Sari la conținut

Accident Suceava 2 morti


SpeciaL
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

andutzu_85: cum adica ''era om''? adica ce circumstante atenuante ii poti acorda ?

 

E ca si cum s-ar duce unu cu SIDA si o f.ute pe una....si o infecteaza si apoi vii si spui ""hai frate, era si el om, vroia sa fu.ta, de ce nu il intelegeti"

 

fix cam asa suna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja discuțiile se repetă, ca și caracteristicile evenimentului generator... nema permis, nema experiență, creier redus spre zero - prea multă zarvă!

 

Au murit doi membri ai speciei noastre, pe care natura nu i-a considerat demni să se reproducă, drept pentru care le-a rupt ața. Ca și (multor) altora asemenea în ultima vreme.

Să le fie țărâna ușoară și jalea ușor de suportat celor apropiați - care poartă cea mai mare parte din vină.

 

În același timp sunt mulți oameni cu probleme, asupra cărora ne putem apleca atenția și energia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe 4 august fac 16 ani, am facut scoala si sper sa iau din prima. Motocicleta o am de 2 luni si cati prosti (20-25 de ani) m-au impins sa o scot la strada niciodata nu am facut-o pentru ca stiu riscurile si pentru o luna de asteptare nu merita sa astepti multi ani sa mai iei permisul sau sa iti risti viata.. Nebuni :( Din cauza astora toti spun ca motociclistii sunt donatori de organe. Macar nu lua pe cineva cu tine.

Editat de Prototype010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe 4 august fac 16 ani, am facut scoala si sper sa iau din prima. Motocicleta o am de 2 luni si cati prosti (20-25 de ani) m-au impins sa o scot la strada niciodata nu am facut-o pentru ca stiu riscurile si pentru o luna de asteptare nu merita sa astepti multi ani sa mai iei permisul sau sa iti risti viata.. Nebuni :( Din cauza astora toti spun ca motociclistii sunt donatori de organe. Macar nu lua pe cineva cu tine.

Permisul nu te scapa de probleme dar iti mai reduce din articole si litere in caz de accident .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

andutzu_85: cum adica ''era om''? adica ce circumstante atenuante ii poti acorda ?

 

E ca si cum s-ar duce unu cu SIDA si o f.ute pe una....si o infecteaza si apoi vii si spui ""hai frate, era si el om, vroia sa fu.ta, de ce nu il intelegeti"

 

fix cam asa suna

bogdanele...din cate am vazut avea maini si picioare..deci era om....ce a facut, a facut...acum si-a primit sentinta...si altii pe langa el

comentariile cu nu trebuia,aruncarea vinei spre parinti sau alte persoane,vb cu a fost baiat bun....etc etc...nu il mai invie si nici situatia nu o repara...asa ca nu isi mai au rostul....tot ceea ce se poate face este sa se invete din greselile altora

respect ...asfalt uscat si fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simti la fel de multa compasiune pentru exemplare din astea ca atunci cand intalnesti un caine intins pe autostrada; te uiti la stavul ala insangerat in timp de dai aerul conditionat pe recirculare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simti la fel de multa compasiune pentru exemplare din astea ca atunci cand intalnesti un caine intins pe autostrada; te uiti la stavul ala insangerat in timp de dai aerul conditionat pe recirculare...

 

Corectie, simt mai multa compasiune pentru un biet animal lovit de masini pe sosea decat pentru asa specimene..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simti la fel de multa compasiune pentru exemplare din astea ca atunci cand intalnesti un caine intins pe autostrada; te uiti la stavul ala insangerat in timp de dai aerul conditionat pe recirculare...

 

ai dat-o prost. Ce vina are cainele ca retardatii nu pot face o autostrada pe care sa nu patrunda animale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cand moare unul pe doua roti pe barba lui (adica gresind), aia care l-au cunoscut spun ce baiat bun era, sau nu se baga, iar aia care nu l-au cunoscut o dau pe selectia naturala si Darwin Awards, spun ca decedatul nu valoreaza nici cat un caine scofalcit etc. Dar daca primii nu l-ar cunoaste pe defunct iar astialalti ar fi rude sau prieteni buni cu el, cum ar arata postarile?. Pai tocmai pe dos! Prea rudimentar, zic eu. Propun sa mai evoluati, macar de dragul lui Darwin. Acu o sa protestati, mai ales astia duri, cu selectia naturala in cap, asa ca intreb preventiv: sa mori tu ca moare frati-tu pe motor la 16 ani si tu intri aici sa spui ca nu face nici cat un caine strivit pe autostrada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cand moare unul pe doua roti pe barba lui (adica gresind), aia care l-au cunoscut spun ce baiat bun era, sau nu se baga, iar aia care nu l-au cunoscut o dau pe selectia naturala si Darwin Awards, spun ca decedatul nu valoreaza nici cat un caine scofalcit etc. Dar daca primii nu l-ar cunoaste pe defunct iar astialalti ar fi rude sau prieteni buni cu el, cum ar arata postarile?. Pai tocmai pe dos! Prea rudimentar, zic eu. Propun sa mai evoluati, macar de dragul lui Darwin. Acu o sa protestati, mai ales astia duri, cu selectia naturala in cap, asa ca intreb preventiv: sa mori tu ca moare frati-tu pe motor la 16 ani si tu intri aici sa spui ca nu face nici cat un caine strivit pe autostrada

 

Tu parca ne lasai odata? Erai cam basicat ca nu iti poti inchide contul...asa e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cand moare unul pe doua roti pe barba lui (adica gresind), aia care l-au cunoscut spun ce baiat bun era, sau nu se baga, iar aia care nu l-au cunoscut o dau pe selectia naturala si Darwin Awards, spun ca decedatul nu valoreaza nici cat un caine scofalcit etc. Dar daca primii nu l-ar cunoaste pe defunct iar astialalti ar fi rude sau prieteni buni cu el, cum ar arata postarile?. Pai tocmai pe dos! Prea rudimentar, zic eu. Propun sa mai evoluati, macar de dragul lui Darwin. Acu o sa protestati, mai ales astia duri, cu selectia naturala in cap, asa ca intreb preventiv: sa mori tu ca moare frati-tu pe motor la 16 ani si tu intri aici sa spui ca nu face nici cat un caine strivit pe autostrada

 

mda un prim post pertinent din partea ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cand moare unul pe doua roti pe barba lui (adica gresind), aia care l-au cunoscut spun ce baiat bun era, sau nu se baga, iar aia care nu l-au cunoscut o dau pe selectia naturala si Darwin Awards, spun ca decedatul nu valoreaza nici cat un caine scofalcit etc. Dar daca primii nu l-ar cunoaste pe defunct iar astialalti ar fi rude sau prieteni buni cu el, cum ar arata postarile?. Pai tocmai pe dos! Prea rudimentar, zic eu. Propun sa mai evoluati, macar de dragul lui Darwin. Acu o sa protestati, mai ales astia duri, cu selectia naturala in cap, asa ca intreb preventiv: sa mori tu ca moare frati-tu pe motor la 16 ani si tu intri aici sa spui ca nu face nici cat un caine strivit pe autostrada

E foarte complicat sa fii obiectiv cand persoana ti-e apropiata. Cu cat te detasezi, cu atat poti sa vezi mai clar situatia, si nici atunci. Uite, ca in cazul tau! Adevarul e ca toti suntem vinovati de moartea copilului asta. Noi, ca societate, suntem incapabili sa oprim oamenii ce nu pot avea grija de copiii lor, sa se inmulteasca. SI chiar daca se inmultesc, tot noi ca societate suntem incapabili sa avem grija de copiii aia. Sa-i luam de langa parintii inconstienti si sa le putem oferi noi un viitor. Dar cine se gandeste la asta? Da' ce frate, l-am facut eu?

Pai nu l-ai facut tu, prietene, dar ar trebui sa fie o chestie de bun simt, ca daca celor din jurul tau le e bine, sansele ca tie sa-si fie bine, sunt mult mai mari...

In alta ordine de idei, tot noi, ca societate, suntem incapabili sa avem o politie care sa isi faca treaba si sa nu fie doar un organ opresiv care sa stea cu radarul si sa faca loc coloanelor oficiale...Deci, dupa mine, toti avem o parte de vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16 ani este minor, raspund parintii pentru prostiile lui. Cred ca Politia ar trebui sa verifice de unde avea banii pt motor, cine i-a dat voie sa iasa cu el...Codul rutier considera infractiune incredintarea unei motociclete unei persoane fara permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16 ani este minor, raspund parintii pentru prostiile lui. Cred ca Politia ar trebui sa verifice de unde avea banii pt motor, cine i-a dat voie sa iasa cu el...Codul rutier considera infractiune incredintarea unei motociclete unei persoane fara permis.

HHAHAHHA, parintii tai stiau tot ce faceai tu la 16 ani... aham...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...