lucreaza, am vazut ca isi da interesul si la final am vazut si rezultatele; nimeni nu e perfect(oricum termenul de perfect variaza de la o persoana la alta), personal il vad pe Razvan ca un om care isi da cu adevarat interesul vis a vie de ceea ce face. Despre conducerea scolii ... nu cred ca e asa important, instructorul e cel in baza caruia te pui, nu patronul.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce nu recomanzi Tody? Nu zic ca Andrei nu e un instructor bun, dar si Razvan de la Tody e foarte ok, omul e mai dintr-o bucata dar asta nu il face un instructor ineficient. Prietena mea a facut cu el, prima fata dupa schimbarea legislatiei (AM, A1, A2, A) si a luat A-ul din prima(sala, poligon si oras), asta in conditiile in care legislatia nu era inca inteleasa bine de toata lumea, scoala de soferi avea inca poligonul in Dancu(poligon mai mic, neconform cu prevederile legale iar asfaltul de acolo era vai de el). Din nou Razvan e mai dintr-o bucata ca om, am vazut ce fel lucreaza, am vazut ca isi da interesul si la final am vazut si rezultatele; nimeni nu e perfect(oricum termenul de perfect variaza de la o persoana la alta), personal il vad pe Razvan ca un om care isi da cu adevarat interesul vis a vie de ceea ce face. Despre conducerea scolii ... nu cred ca e asa important, instructorul e cel in baza caruia te pui, nu patronul.

 

De acord. Cine nu merge la Tody ca e Razvan mai din topor, poate sa-si faca mai bine o programare la coafor. Razvan este un instructor foarte bun, care se implica pentru cursant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu mi s-a parut mai mult decat din topor , mi s-a parut ghertoi de-a dreptu .

In fine da nu despre era vorba, problema mea a aparut in momentu cand am zis sa programam urmatoarea sedinta . "Nu , ca nu facem asa , ma suni peste doua zile vedem atunci " . Hai nu serios ... Numa tu ai program ??

Si apoi de ce sa facem compromisuri cand e vorba de banii nostri? iar in cazul de fata nu putini . "Merge si asa ", nu ? :)))

Si nu e singurul instructor care-si face orele , crede-ma sunt mai buni .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Iulian Am ajuns sa cred ca nu e vorba de program, cu cat te lungesc oamenii mai mult, cu atat sunt scutiti de facut plinul la motor, si se pare ca e foame mare...

Acelasi comportament il are si Titi Bas, si daca nu iei din prima are aroganta sa iti ceara bani pe orele suplimentare pe care trebuie sa le mai faci, chiar daca tu ai facut putine ore din cele promise...

Mentalitate de roman flamand..

Editat de lionx1987
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat din prima permisul, scoala am facut-o la Tody. Eu nu zic ca totul e perfect la ei dar ma declar multumit. Cand am dat eu am fost 6 si toti am trecut. La examenul de dinainte au dat 8 oameni si toti au trecut. Evident ca se mai si pica la examen dar cred ca rata de promovare e OK si se datoreaza in cea mai mare parte lui Razvan. Am facut o sedinta pana si in duminica de dinaintea examenului (toti cei care eram programati a doua zi), si nu pentru ca era nevoie ci pentru ca Razvan e interesat sa faci poligonul la examen.

 

[...] problema mea a aparut in momentu cand am zis sa programam urmatoarea sedinta . "Nu , ca nu facem asa , ma suni peste doua zile vedem atunci " . Hai nu serios ... Numa tu ai program ??

Omu' lucreaza la poligon o zi din doua si face programarile intre 8 si 9 dimineata, in zilele in care e acolo. Personal nu am avut mari probleme in a prinde o programare cand am vrut eu (s-a intamplat o data sau de doua ori sa fie altcineva deja programat si am venit cu o ora mai tarziu).

 

[...] cu cat te lungesc oamenii mai mult, cu atat sunt scutiti de facut plinul la motor, si se pare ca e foame mare...

Eu m-am intins cu scoala de la inceputul lui mai pana la finalul lui iulie. Habar n-am cate sedinte am facut dar banuiesc ca am fost de peste 20 de ori la poligon. Consider ca motivele pentru care Razvan lucreaza o zi si sta una nu il privesc decat pe el dar nu mi s-a parut nerezonabil programul.

 

O problema la Tody ar fi ca orele de oras sunt foarte putine, mai ales pentru cei care nu au alta categorie. Eu am fost de trei ori in trafic (din care o sedinta a fost ora suplimentara) si mi se pare extraordinar de putin, mai ales ca nu aveam permis de B. Daca era dupa mine faceam mai multe ore dar nu a fost posibil. Stefan, instructorul pentru oras, mi s-a parut un tip foarte OK si care isi stie meseria dar sta foarte prost cu timpul.

Editat de Razen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu mi s-a parut mai mult decat din topor , mi s-a parut ghertoi de-a dreptu .

In fine da nu despre era vorba, problema mea a aparut in momentu cand am zis sa programam urmatoarea sedinta . "Nu , ca nu facem asa , ma suni peste doua zile vedem atunci " . Hai nu serios ... Numa tu ai program ??

Si apoi de ce sa facem compromisuri cand e vorba de banii nostri? iar in cazul de fata nu putini . "Merge si asa ", nu ? :)))

Si nu e singurul instructor care-si face orele , crede-ma sunt mai buni .

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:35

Omu mi s-a parut mai mult decat din topor , mi s-a parut ghertoi de-a dreptu .

In fine da nu despre era vorba, problema mea a aparut in momentu cand am zis sa programam urmatoarea sedinta . "Nu , ca nu facem asa , ma suni peste doua zile vedem atunci " . Hai nu serios ... Numa tu ai program ??

Si apoi de ce sa facem compromisuri cand e vorba de banii nostri? iar in cazul de fata nu putini . "Merge si asa ", nu ? :)))

Si nu e singurul instructor care-si face orele , crede-ma sunt mai buni .

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:39

De cand iti permițimai nebunule din coceni să vb așa!!!???ne cunoaștem mai bulangiule de vb așa sau te-a învățat Racoviță sa vb așa...?ai venit de 2 ori la poligon și credeai ca școala se face pe caraiala???pai cand ai achitat dosarul ca ai cerut sa te retragi atunvi ai și plătit, până atunci ai așteptat sa faci rost de bani...saracule

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:42

Poti sa iti dai cu părerea si sa spui ce dorești dar ia-ti control când vb ,ca jicnesti si te incadrezi gresit si ai sa te lovesti la pasarica....

» Post actualizat in 05 Aug 2015 04:13

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:35

 

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:39

De cand iti permiți mai nebunule din coceni să vb așa!!!???ne cunoaștem mai b_ _ _ _ _ _e de vb așa sau te-a învățat Racoviță sa vb așa...?ai venit de 2 ori la poligon și credeai ca școala se face pe caraiala???pai cand ai achitat dosarul ca ai cerut sa te retragi atunc

 

 

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:35

 

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:39

De cand iti permițimai nebunule din coceni să vb așa!!!???ne cunoaștem mai bulangiule de vb așa sau te-a învățat Racoviță sa vb așa...?ai venit de 2 ori la poligon și credeai ca școala se face pe caraiala???pai cand ai achitat dosarul ca ai cerut sa te retragi atunvi ai și plătit, până atunci ai așteptat sa faci rost de bani...saracule

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:42

Poti sa iti dai cu părerea si sa spui ce dorești dar ia-ti control când vb ,ca jicnesti si te incadrezi gresit si ai sa te lovesti la pasarica....

i ai și plătit, până atunci ai așteptat sa faci rost de bani...saracule

» Post actualizat in 04 Aug 2015 12:42

Poti sa iti dai cu părerea si sa spui ce dorești dar ia-ti control când vb ,ca jicnesti si te incadrezi gresit si ai sa te lovesti la pasarica....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu trebuie sa fii si tu un fan de al lui Racoviță...dar muschetari in spatele tastaturii sunt destui...

» Post actualizat in 06 Aug 2015 08:02

Vezi ca sunt școli care se fac pe "câŕâială" și pe datorie...eu nu muncesc pe datorie și nici pt țepari...

» Post actualizat in 06 Aug 2015 09:17

Bine ca nu sunt mulți ca voi care caută școli de calitate și nu de cantitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Bună ziua și bine v-am găsit ! De anul care vine voi fi instructor de poligon principal, la Școala de Șoferi VIOVAS , https://www.facebook.com/viovas.ro/?fref=ts , iar instructor de colaborare cu fosta școală AUTO TODY FAMILY.... Știu că pentru mulți sau cei mai mulți , nu interesează ce spun sau da , dar sunt o fire care mă consum (cam coleric) pentru fiecare elev și cred că de asta o să și crap într-o zi...că îmi dau sufletul pe poligon și vreau ca fiecare elev de al meu să fie ADMIS (deși nu tot timpul îmi iese..). Știu că nimeni nu e PERFECT , cu atât mai mult eu și nu pot mulțumi pe toată LUMEA , iar GURA LUMII numai PĂMÂNTUL o poate astupa....ASFALT USCAT la toată lumea !!!!

Editat de razvantody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...