Sari la conținut

Postări Recomandate

Poate mai putini stiu ca aviatorul Adian Iovan, decedat din pacate in multi-mediatizatul Accident din Apuseni, incercand (si reusind) sa salveze (aproape toti) pasagerii a fost si motociclist. A facut parte din grupul mai putin afisat public, acela de motociclisti-aviatori, alaturi de alte nume grele ale aviatiei. Adevarul este ca motociclismul si aviatia merg mana in mana.

 

Sotia dumnealui, binecunoscuta Romanita Iovan, prin Asociatia Adrian Iovan (ONG) a cerut si obtinut aprobarea pentru un Mars Comemorativ Moto, in limita a 500 motociclete, cu urmatoarele detalii:

- data si ora: 19 Iulie, intervalul 12:30 - 13:10

- adunarea participantilor : 11:30; plecare :12:30

- loc intalnire: Piata Operei (parcare din centru) Bucuresti

- traseu: Piata Operei - Spaiul Independentei - Stada Stirbei Voda - Piata Buzesti - Piata Victoriei - Bulevardul Aviatorilor - Piata Aviatorilor - Statuia Aviatorilor.

 

Pentru motociclistii care l-au cunoscut sau pentru cei care l-au apreciat ca si om, motociclist sau aviator va fi o buna ocazie de reamintre. Cu aceasta ocazie o sa puteti cunoaste si alti aviatori motociclisti (care nu vor fi in cursa la acel moment) si care de obicei stau mai retrasi.

 

Va multumimpost-3201-0-00957800-1437031434_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il apreciez" si ca posesor de arma!!!

singurul caz' care a iesit OK dupa ce a impuscat un om cu arma de vanatoare in casa /gard in spate

o sa vina la mars cei care au mers cu el cu motocicleta .....

mai bine era un MARS cu avioanele....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca motociclismul si aviatia merg mana in mana.

 

"Ca doi brazi intr-o tulpina,

Ca doi ochi intr-o lumina"...

Ai uitat sa treci zborul cosmic, interplanetar si intergalactic... :lol:

Imi amintesc...Top Gun...pffff ce film!!!

Cred ca si stiu de unde sunt atat de apropiate cele doua, motociclismul si aviatia, de la expresia: I-am dat gaz...pfff... ce cool!!!

Oare cine o fi spus ca de la sublim la ridicol nu-i decat un pas?...Un motociclist?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffft !??

 

Da! Pffft...

 

ne cheama la mars de parca l-am comemora pe Joey Dunlop...

 

Ca sa vedeti si voi ce treburi a ajuns sa aiba asociatia pisdii...si ce frumos incepuse cand incepuse, pana sa fie acaparata de fosile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as vrea sa fiu carcotas, dar de ce trebuie sa impuscati mesagerul? Scrie mare si clar ca marsul nu e organizat de AMR, ci de Asociatia Adrian Iovan. Daca ar fi pus oricine altcineva anuntul pe forum ar fi fost judecat tot in functie de simpatiile personale, oare?

E vorba despre a face public un eveniment moto: va place ideea si l-ati apreciat pe om, mergeti. Nu va place ideea sau nu v-a fost omul simpatic, nu mergeti. De judecat o sa il judece cine e abilitat, nu comentatorii de pe forum, vesnic nemultumiti ca cineva nu face ce ar trebui sa faca.

Si daca nu va place ce face AMR, in loc sa retraiti nostalgic momentele de glorie de acum N ani, faceti alt AMR, libertatea de asociere e garantata de Constitutie.

Ce s-a intamplat cu toate initiativele memorabile de tip ACMR si restul? Ca nici n-am mai auzit de ele dupa ce s-au infiintat.

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...